مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید عمده بادام زمینی درجه یک

خرید عمده بادام زمینی درجه یک

بادام زمینی درجه یک

خرید بادام زمینی

یکی از محصولاتی که با کیفیت بسیار مرغوب در کشور ما تولید می شود و به کشور های دیگر صادر می شود بادام‌ زمینی صادراتی  مرغوب  است. در کشور ما افراد زیادی وجود دارند که علاقه بسیار زیادی به بادام زمینی دارند فکر می کنید چرا؟ به دلیل آن که در بادام زمینی اسید های چرب غیر اشباع وجود دارد که نه تنها ضرری ندارد بلکه برای بدن مفید است بدین ترتیب خرید عمده بادام زمینی درجه یک را باید از تولیدات ایرانی بخواهید.  امروزه با توجه به تولید فراوان بادام‌ زمینی در ایران خاصیت این محصول برای همه مشخص شده است.

خرید عمده بادام زمینی درجه یک
خرید عمده بادام زمینی درجه یک

روزانه مصرف دو یا سه عدد بادام زمینی کالری کل روز شما را تامین می کند. معمولا بادام‌ زمینی قادر است در آب و هوای  گرم پرورش داده شود به همین دلیل خیلی از کشور های دنیا که گرمسیر هستند بادام زمینی تولید می کنند. اما به نظر شما کیفیت این نوع بادام زمینی در کشور های دیگر مطابق با کیفیت بادام‌ زمینی در ایران است؟ خیر هیچ گاه کیفیت بادام‌ زمینی خارجی به گرد پای بادام‌ زمینی ایرانی نخواهد رسید. چرا که ایران یکی از تولید کنندگان برتر بادام‌ زمینی در کل دنیا محسوب می شود.

شاید زمانی که شما وارد فروشگاهی می شوید به شما دو نوع بادام‌ زمینی پیشنهاد دهند و یکی بادام زمینی ایران و دیگر بادام‌ زمینی خارجی باشد شما کدام را انتخاب می‌ کنید؟ اگر از دسته افرادی باشید که فقط اجناس خارجی را می پسندند و به بادام‌ زمینی خارجی علاقه دارند باید بگوییم که در این جا کاملا در اشتباه هستید و کلاه سرتان رفته است! چرا که بادام زمینی ایرانی در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود کیفیت این محصول به قدری است که اروپا یکی از طرفداران پرو پا قرص آن است.

حال چرا خود ما از تولید ایرانی استفاده نکنیم. اگر در میان گزینه های خود بادام‌ زمینی خارجی را انتخاب کرده اید و قصد خرید عمده بادام زمینی درجه یک را دارید.   در ادامه با ما همراه باشید تا نظر شما کاملا عوض شده و برگردد. شاید خیلی از شما  با خود بگویید که بادام زمینی یکی از تنقلات محسوب می شود و به عنوان تنقلات آن را مصرف کنید اما جالب است بدانید که بادام زمینی هیچ گاه جز تنقلات نیست بلکه در دسته حبوبات قرار دارد و تمامی خواص آن مشابه با حبوبات است بلکه هم بیشتر.

در گذشته تولیدات بادام زمینی بسیار کم بود و شاید دلیل آن نداشتن اطلاعات کافی از خواص بادام زمینی توسط مردم بود به همین دلیل اگر شما به فروشگاهی سر می زدید و قصد خرید عمده بادام زمینی درجه یک را داشتید ممکن بود که در آن فروشگاه بادام زمینی موجود نباشد چرا که تولید آن محدود به میزان کم بود. اما امروزه تولید بادام زمینی فرا تر از چیزی است که شما فکرش را کنید به همین سبب در تمامی فروشگاه ها و خشکبار یافت می شود. پس می توان نتیجه گرفت که امروزه خرید عمده بادام زمینی درجه یک  آسان شده است. بادام زمینی در ایران با نام های مختلفی شناخته می شود مثل پسته شامی و پسته زمینی.

خرید عمده بادام زمینی درجه یک

انواع بادام زمینی

معمولا مرکز تولید بادام زمینی همواره از گذشته تا به حال در تلاش است که بادام زمینی را به شکل های مختلفی در بین مردم توزیع کند. بنابراین با توجه به سلایق مختلف بادام زمینی به شکل های متنوعی در بازار وجود دارد که معمولا هر کس باب سلیقه خود خرید عمده بادام زمینی درجه یک را انجام می دهد. اما شاید شما به عنوان یک هم وطن از این که شکل های متنوعی برای بادام زمینی وجود دارد مطلع نباشید ما به شما خواهیم گفت که می‌ توانید بادام‌ زمینی را به چه طریقی مصرف کنید. معمولا مدل های مختلف بادام‌ زمینی به شرح زیر است:

 • بادام زمینی با پوست
 • بادام زمینی بدون پوست
 • بادام زمینی شور
 • بادام زمینی خام
 • بادام‌ زمینی غلاف دار

در این بین باید گفت که بادام زمینی با پوست دارای یک پوست کرمی رنگ است که معمولا آن را در کارخانه های تولیدی به صورت شور در می آورند. بادام زمینی بدون پوست نیز هنگامی به دست مردم می رسد که آن پوست کرمی رنگ جدا شده باشد و تنها یک پوست قرمز رنگ بر روی آن باقی مانده باشد که معمولا در کارخانه ها این نوع بادام زمینی را در یک حرارت بسیار پایین تفت می دهند حال اگر تفت ندهند به آن بادام‌ زمینی خام و اگر نمک اضافه کنند به آن بادام زمینی شور می گویند.

فراورده های بادام زمینی چه محصولاتی هستند؟

در کل فرآورده به محصولی گفته می شود که از اضافه کردن یک محصول جانبی به محصول اصلی به وجود می آید. برای مثال از ترکیب بادام زمینی و نمک بادام زمینی شور حاصل می شود. بدین ترتیب کارخانه های بزرگی در ایران وجود دارد که فراورده های متنوعی از بادام را تولید می کنند یکی از این کارخانه ها مزمز است که چندین سال است در راستای تولید بادام زمینی نمکی، بادام‌ زمینی سرکه ای، بادام زمینی فلفلی و آتشین قدم برداشته است و باعث علاقه بیش از پیش مردم به بادام زمینی شده است. علاوه بر آن بادام زمینی در کارخانه های دیگری هم چون روغن سازی و دارو سازی کاربرد دارد. برای مثال با خرید عمده بادام زمینی درجه یک  اغلب کارخانه ها روغن بادام‌ زمینی تهیه می کنند که در ادامه از خواص آن نام خواهیم‌ برد. برخی از دارو سازی ها نیز با استفاده از بادام‌ زمینی انواع گلیسیرین را تولید می کنند.

خواص بی نظیر بادام زمینی درجه یک

پیش از خرید عمده بادام زمینی درجه یک  وقت آن رسیده است از خواص بی نظیر محصولی سخن بگوییم که کشور های دیگر در حسرت داشتن چنین منبع مغذی هستند. بادام زمینی یکی از پر خواص ترین حبوبات ایران به شمار می آید که در دو منطقه پار آباد مغان و آستانه اشرفیه به مقدار زیاد تولید می شود.  بادام زمینی در درمان انواع بیماری ها کاربرد دارد .  معمولا کسانی که از دیابت، سرطان و کبد چرب رنج می برند می توانند با استفاده از بادام‌ زمینی دوز بیماری خود را کاهش دهند.

از طرفی بادام زمینی درمان مناسبی برای درمان یبوست است حال خود بادام زمینی یا فرآورده های آن مثل روغن بادام‌ زمینی فرقی ندارد. معمولا پزشک ها به افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند  توصیه می کنند از بادام زمینی استفاده کنند. هم چنین معمولا مشاوران تغذیه به افرادی که قصد لاغری دارند پیشنهاد می کنند در روز یک یا دو بار از بادام زمینی استفاده کنند چرا که این گیاه اگر چه معده شما را سنگین می کند و شما فکر می کنید که دیگر اشتهایی برای غذا خوردن ندارید اما در عین حال کالری روز بدن شما را تامین می کند و حتی اگر شما به هیچ وجه غذا نخورید احساس ضعف نخواهید داشت.

ویتامین ها و منابع مغذی موجود در بادام زمینی

 • ویتامین E6: به میزان۰/۴۴میلی گرم
 • ویتامین ب ۶: حدود ۰/۳میلی گرم
 • کلسیم : ۶۲ میلی گرم
 • آهن ۲ میلی گرم
 • اسید فولیک (B9)۲۴۶میکرو گرم
 • نیاسین: قریب به ۱۲ /۶ میلی گرم
 • روی: بین ۳ تا ۴ میلی گرم
 • پتاسیم ۳۳۲ میلی گرم
 • فسفر ۳۳۶ میلی گرم
 • ریبو فلاوین حدود ۰/۲ میلی گرم
 • آب ۴ گرم
 • تیامین ۰/۶ میلی گرم
 • پرولین یک میلی گرم
 • گلیسین ۱.۵ میلی گرم
 • گلوتامیک اسید۵/۲ میلی گرم
 • والین یک میلی گرم
 • ترولین 0/58میلی گرم
 • فیبر ۹ میلی گرم

ویژگی های بادام زمینی ایران

همان طور که گفته شد بادام زمینی در ایران در شهر پارس آباد و آستانه اشرفیه به مقدار زیاد تولید می شود بنابراین تاجران بزرگ می توانند خرید عمده بادام زمینی درجه یک  را در این دو شهر انجام دهند. به صورتی که بزرگ ترین تجارت بادام‌ زمینی هر ساله متعلق به این دو شهر است. اما دلیل محبوبیت این بادام زمینی در بین کشور های مختلف چه چیزی می تواند باشد؟ اول این که این گیاه در اوایل اردیبهشت ماه کاشته و در اواخر شهریور برداشت می شود و کشاورزان این دو منطقه تمام تلاش خود را می کنند که بتوانند خوشمزه ترین بادام‌ زمینی را تولید کنند.

اما دلیل مرغوبیت بادام زمینی پارس آباد و آستانه؟ این است که کشاورزان آبیاری مناسب ، کود دهی به موقع و مناسب را برای این گیاه انجام می دهند و هم چنین هیچ‌ گونه آهک را به زمین زراعی بادام زمینی نزدیک نمی کنند بنابراین این نوع بادام زمینی از بادام زمینی های درجه یک به شمار می آید که باعث محبوبیت و خرید عمده بادام زمینی درجه یک  توسط بسیاری از کشور ها شده است . ویژگی های بادام زمینی در دو منطقه آستانه اشرفیه و پارس آباد مغان به شرح زیر است:

 1. بادام زمینی این منطقه کاملا درشت و یک دست است.
 2. کشت آن حاصلخیز است و سالیانه به مقدار بسیار زیادی تولید می شود.
 3. دارای ۲۵ درصد پروتئین تام است.
 4.  مقدار زیادی چربی اشباع نشده دارد که برای سلامتی مفید است.

صادرات بادام زمینی

به نظر شما بادام زمینی ایران تا حدی کیفیت دارد که بتوان آن را به کشور های دیگر صادر کرد؟ بله کیفیت بادام زمینی در ایران به حدی زیاد است که فروش بادام‌ زمینی از ایران به کشور های دیگر هر ساله انجام می شود علاوه بر آن متقاضیان خرید عمده بادام زمینی درجه یک  از ایران زیاد است. یکی از دولت هایی که هر ساله قبل از برداشت بادام زمینی خواهان بادام زمینی ایران با هر قیمتی است اروپاست.

در گذشته صادرات بادام زمینی مثل حالا رونق نداشت اما امروزه این صادرات به حدی زیاد شده است که سالیانه ۷ یا ۸ هزار دلار در آمد را با خرید عمده بادام زمینی درجه یک توسط کشور های دیگر،  برای ایران  به دست می آورد و باعث رونق چرخه اقتصاد ایران در بین تمامی کشور ها می شود. کشور های زیادی خرید بادام زمینی خام را از ایران انجام می دهند که شامل، عراق، آلمان، ترکیه، قطر، امارات و سایر کشور های حوزه خلیج فارس از وارد کنندگان بادام زمینی ایران هستند. اما از این نکته نباید غافل شد که صادرات بادام زمینی در ایران هم چنان هم که تصور می شود آسان نیز و نیازمند پیروی از قوانین خاصی مثل اطمینان از سلامت کالا و بسته بندی های اورجینال می باشد.

معتبر ترین کشور های تولید کننده بادام زمینی

امروزه با توجه به اهمیت بادام زمینی در زندگی و خرید عمده بادام زمینی درجه یک  کشور های مختلفی وجود دارند که در تولید بادام زمینی موفق شده اند. این کشور ها چین، هند نیجریه و ایالات متحده هستند اما در راس همه ی آن ها ایران است که فروش بادام زمینی اعلا را در کل جهان به خود اختصاص داده است.

 

خرید عمده بادام‌ زمینی درجه یک

اگر شما نیز به بادام‌ زمینی ایران علاقه مند شدید می توانید خرید عمده بادام زمینی درجه یک  را از فروشگاه سعدی انجام دهید. توجه داشته باشید که خرید بادام زمینی به دو صورت فله و بسته بندی شده امکان پذیر است  که نوع بسته بندی شده به شما پیشنهاد می شود چرا که از لحاظ بهداشتی بهتر است. اما اگر برای سوپر مارکت و یا کارخانه خود نیاز به بادام زمینی دارید باید به  خرید عمده بادام زمینی اقدام کنید . همان طور که در ابتدای متن گفتیم بادام زمینی را می توان به شکل های متفاوتی تهیه کرد که قیمت ان ها نیز متفاوت است.

معمولا ما ایرانیان عادت داریم خرید عمده بادام زمینی درجه یک  را از بهترین و معتبر ترین فروشگاه ها انجام دهیم که این کار ما تحسین برانگیز است چرا که بادام زمینی تولید ایران چیزی نیست که بشود راحت و سر سری از آن گذشت بلکه باید به مکانی که از آن تهیه می شود بسیار دقت نمود. دلیل این همه رعایت در جزئیات چیست؟ بازار دلالان و فروشندگان بادام زمینی در ایران به دلیل تولید فراوان بسیار گرم شده است تا حدی که در این میان سهم‌ کشاورزان به پایین ترین میزان خود رسیده است و خرید از یک فرد غیر معتبر و یا فروشگاه معتبر باعث می شود که بدون اطلاع از  قیمت روز بادام زمینی  ما هزینه فراوان را بابت بادام زمینی پرداخت کنیم که به هیچ عنوان کیفیت ندارد.

مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید