مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

بادام زمینی برشته درجه یک

آنچه در این مقاله می خوانید...

بادام‌زمینی برشته درجه‌یکقیمت جدید بادام زمینی با کیفیت فوق العاده
بادام زمینی برشته درجه یک

بادام‌زمینی برشته درجه‌یک خوشمزه طرفداران زیادی دارد. برای درست کردن این محصول باید فر خود را تا دمای ۱۷۷ درجه سانتی گراد آماده کرده باشیم.

 

بادام زمینی برشته درجه یک

بادام‌زمینی برشته درجه‌یک

مراحل آماده سازی بادام زمینی برشته درجه یک چه با پوست و چه بدون پوست دقیقا یکسان می باشد. باید بدانید که برای داشتن بادام زمینی برشته درجه یک بدون پوست ، بسیار آسان تر است.

اگر تمایل دارید میتوانید در ابتدا پوست نازک روی بادام زمینی  را بگیرید ، سپس کار را آغاز کنیم، در صورتی که پوست گرفتن بادام زمینی برشته راحت تر انجام میشود.
اگر می خواهید بادام زمینی برشته درجه یک داشته باشید بایست پوست سخت بادام را برشته و بو داده کنید. قبل از شروع، آنها را با آب سرد آبکشی نمایید تا تمیز شوند. سپس با حوله تمیز یا دستمال آشپزخانه خشکشان کنید.

 

بادام زمینی برشته درجه یک

قیمت جدید بادام زمینی با کیفیت فوق العاده

سپس بادام زمینی های درجه یک را در سینی فر پخش نمایید. طوری که یک لایه از آنها در یک سطح صاف قرار بگیرند، تا به طور مساوی برشته و بو داده شوند.

برای اینکه بعد از پایان کار سینی را به راحتی تمیز کنید می توانید سطح سینی را با یک کاغذ روغنی و یا فویل بپوشانید. سپس بادام زمینی های درجه یک را روی آن پخش نمایید.

البته استفاده از کاغذ روغنی یا فویل ضروری نیست چون بادام زمینی برشته درجه یک به سینی نمی چسبد.بعد از ۵ دقیقه، بادام زمینی های برشته را جابجا شده تا طرف دیگر هم حرارت ببیند.

سینی را به داخل فر برگردانید تا روی بادام زمینی ها مقداری طلایی شود. برای احتیاط و نسوختن بادام زمینی ها، هر ۵ دقیقه سینی را خارج کرده و ببینید که طلایی و برشته شده است.

بعد سینی فر را خارج کنید. بدانید که بادام زمینی ها پس از خروج از فر تا زمانی که خنک می شوند، مقداری هم می پزند.بادام زمینی بو داده به تنهایی خوش طعم است.

شما می توانید مقداری نمک و یا هر نوع ادویه دیگری روی آنها بپاشید. وقتی که بادام زمینی ها به اندازه کافی خنک شدند، میل نمایید.

بهتر است بعد از خارج کردن بادام زمینی برشته درجه یک از فر، به آنها چاشنی مورد نظر مانند نمک را اضافه کنید. زیرا درصد چربی بادام زمینی بالا بوده و چربی داغ نمک را بیشتر جذب می کند

بادام زمینی برشته درجه یک در فر بسیار داغ می شود پس هنگام بو دادن بادام زمینی مراقب باشید نسوزید.

 

بادام زمینی برشته درجه یک

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *