مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

فروش بادام زمینی خام بدون پوست – قیمت مناسب

آنچه در این مقاله می خوانید...

توصیه های پزشکی برای مصرف بادام‌زمینی خام بدون پوستافرادی که مصرف بادام زمینی خام به آن ها توصیه شده استافرادی که مصرف بادام زمینی خام به آن ها توصیه نشده استموارد مصرف بادام‌زمینی خام بدون پوستبررسی قیمت فروش بادام‌زمینی خام بدون پوستمقایسه قیمت بادام زمینی در سال های اخیرجمع بندی
شرکت بازرگانی بادام زمینی تنوری مرغوب

بادام‌زمینی خام بدون پوست از خانواده نخودیان است که در کشور های چین، هند و ایالات متحد امریکا بسیار یافت می شود. از این رو بیشترین صادرات این ماده غذایی مفید که سرشار از پروتئین است از آن این سه کشور است. در کشور ایران نیز استان آستانه اشرفیه و اردبیل دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی هستند. این محصول در حالات مختلف با پوست، بدون پوست و فرآوری شده و…. مورد استفاده قرار می ­گیرد.

بادام زمینی ریز خام

 

توصیه های پزشکی برای مصرف بادام‌زمینی خام بدون پوست

در بسیاری از محصولات فرآوری شده، از بادام زمینی خام  بدون پوست استفاده می کنند. چرا که مواد افزودنی به راحتی به بادام زمینی مخلوط شده و اثر ماندگاری بیشتری نیز دارد. امروز قصد مقایسه قیمت فروش بادام‌زمینی خام بدون پوست را در این مطالعه داریم، اما پیش از آن، به بررسی خواص آن پرداخته می شود و سپس با عوامل تأثیر گذار بر قیمت این محصول به بررسی قیمت آن می پردازیم. در انتها با بررسی قیمت فروش بادام‌زمینی خام بدون پوست  با سال های اخیر به مقایسه قیمت فروش این محصول می پردازیم.

بادام‌زمینی خام بدون پوست همانند دیگر بادام زمینی ها حاوی پتاسیم و پروتیئن است که برای افراد بسیار مفید است. در ادامه توصیه پزشکان برای دو گروه از افراد که این محصول برای آن ها مفید و مضر است آورده شده است:

افرادی که مصرف بادام زمینی خام به آن ها توصیه شده است

 پزشکان به کودکان در حال رشد به دلیل وجود ویتامین های مختلف در این محصول توصیه کردند حداقل دو بار در هفته بادام‌زمینی خام بدون پوست مصرف کنند. به طور کلی بادام‌زمینی خام بدون پوست به دلیل عدم اضافه شدن مواد افزودنی و طعم دهنده ها، بیشتر مورد توجه پزشکان قرار گرفته است. در ادامه توصیه پزشکان به ورزشکاران و مادران شیرده است. به دلیل فیبر خوراکی موجود در این محصول، برای مادران شیرده بسیار مفید است. از طرفی دیگر، بادام زمینی بدون پوست برای بیماران سرطانی و قلبی عروقی بسیار مفید.

قیمت بادام زمینی را در مقاله قیمت روز بادام زمینی بخوانید.

افرادی که مصرف بادام زمینی خام به آن ها توصیه نشده است

 محققان و پزشکان مصرف این محصول را به افراد کم تحرک اصلا توصیه نکردند. چرا که بادام زمینی حاوی پروتیئن بسیار زیادی است. در ادامه مصرف بی رویه این محصول نیز به تمامی افراد توصیه نشده و امکان بالا رفتن کلسترول افراد شود.

بادام زمینی خام

موارد مصرف بادام‌زمینی خام بدون پوست

شرکت ها و کارخانه ها، بادام‌زمینی خام بدون پوست را بیشتر برای تهیه روغن و کره استفاده می کنند. به عبارت دیگر، کره بادام زمینی و روغن آن نیز نوعی دیگر از مصارف این ماده غذایی پر طرف دار است.

با شناخت موارد مصرف این محصول نوبت به بررسی قیمت فروش آن رسیده است. قیمت فروش بادام زمینی خام بدون پوست به عواملی همچون بسته بندی، محل کشت محصول و قیمت ارز و… بستگی دارد. محل کشت این محصول در کشور ایران نیز وجود دارد و استان آستانه اشرفیه و اردبیل دو قطب بزرگ تولید این محصول هستند ولی با این وجود، وارداتی از کشورهای دیگر به داخل کشور وجود دارد که این موضوع نیز تأثیر بسیاری بر قیمت بادام زمین گذاشته است. در مجموع عواملی که قیمت فروش بادام زمینی خام بدون پوست را تحت تأثیر میگذارد عبارت است از:

  • نوع بسته بندی
  • محل کشت محصول
  • قیمت ارز

بررسی قیمت فروش بادام‌زمینی خام بدون پوست

قیمت این محصول پر طرفدار تغییراتی در سال های اخیر داشته است. در ادامه قیمت فروش این محصول در بسته بندی های مختلف آورده شده است. سپس به بررسی قیمت آن در سال های اخیر می پردازیم.

نام محصول وزن (گرم) قیمت (تومان)
مغز بادام زمینی درجه ۱ آستانه اشرفیه یک کیلوگرمی ۱۰۰۰ ۸۷/۰۰۰
مغز بادام زمینی ریز آستانه اشرفیه یک کیلوگرمی ۱۰۰۰ ۴۱/۵۰۰
بادام زمینی ریز برشته آستانه اشرفیه ۱ کیلوگرمی ۱۰۰۰ ۴۰/۰۰۰

در جدول فوق قیمت فروش بادام زمینی خام بدون پوست آستانه اشرفیه با ویژگی ها مختلف آورده شده است. قیمت این محصول در حالت ریزتر، کمتر از حالت دیگر است. در ادامه قیمت این محصو را در سه اندازه درشت متوسط و ریز به نمایش در آورده شده است. بدین منظور، قیمت فروش این محصول از استان اردبیل آورده شده است:

نام محصول وزن (گرم) قیمت (تومان)
مغز بادام زمینی ریز با پوست ۱۰۰۰ ۳۸/۵۰۰
مغز بادام زمینی متوسط با پوست ۱۰۰۰ ۵۵/۵۰۰
مغز بادام زمینی درشت با پوست ۱۰۰۰ ۷۹/۵۰۰

همان طور که مشاهده می کنید اندازه محصول بر قیمت آن تأثیر بسیاری دارد.

مقایسه قیمت بادام زمینی در سال های اخیر

شاید برای شما هم مهم باشد قیمت این محصول در طی سال اخیر چقدر افزایش یافته است. برای مقایسه یک نوع بادام زمینی مشخص را انتخاب کرده ایم (بادام زمینی خام وجیسنک) و قیمت آن را در زمان های مختلف بررسی کرده ایم.

قیمت بادام زمینی آستانه اشرفیه را در اینجا بخوانید.

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
بادام زمینی خام وجیسنک ۱۸/۰۲/۱۳۹۸ ۳۸/۰۰۰
بادام زمینی خام وجیسنک ۲۵/۰۶/۱۳۹۸ ۳۷/۴۰۰
بادام زمینی خام وجیسنک ۲۲/۰۸/۱۳۹۸ ۳۹/۵۰۰
بادام زمینی خام وجیسنک ۰۷/۰۳/۱۳۹۹ ۴۵/۰۰۰

همان طور که مشاهده می کنید قیمت این محصول نسبت به سال اخیر حدود۵۰ درصد افزایش یافته است. به نقل از ریئس اتحادیه خشکبار، افزایش قیمت ۵۰ درصدی در امسال ناشی از افزایش قیمت ارز می باشد و کمبود بادام زمینی در کشور وجود ندارد. ادوات و تجهیزات کشاورزی برای این محصول یکی دیگر از موارد افزایش قیمت بوده است. چرا که تجهیزات مصرفی برای کشت، بسته بندی و … این محصول وارداتی است.

بادام‌زمینی خام بدون پوست

جمع بندی

به طور کلی بادام‌زمینی خام بدون پوست به روش های مختلفی مصرف می شود. این ماده غذایی برای تمامی ورزشکاران، مادران شیرده و کودکان و…. بسیار مفید است. همچنین این محصول حاوی ویتامین های E و D است که برای افراد مبتلا به سرطان و افسردگی بسیار مفید است. در کشور ایران با وجود دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی، از کشور های دیگر بادام زمینی وارد می شود. آستانه اشرفیه و اردبیل دو قطب بزرگ تولید این محصول هستند. قیمت فروش بادام‌زمینی خام بدون پوست به عوامل مختلفی همچون نوع بسته بندی و محل کاشت بستگی دارد. همچنین قیمت آن نسبت به سال اخیر ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

بادام‌زمینی خام

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *