مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

خرید بادام زمینی روکش دار با قیمت عالی

آنچه در این مقاله می خوانید...

گیاه بادام زمینیارزش غذایی بادام زمینیموارد مصرف بادام زمینیعوامل تأثیرگذار بر قیمت خرید بادام‌زمینی روکش داربررسی قیمت خرید بادام‌زمینی روکش دارمقایسه قیمت خرید بادام‌زمینی روکش دار
خرید بادام زمینی روکش دار

خرید بادام‌زمینی روکش دار در صورتی می تواند لذت بخش باشد که آگاهی از انواع و قیمت آن را به همراه داشته باشد. بادام زمینی گیاهی است که در شرایط آب و هوایی مرطوب و معتدل و در مناطقی که یخبندان صورت نمی گیرد رشد می کند.

 

خرید بادام زمینی روکش دار

گیاه بادام زمینی

این گیاه هنگام رشد میوه اش که همان بادام است، به طرف زمین کج می شود و بادام را درون زمین دفن می کند. به همین دلیل نام محصول این گیاه، بادام زمینی نام گرفته است. در کشور ایران دو استان استانه اشرفیه و اردبیل به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مطلوب برای این گیاه، دو قطب بزرگ تولید این محصول هستند. پزشکان و محققان نیز مصرف بادام زمینی را برای افراد توصیه کردند. همچنین بررسی های بسیاری در خصوص میزان مصرف آن برای افراد مختلف انجام دادند که نتیجه ی این پژوهش نشان داد که مصرف دو وعده از این محصول بسیار برای فرد می تواند مفید باشد. بادام زمینی روکش دار ابتدا با طعم دهی بادام زمینی ساده تهیه می شود. به عبارت دیگر، بادام زمینی ساده را با مواد مختلف دیگر می افزایند و طعم های جدیدی به بادام زمینی اضافه می کنند.

به همین دلیل قیمت خرید بادام زمینی روکش دار بیشتر از قیمت بادام زمینی ساده است. خرید بادام زمینی روکش دار هم می توان با دو روش مذکور انجام داد. در این مقاله به بررسی چگونگی خرید بادام زمینی روکش دار و همچنین مقایسه قیمت آن در سال ها اخیر می پردازیم. اما ابتدا به بررسی خواص این محصول مفید و همچنین میزان ارزش غذایی آن پرداخته می شود.

بادام‌زمینی

ارزش غذایی بادام زمینی

محققین بررسی های زیادی در رابطه با ارزش غذایی بادام زمینی انجام دادند. همچنین اثر مصرف آن برای افراد مبتلا به بیماری های مختلف بررسی شده است. ابتدا میزان ارزش غذایی آن را بررسی می کنیم و سپس موارد مصرف آن با توجه به گروه سنی افراد آورده شده است.

بادام زمینی حاوی ویتامین B6، فسفر، کربوهیدرات و همچنین منیزیم است. همچنین بادام زمینی دارای ویتامین B3 نیز است. ویتامین E و D نیز در این ماده غذایی مفید وجود دارد. بادام زمینی روکش دار هم نیز دارای همین ویتامین ها می باشد.

خرید و فروش بادام‌زمینی

موارد مصرف بادام زمینی

محققین مصرف بادام زمینی را برای افرادی که تحرک زیادی دارند بسیار مفید دانستند، چرا که بادام زمینی حاوی پروتئین می باشد. همچنین برای افرادی که مبتلا به سرطان و افسردگی می باشند مصرف آن بسیار توصیه شده است. مادران شیرده، کودکان در حال رشد هم باید دو وعده در هفته از این ماده غذایی مصرف کنند. پتاسیم بادام زمینی باعث تنظیم فشار خون می شود، به همین دلیل برای افرادی که مبتلا به فشار خون بالا نیز هستند توصیه شده است. ویتامین D این ماده غذایی مفید نیز باعث بهبود استخوان و دندان ها می شود. از طرفی، برای افرادی که تحرک زیادی ندارند، مصرف آن توصیه نشده است و ممکن است باعث ناراحتی های مختلفی شود. چرا که مقدار پروتئین و کربوهیدرات بادام زمینی زیاد است.

با توجه به نتایج پژوهش های صورت گرفته در رابطه با بادام زمینی، مشخص شد که مصرف این ماده غذایی در جامعه بسیار زیاد است و گروه های سنی مختلفی از آن استفاده می کنند. به همین دلیل تقاضای خرید بادام زمینی بسیار زیاد است. در ادامه به بررسی عوامل تأثیر گذار بر قیمت این محصول پرداخته می شود.

خرید بادام زمینی روکش دار

 

عوامل تأثیرگذار بر قیمت خرید بادام‌زمینی روکش دار

قیمت خرید بادام زمینی روکش دار از بادام زمینی ساده به دلیل اضافه شدن طعم دهنده ها بیشتر است. در ادامه به بررسی عواملی که بر قیمت این محصول اثر دارد می پردازیم:

 

  • شرایط جوی منطقه کشت: کشورهای آمریکا، چین و هند از جمله بزرگ ترین تولید کننده های بزرگ بادام زمینی هستند. در ایران نیز، اردبیل و استانه اشرفیه دو قطب بزرگ تولید این محصول می باشند. هر منطقه به دلیل آب و هوایی مخصوصی که دارد، دارای محصولی با کیفیت متفاوت می باشد. به همین دلیل قیمت خرید بادام زمینی روکش دار در هر منطقه متفاوت است.
  • بسته بندی محصول: بسته بندی، یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی می باشد. بسته بندی جذاب و زیبا، باعث جذب مشتری می شود. بسته بندی هر محصول وظیفه معرفی محصول را دارد، به همین دلیل شرکت ها در این زمینه سرمایه گزاری های بسیاری می کنند. از این رو، قیمت خرید بادام زمینی روکش دار به نوع بسته بندی آن نیز بستگی دارد.
  • عملیات فرآوری: بادام زمینی روکش دار با افزودن طعم دهنده های مختلف به بادام زمینی حاصل می شود. به عبارت دیگر، با برداشت بادام زمینی و انجام عملیات فرآوری مختلف، بادام زمینی روکش دار حاصل می شود. از این رو، قیمت خرید بادام زمینی روکش دار بیشتر از بادام زمینی بدون طعم دهنده است.

با توجه به عوامل ذکر شده در قسمت قبل، مشخص شد که قیمت خرید بادام زمینی روکش دار به سه عامل مختلف بستگی دارد. در ادامه، به بررسی قیمت این محصول پرداخته می شود.

بررسی قیمت خرید بادام‌زمینی روکش دار

در ادامه، جدولی از قیمت های مختلف این محصول با طعم های مختلف آورده شد است:

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی روکش دار با طعم پنیری ۱ ۴۵/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار با طعم سرکه ۱ ۴۰/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار دودی ۱ ۴۲/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار باربیکیو ۱ ۴۴/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار با طعم فلفلی ۱ ۴۳/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار با طعم کچاپ ۱ ۴۴/۰۰۰

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید، قیمت خرید بادام زمینی روکش دار در طعم های مختلف آورده شده است.

مشاهده می شود که قیمت آن براساس طعم متفاوت است.

مقایسه قیمت خرید بادام‌زمینی روکش دار

در سال های اخیر، قیمت تمامی اجناس تغییراتی داشته است. از این رو قیمت خرید بادام زمینی روکش دار نیز نسبت به سال های اخیر افزایش داشته است. برای مقایسه قیمت این محصول، قیمت بادام زمینی روکش دار با طعم پنیری با وزن یک کیلوگرمی مد نظر قرار گرفته است.

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
بادام زمینی روکش دار با طعم پنیری ۱۹/۰۳/۱۳۹۸ ۲۹/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار با طعم پنیری ۲۳/۰۷/۱۳۹۸ ۳۶/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار با طعم پنیری ۲۸/۰۹/۱۳۹۸ ۳۵/۰۰۰
بادام زمینی روکش دار با طعم پنیری ۱۰/۰۲/۱۳۹۹ ۴۵/۰۰۰

 

بادام زمینی یکی از مهم ترین مواد غذایی مفید است که به افراد زیادی توصیه شده است.

بادام زمینی

 

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *