مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آخرین قیمت بادام زمینی تازه

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزش غذایی بادام زمینی تازهعوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی تازهبررسی آخرین قیمت بادام زمینی تازهمقایسه قیمت بادام زمینی تازه در زمان های مختلف
آخرین قیمت بادام زمینی تازه

یکی از محصولات غذایی مفیدی که در بازار وجود دارد، بادام زمینی تازه می باشد که در بیشتر فصول نیز یافت می شود. به همین دلیل آخرین قیمت بادام زمینی تازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بادام زمینی از گیاه بوته ای حاصل می شود که معمولا در آب و هوای مرطوب و معتدل و در مناطقی که یخبندان صورت نمی گیرد به خوبی رشد می کند. کشور های چین و آمریکا از جمله صادر کنندگان برتر این محصول هستند.

همچنین بخوانید: خرید بادام زمینی روکش دار با قیمت عالی

در کشور ایران نیز، شهر پارس آباد اردبیل و استانه اشرفیه دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی هستند. این ماده غذایی مفید در طعم های مختلی مانند فلفلی، نمکیف کچاپ و …. تولید می شود. همچنین به دلیل این که افراد مختلفی از آن مصرف می کنند، در بسته بندی های مختلفی نیز به بازار عرضه می شود. شرایط نگهداری بادام زمینی از جمله عوامل مهمی است که به تازه ماندن این محصول کمک بسیاری می کند. معمولا بادام زمینی ها را پس از کشت و انجام یک سری عملیات، در جای خنک و خشک نگهداری می کنند. به همین دلیل قیمت بادام زمینی تازه از دیگر بادام زمینی ها بیشتر است.

آخرین قیمت بادام زمینی تازه
آخرین قیمت بادام زمینی تازه

قیمت بادام زمینی به چند عامل مختلف بستگی دارد. اولین عامل منطقه کشت این محصول است که درجه مرغوبیت محصول را نشان می دهد. عامل دوم، نوع بسته بندی می باشد. در بخش های بعدی به بررسی این عوامل پرداخته می شود. اما قبل از آن باید به خواص درمانی و غذایی این ماده غذایی مفید پی ببریم. چرا که تقاضای خرید این محصول در بازار در تمامی فصول از سال زیاد است.

ایران در حالی که تولید کننده بزرگ بادام زمینی است، از کشورهای دیگر نیز بادام زمینی وارد می کند. محققین پس از بررسی های مختلف پی بردند که مصرف دو وعده از این ماده غذایی مفید برای افراد مفید است. متخصصین تغذیه نیز در رژیم های مختلف برای افراد، این ماده غذایی را توصیه می کنند. در قسمت بعدی، به بررسی خواص درمانی و ارزش غذایی بادام زمینی تازه پرداخته می شود و سپس عوامل مؤثر بر قیمت بادام زمینی تازه بررسی می کنیم. در انتها قیمت بادام زمینی تازه در سال های اخیر را مقایسه شده است.

ارزش غذایی بادام زمینی تازه

به طوری کلی مواد مصرفی و خوراکی باید در تازه ترین حالت مصرف شوند. بادام زمینی نیز همین طور است. شرکت ها برای سالم و تازه نگه داشتن این محصول آن را در جای خنک و خشک و به دور از آفتاب نگه داری می کنند.

همچنین بخوانید: قیمت بادام زمینی عمده

محققین پس از بررسی های مختلف، دریافتند که در بادام زمینی ویتامین های بی ۳، بی ۶، دی و ایی وجود دارد که برای درمان بیماری های افسردگی و قلبی و عروقی بسیار مفید است. همچنین برای درمان درد معده و سرطان نیز می تواند مفید باشد. ویتامین های موجود در بادام زمینی سبب شادابی پوست نیز می شود. به دلیل وجود کربوهیدرات و پروتئین زیاد در بادام زمینی، مصرف آن به افراد پر تحرک و مادران شیرده توصیه شده است.

ارزش غذایی بادام زمینی تازه
ارزش غذایی بادام زمینی تازه

همچنین برای کودکانی که تحرک کافی دارند و در حال رشد نیز هستند، توصیه شده است. در رژیم های مختلف غذایی که برای افراد در گروه های سنی مختلف تخصیص داده می شود، بادام زمینی دیده می شود. چرا که این ماده غذایی مفید دارای منیزنیم، آهن نیز هم هست. برای بهبود عملکرد استخوان ها و دندان ها به دلیل کلیسیم موجود در بادام زمینی، پزشکان این ماده غذایی را برای افرادی که دچار ضعف استخوانی هستند توصیه کردند. با توجه به خواص بادام زمینی تازه، در ادامه به بررسی عوامل مؤثر در تعیین آخرین قیمت بادام زمینی تازه پرداخته می شود.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی تازه

شرایط کشت و نگهداری بادام زمینی، شرایط ویژه ای است. از طرفی عملیات فرآوری بادام زمینی نیز با توجه به طعم های مختلفی که در بازار مورد استقبال قرار گرفته است نیز پیچیده است. در ادامه، به بررسی عوامل تأثیر گذار بر آخرین قیمت بادام زمینی تازه پرداخته می شود:

  • شرایط نگهداری: بادام زمینی پس از کشت وارد انبار می شود. شرایط نگهداری آن ویژه است. به طوری که باید در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. به همین دلیل، هزینه نگهداری آن زیاد است و به یکی از عوامل تأثیر گذار بر قیمت آن شده است.
  • چگونگی بسته بندی بادام زمینی: بسته بندی هر محصول از اهمیت خاصی برخوردار است. شرکت ها هزینه های زیادی برای تبلیغ محصول می پردازند که اصلی ترین تبلیغ آن ها، همان طرح های بسته بندی می باشد. بادام زمینی تازه به دلیل دارا بودن طعم های مختلف، در بسته بندی های مختلفی تولید می شود. به همین دلیل چگونگی بسته بندی محصول نیز در تعیین آخرین قیمت بادام زمینی تازه مؤثر است.
  • شرایط کشت بادام زمینی: بادام زمینی در ایران در دو استان اردبیل و استانه اشرفیه تولید می شود که هر کدام از آن ها در سه درجه کیفیت به بازار عرضه می شود. قیمت هر کدام براساس مرغوبیت محصول متفاوت است. به طور کلی در بازار قیمت بادام زمینی تازه درجه ۱ از سایر بیشتر است.
  • عملیات فرآوری: با توجه به طعم های مختلفی که برای بادام زمینی در نظر گرفته می شود، عملیات فرآوری مختلفی نیز نیاز دارد. هر کدام از این طعم ها، تجهیزات و مواد خاصی نیاز دارد که بر قیمت بادام زمینی تأثیر می گذارد.

 

بررسی آخرین قیمت بادام زمینی تازه

بادام زمینی تازه در سه درجه کیفیت به بازار عرضه می شود. در جدول زیر قمیت آن ها آورده شده است. مشاهده می شود که قیمت بادام زمینی تازه درجه یک از سایر بادام زمینی ها بیشتر است.

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی تازه درجه ۱ ۱ ۶۸/۵۰۰
بادام زمینی تازه درجه ۲ ۱ ۵۹/۰۰۰
بادام زمینی تازه درجه ۳ ۱ ۵۲/۵۰۰

همچنین آخرین قیمت بادام زمینی تازه بر اساس طعم نیز در جدول زیر آورده شده است. در این جدول مشاهده می شود که با افزودن طعم های مختلف به بادام زمینی، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

 

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی درجه ۱ طعم پنیری ۱ ۷۱/۵۰۰
بادام زمینی درجه ۱ طعم نمکی ۱ ۶۶/۵۰۰
بادام زمینی درجه ۱ طعم کچاپ ۱ ۶۷/۵۰۰
بادام زمینی درجه ۱ طعم فلفلی ۱ ۶۳/۵۰۰

مقایسه قیمت بادام زمینی تازه در زمان های مختلف

در سال های اخیر به دلیل نوسانات قیمت ارز، قیمت تمامی اجناس تغییراتی داشته است. به همین دلیل در جدول زیر آخرین قیمت بادام زمینی تازه در دوره های مختلف آورده شده است. مشاهده می شود که قیمت بادام زمینی تازه طی سال گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۰۹/۰۲/۱۳۹۸ ۳۱/۰۰۰
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۲۶/۰۴/۱۳۹۸ ۳۹/۵۰۰
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۲۶/۱۱/۱۳۹۸ ۴۸/۵۰۰
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۲۱/۰۱/۱۳۹۹ ۶۸/۰۰۰
مقایسه قیمت بادام زمینی تازه در زمان های مختلف
مقایسه قیمت بادام زمینی تازه در زمان های مختلف

 

در کشور ایران به دلیل شرایط آب و هوایی مطلوبی که دارد بادام زمینی به خوبی رشد می کند. این گیاه آب و هوای معتدلی نیاز دارد که یخبندان صورت نگیرد. به همین دلیل استانه اشرفیه، قطب بزرگ تولید این محصول است. اخرین قیمت بادام زمینی تازه به عوامل مختلفی همچون، نحوه نگهداری محصول، چگونگی کشت، نوع بسته بندی و نوع عملیات فرآوری بستگی دارد. بادام زمینی تازه حاوی ویتامین های بی ۳، بی ۶، ایی و دی است که برای درمان بیماری های قلبی و عروقی و افسردگی بسیار مفید است. همچنین مصرف این ماده غذایی برای مادران شیرده نیز توصیه شده است. به همین دلیل، تقاضای این محصول زیاد است و آگاهی از آخرین قیمت بادام زمینی تازه مهم است.

مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید