مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

قیمت بادام زمینی در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت بادام زمینی در بازارارزش غذایی بادام زمینی بادام زمینی پوست کنده با کیفیت عالیعوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینیبررسی قیمت محصول فوقمقایسه قیمت این محصول در زمان های مختلفآخرین قیمت بادام زمینی تازه
قیمت‌بادام‌زمینی‌در‌بازار

 

قیمت بادام زمینی در بازار در سال های اخیر افزایش داشته است. چرا که قیمت ارز نیز روبه افزایش بوده است.

بادام زمینی یکی از پر مصرف ترین تنقلاتی است که همه افراد در گروه سنی مختلف آن را مصرف می کنند. اما دلیل آن چیست؟ به طور کلی پزشکان نیز مصرف بادام زمینی را برای تمامی افراد توصیه کردند.

قیمت‌بادام‌زمینی‌در‌بازار
بادام در مقیاس عمده

قیمت بادام زمینی در بازار

قیمت اجناس در بازار روز به روز تغییر می کند. به همین دلیل آگاهی از قیمت بادام زمینی در بازار بسیار مهم است. بادام زمینی جز تنقلات محبوبی است که در طعم های مختلف تولید می شود.

بادام زمینی دارای طعم های دودی، پنیری، فلفلی، نمکی و … می‌باشد.. برای هر محصول طعم ازجمله مهم ترین عامل جذب مشتری می باشد. به همین دلیل بادام زمینی را در طعم های مختلف تولید می کنند.

برای طعم دهی بادام زمینی از افزودنی ها خاصی استفاده می کنند.به همین دلیل عامل مهمی در تعیین قیمت بادام زمینی است. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت بادام زمینی، بسته بندی و قیمت ارز است.

ایران دارای آب و هوای مطلوبی برای کشت بادام زمینی است.  اردبیل و استانه اشرفیه دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی می‌باشند. ولی وارداتی از کشورهای دیگر نیز انجام می گیرد.

کشورهای هند و چین بزررگترین تولید کننده های بادام زمینی می‌باشند. برای بدست آوردن قیمت این محصول در بازار روش های مختلفی وجود دارد.

از طریق سایت های فروشگاهی و نرم افزار های فروشگاهی می‌توان قیمت بادام زمینی را بدست آورد.سپس با شناسایی دقیق تر آن، رابطه ای بین مصرف بادام زمینی و درمان بعضی بیماری ها دریافتند.

در این مقاله قیمت بادام زمینی در بازار و راه های دریافت این قیمت را بررسی می کنیم. سپس عوامل مختلف مؤثر بر قیمت بادام زمینی را شرح می‌دهیم.  در انتها به بررسی قیمت بادام زمینی در سال های اخیر می پردازیم.

 

بادام خوب

ارزش غذایی بادام زمینی

امروزه آگاهی از ارزش غذایی مواد غذایی مصرفی زیاد شده است. محققین بررسی های گسترده ای در زمینه مواد غذایی انجام داده اند. این تحقیقات نشان می دهد، هر ماده غذایی به چه میزان مفید است.

نتایج بررسی های محققین نشان داده است که بادام زمینی حاوی آهن و منیزیم می‌باشد. این ماده برای کودکان در حال رشد و میان سالانی که بیماری هایی در رابطه با استخوان دارند مفید می‌باشد.

همچنین بادام زمینی حاوی ویتامین D، E، B3 نیز است. این ویتامین های برای شادابی پوست بسیار مفید است. به فرد مبتلا به سرطان نیز کمک بسیاری می کند. همچنین برای درمان بیماری های قبلی و عروقی نیز بسیار مفید می باشد.

 

بادام تازه

 

 بادام زمینی پوست کنده با کیفیت عالی

بادام زمینی منبع اصلی کربوهیدرات و پروتیئین است.  ورزشکاران و مادران شیرده می توانند از آن به خوبی استفاده کنند. پزشکان مصرف دو وعده از این ماده غذایی در هفته را برای ورزشکاران توصیه می کنند.

همچنین متخصصین تغذیه در هر رژیم غذایی که برای افراد تجویز می نمایند. با مشاهده نتایج محققین، مشخص شد که مصرف بادام زمینی بسیار مفید است. مصرف بادام زمینی در بین افراد جامعه زیاد است.

به همین دلیل آگاهی از قیمت بادام زمینی در بازار امر مهم است. در ادامه به عوامل تأثیر گذار بر تعیین قیمت بادام زمینی پرداخته می شود.

 

 بادام خوب

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی

قیمت بادام زمینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ایران به دلیل وابسته بودن مواد اولیه و تجهیزات کشاورزی به قیمت ارز، اولین و اصلی ترین عامل قیمت ارز می باشد.

در ادامه به بررسی این عوامل پرداخته شده است:

  • قیمت ارز: معمولا در کشور ایران قیمت ارز در سال های اخیر روبه افزایش بوده است. به همین دلیل قیمت بادام زمینی نیز افزایش یافته است. تجهیزات کشاورزی و مواد اولیه هر صنعتی وابسته به قیمت ارز می باشد.
  • نحوه بسته بندی: بادام زمینی در وزن ها و طعم های مختلی تولید می شود. به همین دلیل برای هر طعم، بسته بندی مخصوصی باید داشته باشد. به همین منظور بسته بندی محصول دومین عامل تاثیر گذار است. از طرفی تبلیغات برای جذب مشتری همیشه امری مهم بوده است. اولین تبلیغ هر محصول هم، بسته بندی آن است.
  • عملیات فرآوری: بادام زمینی در طعم های مختلف تولید می شود. هر طعم عملیات فرآوری مخصوصی دارد. از این رو، سومین عامل مهم در تعیین قیمت بادام زمینی، نوع عملیات فرآوری است.

با توجه به شناخت عوامل تأثیر گذار بر قیمت بادام زمینی، به بررسی قیمت بادام‌زمینی در بازار می پردازیم.

 

بادام مرغوب

 

بررسی قیمت محصول فوق

بادام‌زمینی در بازار در سه کیفیت مختلف عرضه می شود. در جدول زیر قیمت بادام زمینی در سه درجه کیفیت مختلف آورده شده است. مشاهده می شود که هر چه کیفیت محصول بهتر باشد، قیمت آن نیز بهتر است.

یکی از مهم ترین عواملی که کیفیت کالا را بهتر می کند، نگهداری محصول است. چرا که بادام زمینی باید در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی درجه ۱ ۱ ۷۱/۵۰۰
بادام زمینی درجه ۲ ۱ ۵۹/۰۰۰
بادام زمینی درجه ۳ ۱ ۴۸/۰۰۰

در ادامه قیمت بادام‌زمینی در بازار را بر اساس طعم های مختلف آورده شده است. همان طور که در بخش قبل ذکر شد، هر طعم، عملیات فرآوری خاصی دارد. به همین منظور قیمت هر محصول متفاوت است.

 

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی طعم فلفلی ۱ ۶۳/۰۰۰
بادام زمینی  طعم نمکی ۱ ۶۱/۰۰۰
بادام زمینی طعم پنیری ۱ ۶۹/۰۰۰
بادام زمینی طعم کچاپ ۱ ۶۸/۰۰۰

مقایسه قیمت این محصول در زمان های مختلف

بادام‌زمینی در بازار نسبت به سال اخیر حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است. چرا که قیمت ارز نیز افزایش یافته است. برای بهتر نشان دادن این تغییرات در سال های اخیر، قیمت بادام زمینی را ۴ زمان مختلف آورده شده است.

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۲۲/۰۲/۱۳۹۸ ۳۳/۵۰۰
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۲۱/۰۲/۱۳۹۸ ۴۱/۵۰۰
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۲۳/۰۹/۱۳۹۸ ۴۴/۵۰۰
بادام زمینی تازه ۱ کیلو گرمی ۰۳/۰۲/۱۳۹۹ ۷۱/۰۰۰

بادام زمینی یکی از محبوب ترین تنقلات موجود در بازار می‎باشد. این محصول در کشور ایران نیز به خوبی رشد می کند. البته دو کشور چین و هند نیز بادام زمینی را تولید می کنند. این دو کشور دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی در جهان می باشند.

بادام زمینی در آب و هوای معتدل به خوبی رشد می کند. قیمت بادام زمینی در بازار به سه عامل، قیمت ارز، نحوه بسته بندی محصول، نوع عملیات فرآوری بستگی دارد.

آخرین قیمت بادام زمینی تازه

بادام زمینی در طعم ها مختلفی مانند، فلفلی، نمکی، پنیری و …. تولید می شود. همچنین این ماده غذایی مفید حاوی ویتامین های B3، E، D نیز می باشد. برای درمان افسردگی بسیار کارآمد است. مصرف بادام زمینی به ورزشکاران بسیار توصیه شده است.

چرا که حاوی پروتئین و کربوهیدرات است. در نهایت با مقایسه بادام‌زمینی در بازار در سال های اخیر مشخص شد که قیمت بادام زمینی حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است.

مقایسه قیمت بادام زمینی در زمان های مختلف

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *