مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

بازاریابی و صادرات بادام‌زمینی

آنچه در این مقاله می خوانید...

بادام‌زمینی در چیناستفاده از آجیل الگوی مصرف جهانی صادرات بادام‌زمینیشرایط کشت باذام زمینی آگاهی جوامع تجاری آفریقا را هدف قرار می دهد  استاندارد های بین المللی شامل موارد زیر است:ITC به بخش زیرزمینی برای بهبود صادرات بادام‌زمینی کمک می کند صادرکنندگان بادام‌زمینیواردکنندگان بادام زمینیتولید کنندگان و صادرات بادام‌زمینی
صادرات بادام‌زمینی

صادرات بادام‌زمینی، محصولاتی باکیفیت که از تولیدکننده دریافت شده و به صورت عمده با قیمت مناسب به خارج از کشور صادر می شود.

 ۶٪ از محصول بادام زمینی جهان در سطح بین المللی مورد معامله قرار می گیرد. فروش صادرات بادام زمینیی آن به طور متوسط ​​نزدیک به ۱ میلیارد دلار در سال است. بنابراین ، امکان رشد صادرات بادام زمینی در آجیل وجود دارد.

خرید بادام‌زمینی آستانه اشرفیه

 

 

بادام‌زمینی در چین

چین با استفاده از اصلاحات بازار و همچنین افزایش استفاده از انواع بذرهای پر محصول و نهاده های کشاورزی (کودهای شیمیایی، سموم دفع آفات، حشره کشها، مکانیزه کردن و آبیاری)، به تازگی از هند به عنوان بزرگترین تولید کننده گیاه آویز در جهان پیشی گرفت. در چین بیش از ۳٫۶ میلیون هکتار زیر کشت بادام زمینی و سالانه ۶ میلیون تن تولید می شود. هند دومین تولید کننده بزرگ است.

که سطح زیر کشت آن بیش از ۸ میلیون هکتار است. همچنین بازده ها به طور متوسط ​​۵٫۶ میلیون تن در سال است. ایالات متحده، نیجریه، آرژانتین و اندونزی بزرگترین تولیدکننده های زیر هستند. که خروجی های سالانه بین ۱ تا ۱٫۵ میلیون تن در سال متغیر است.

تولید انگور در کشورهای آفریقایی تا حد زیادی در نوسان بوده است. اگرچه هرگز طی یک دهه گذشته از ۸ درصد از تولید جهان فراتر نرفت. بازده در هکتار به دلیل ترکیبی از عوامل کم است باران های غیر قابل اطمینان، فرهنگ عمدتا غیر آبیاری، کشاورزی سنتی در مقیاس کوچک و با مکانیزاسیون کمی، طغیان آفات و بیماری ها و استفاده از انواع بذر کم بازده، و افزایش سطح زیر کشت در اراضی حاشیه ای. بی ثباتی سیاسی و سیاست های غالباً غیرمعتبر روغنی نیز نقش خود را ایفا کرده اند.بازده در کشورهای تولید کننده بسته به آب و هوا، خاک، سیستم های کشاورزی و گونه های بذر متفاوت است. این طیف گسترده است. بیش از ۲ تن در هکتار (تن در هکتار) در ایالات متحده. ۱٫۸-۱٫۹

تن در هکتار در چین و آرژانتین، حدود یک تن در هکتار در اندونزی، برزیل، تایلند، ویتنام، مکزیک، آفریقای جنوبی و میانمار و در سایر کشورهای آفریقا و هند (دومین تولید کننده بزرگ) فقط ۰٫۵ تا ۷/۰ تن در هکتار.

فروشگاه مرکزی بادام زمینی خام عمده

استفاده از آجیل الگوی مصرف جهانی صادرات بادام‌زمینی

برای حفظ یا افزایش سهم بازار، صادرکنندگان باید نوع آرد مغذی را با نیاز مصرف کننده تطبیق دهند.

حدود ۴۸٪ از تولید جهانی برای مصارف غذایی و ۵۲٪ خرد شده است. همچنین روغن و کیک بادام زمینی تولید می کند.

الگوهای مصرف از کشور به کشور دیگر متفاوت است. در ایالات متحده، یک پنجم محصول صادر می شود. ۱۰٪ برای روغن خرد می شود. نزدیک به ۶۰٪ مستقیماً در ساخت محصولات غذایی استفاده می شود. آرژانتین و آفریقای جنوبی، تولیدکنندگان معمولی بادام زمینی با محوریت صادرات بادام‌زمینی، ۷۰-۷۵ درصد از محصول خود را به صورت آجیل خوراکی یا روغن یا به عنوان روغن و کیک بادام زمینی فرآوری شده صادر می کنند.

در ویتنام، به منظور بهبود باروری خاک ، شکسته شدن تک درخت برنج و تأمین درآمد اضافی برای کشاورزان از طریق صادرات بادام زمینی، در کشور ویتنام کشت می شود.

کشورهای آسیایی ، به ویژه اندونزی، مقادیر زیادی مغز بادام‌زمینی را به عنوان سس (ساتای) و گریس مصرف می کنند. در آمریكا و اروپا بیشتر از مغزهای مغذی به عنوان آجیل شور ، خشك شده و مخصوص آن استفاده می شوند. (مانند عسلهای برنجی ، دودی هیكری یا طعم دار شده)، تنقلات یا برای ساختن كره بادام زمینی ، شیرینی پزی و شیرینی سازی.

بادام زمینی ریز

شرایط کشت باذام زمینی

انواع مختلفی از آجیل برای محصولات غذایی مختلف استفاده می شود. بزرگترین – هسته های ویرجینای قرمز – برای کوکتل و آجیل شور استفاده می شود. دونده متوسط ​​و انواع کوچک اسپانیایی برای کره بادام زمینی، روغن و آب نبات بهترین نوع هستند. انواع والنسیا، با پوسته های طولانی حاوی سه تا چهار هسته ، تقاضا برای برشته شدن در پوسته را دارند.

فن آوری های جدید اصلاح طیف وسیعی از انواع بهبود یافته را ایجاد کرده اند. همچنین برای استفاده های نهایی و یا با شرایط خاص رشد سازگار شده است. هسته های مغناطیسی با بازده های خوب گلوله ای، میزان بالای روغن یا پروتئین، یا شکل و اندازه هسته خاص برای مصارف نهایی تولید شده اند. گونه های پرمصرف برای مکان های خاص با خصوصیاتی مانند بلوغ زودرس توسعه یافته اند. مقاومت در برابر خشکسالی بیماری ها و آفات. مناسب بودن برای برداشت مکانیزه. سازگاری با انواع خاص خاک یا نیازهای کشاورزی.

ریز خام

 آگاهی جوامع تجاری آفریقا را هدف قرار می دهد 

این تحقیق توسط یک سری کارگاه آموزشی در پنج کشور آفریقایی- گامبیا ، مالی ، سنگال ، آفریقای جنوبی و زیمبابوه دنبال شد – زیرا آنها قبلاً مغزهای مغذی تولید می کنند. همچنین پتانسیل افزایش صادرات بادام زمینی خود را دارند. کشاورزان تعاونی و دارندگان زمینهای کوچک، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان بذر، فرآوری کنندگان و بازرگانان بادام زمینی، بانکهای اعتباری کشاورزی و همچنین مقامات دولتی مسئول توسعه کشاورزی و تجارت برای رویدادهای دو روزه گردهم آمده اند. همچنین در مورد راههای عملی برای بهبود کمیت صحبت کنند. کیفیت محصولات آجیل آنها ، و تطبیق صادرات بادام زمینی با نیازهای بازار به طور فزاینده سختگیرانه واردات. شرکت کنندگان فواید حاصل از انجام یک سری اقدامات هماهنگ را برای بهبود تولید آجیل زیرزمینی و بررسی کیفیت آن دریافتند.

پخش کننده بادام زمینی با کیفیت بالا

 استاندارد های بین المللی شامل موارد زیر است:

• تدوین استراتژی های بخش و بذر ملی و منطقه ای دانه های بادام زمینی که منجر به افزایش صادرات بادام‌زمینی آجیل های خوراکی متناسب با نیازهای کاربر نهایی می شود.

• اجرای برنامه های مدیریت یکپارچه آفلاتوکسین، پوشش کلیه مسائل مربوط به آلودگی، از جمله شکل گیری و پخش قالب، سم زدایی از محصول و نظارت روتین.

• تشویق اقدامات نظارتی برای کنترل جریان حمل و نقلهای آلوده در تجارت ملی و بین المللی و اطلاعات فنی و آموزش در زمینه کنترل و پیشگیری از آفلاتوکسین.

• ایجاد آزمایشگاههای معتبر کنترل کیفیت ملی، مسئول صدور گواهینامه های کیفیت صادرات بادام زمینی.

• ترویج صادرات بادام زمینی از طریق جستجوی بازار و تبلیغ عمومی محصولات ملی.

• مأموریت های توسعه و ترقی بازار در بازارهای هدف وارد و مشارکت در نمایشگاه های تخصصی تجاری.

• آموزش کنترل کیفیت صادرات بادام زمینی ، مدیریت و صدور گواهینامه.

• توسعه کمپین های برچسب زدن به صادرات بادام زمینی و تبلیغات عمومی برای محصولات با منشاء خاص.

• پشتیبانی فنی از شرکتهای منتخب در ارزیابی کیفیت، کیفیت و عملکرد سیستمهای پرداخت متناسب با شرایط خاص محلی، پیش بینی خروجی و انتخاب کارآمد زیرکشت HPS.

ITC از نظرات خوانندگان در مورد هر دو فعالیت همکاری فنی پیش بینی شده است. که توسط این پروژه و علاقه شرکت ها یا دولت های ملی به شرکت در این پروژه استقبال می کند.

خرید بادام‌زمینی آستانه اشرفیه

ITC به بخش زیرزمینی برای بهبود صادرات بادام‌زمینی کمک می کند 

ITC برای ایجاد آگاهی در بین جوامع تجاری محلی در مورد چگونگی بهبود صادرات بادام زمینی بادام زمینی گامهای بسیاری برداشته است. به عنوان بخشی از این فرآیند ، ITC تحقیقات بازار را انجام داده و اطلاعات فنی منتشر کرده است. درواقع می تواند به صادرکنندگان آجیل بادام زمینی برای دستیابی بهتر به بازارهای مصرفی کمک کند. سال گذشته ، ITC نظرسنجی از بازار در مورد فرصت های صادرات بادام زمینیی برای سبزیجات خوراکی در بازارهای منتخب اروپا، HPS Groundnuts: یک بررسی از بازارهای منتخب اروپا را منتشر کرد. این نشریه همچنین به مسائل مربوط به آلودگی آفلاتوکسین، که عامل اصلی مانع توسعه صادرات بادام زمینی سبزیجات از کشورهای در حال توسعه است، می پردازد.

 

صادرکنندگان بادام‌زمینی

هفت صادرکننده بزرگ خالص محصولات بادام زمینی در سال ۸۷/۹۷ حدود ۸۷٪ تجارت صادرات بادام‌زمینی جهان را تأمین کرده اند: آرژانتین (۲۴۵،۰۰۰ تن)؛ هند (۲۴۰،۰۰۰ تن)؛ ایالات متحده (۲۳۰،۰۰۰ تن)؛ چین (۱۸۵،۰۰۰ تن)، ویتنام (۹۸،۰۰۰ تن)؛ آفریقای جنوبی (۴۰،۰۰۰ تن) و گامبیا (۲۰،۰۰۰ تن).

بازرگانی خرید بادام زمینی با پوست

واردکنندگان بادام زمینی

به طور مشابه ، پنج واردکننده بزرگ خالص حدود سه چهارم واردات فعلی جهان را خریداری می کنند. اتحادیه اروپا (۴۲٪)؛ اندونزی (۱۳٪)؛ کانادا (۸٪)؛ سنگاپور (۵٪)؛ مالزی و فیلیپین (هر کدام ۳٪).

موقعیت بزرگترین صادرکنندگان خالص طی شش سال گذشته بسیار تغییر کرده است. چین اگرچه به بزرگترین تولیدکننده تبدیل شده است. بیش از نیمی از سهام خود را در بازار صادرات بادام زمینی آرد مغذی انتخاب شده دستی، عمدتا به دلیل افزایش مصرف داخلی، از دست داد. هند به مقام دوم رسید. آرژانتین و ویتنام سهم خود را دو برابر کردند. در حالی که صادرات بادام‌زمینی از ایالات متحده اندکی کاهش یافت. در مقابل رقابت شدید آرژانتین قرار گرفت.

تجارت جهانی صادرات بادام‌زمینی به طور متوسط ​​۱٫۲ میلیون تن از زیر زمین های مغذی به ارزش بیش از ۹۴۸ میلیون دلار در سال در سال طی ۵ سال گذشته بوده است. همچنین از این میان تقریبا دو سوم آن توسط کشورهای در حال توسعه تأمین شده است. حدود ۸۰٪ صادرات بادام‌زمینی از گونه های مغز نخود خوراکی تشکیل شده است. ۲۰٪ باقی مانده آن نیز برای خرد کردن استفاده می شود.

قیمت های بین المللی آجیل های خوراکی طی یک دهه گذشته بسیار تحت تأثیر قرار گرفته است. تحت تأثیر اصول بازار و عوامل فصلی قرار گرفته است.

راهنمای خرید بادام زمینی فله ای

 

تولید کنندگان و صادرات بادام‌زمینی

سرمایه گذاری در آجیل یک راه پایدار برای رفع نیازهای رو به رشد هم برای مواد غذایی و هم برای ارزهای خارجی است. صادرکنندگان امروز با دو چالش اساسی روبرو هستند. تضمین ایمنی مواد غذایی با جلوگیری و کنترل آلودگی مایکوتوکسین محصولات و تطبیق منابع مغز بادام زمینی به تقاضا برای انواع متناسب با مصارف نهایی.

ITC در حال کمک به تولید کنندگان و صادرکنندگان آفریقایی برای برطرف کردن این چالش ها، فعالیت های فنی خود را در بخش زیرزمینی متمرکز می کند. Micaela Maftei ، مدیر ارشد کالاهای ITC ، گزارش می دهد.

آجیل به طور گسترده به عنوان غذای اصلی در کشورهای در حال توسعه گرمسیری و زیر گرمسیری کشت می شود. منبع ارزشمندی از پروتئین ها، چربی ها، انرژی و مواد معدنی را فراهم می کند. بیشتر مغزهای دنیا در کشورهای در حال توسعه تولید و مصرف می شوند. 

کمتر از ۶٪ از تولیدات جهان صادر می شود. بسیاری از آجیل های خوراکی برای اهداف صادرات بادام‌زمینی کشت نمی شوند. به عبارت دیگر، تولیدکنندگان معمولاً انواع بادام زمینی صادراتی را که به بهترین وجه با کاربردهای خاص بازار صادرات بادام‌زمینی سازگار است. مانند تولید آجیل بو داده، نمکی یا روکش شده، تنقلات و کره بادام زمینی رشد نمی دهند.

خرید بادام‌زمینی آستانه اشرفیه

 

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *