مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید و فروش بادام زمینی

خرید و فروش بادام زمینی

بادام زمینی یکی از انواع خشکبار است که بسیار پرخاصیت است و سرشار از مواد مغذی است. بادام زمینی را به صورت مجزا و یا به صورت مخلوط با سایر آجیل ها مصرف می‌کنند و آن را به دوصورت خام و بو داده مصرف می‌کنند که البته نوع بوداده ی آن بیشتر طرفدار دارد.

ویتامین های موجود در بادام زمینی

 • سرشار از ویتامین ها به خصوص ویتامین های گروه B است.
 • مس یکی از فلزات مورد نیاز بدن است که با مصرف مرتب بادام زمینی نیاز بدن به مس تامین می‌شود.
 • در بادام زمینی مقدار زیادی منیزیم وجود دارد. منیزیم برای جلوگیری از ناراحتی های قلبی موثر است.
 • پتاسیم
 • بادام زمینی سرشار از فیبر است.
 • چربی غیر اشباع و امگا6
 • انواع پروتئین و آهن نیز در بادام زمینی یافت می‌شود.

خواص درمانی بادام زمینی

بادام زمینی یکی از انواع حبوبات است که با نام های پسته کوهی، پسته ی زمینی و پسته ی شامی معروف است. بسیار مغذی است و مصرف روزانه ی آن به افراد توصیه می‌شود. بادام زمینی خاصیت دارویی نیز دارد و پزشکان برای درمان بسیاری از ناراحتی ها مصرف مداوم و مرتب بادام زمینی را پیشنهاد می‌کنند.

 • برای افزایش شیر در مادران بسیار موثر است.
 • اسید فولیک موجو در بادام زمینی برای مادران باردار بسیار مفید است.
 • برای رفع درد و سوزش معده، مصرف بادام زمینی پیشنهاد می‌شود.
 • تسریع گردش خون در بدن یکی دیگر از مزایای مصرف بادام زمینی است که از ناراحتی و سکته های قلبی جلوگیری می‌کند.
 • به عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند و برای درمان یبوست مفید است.
 • به افراد دیابتی مصرف روزانه ی بادام زمینی توصیه می‌شود که از تجمع کربوهیدرات در بدن خود داری می‌کند.
 • برای درمان سرفه های خشک مصرف بادام زمینی را پیشنهاد می‌کنند.
 • به تقویت ریه و طحال کمک می‌کند.
 • باعث ایجاد انرژی و رفع ضعف و خستگی می‌شود.
خرید و فروش بادام زمینی
خرید و فروش بادام زمینی

خرید و فروش بادام زمینی

مصرف بادام زمینی در ایران بسیار زیاد است. علاوه بر مصرف آن در اعیاد و جشن های مختلف، به دلیل خاصیت های بی شمار آن بادام زمینی به مصرف روزانه ی افراد تبدیل شده است. از بادام زمینی محصولات دیگری هانند کره ی بادام زمینی و آرد بادام زمینی تهیه می‌کنند. از آرد بادام زمینی انواع کیک و کلوچه تهیه می‌شود که علاوه بر خاصیت های آن، طعم بی نظیری دارد. مصرف زیاد بادام زمینی باعث شده تا میزان خرید و فروش بادام زمینی بسیار گسترده و وسیع شود. بادام زمینی دیگر مثل گذشته کمیاب نیست . امروزه بادام زمینی در انواع خشکباری ها، آجیل فروشی ها و تعدادی از قنادی ها یافت می‌شود. خرید و فروش بادام زمینی بسته به نوع نیاز در انواع مختلفی انجام می‌شود.

 • خرید بادام زمینی خام: بادام زمینی را در انواع طعم های مختلف طعم دار می‌کنند. خرید بادام زمینی خام این امکان را می‌دهد تا کاربر با توجه به ذائقه بادام زمینی را بوداده و طعم دار کند. همچنین قیمت بادام زمینی خام نسبت به نوع بوداده و طعم دار آن، کمتر است و خرید آن بسایر باصرفه است.
 • خرید بادام زمینی باپوست: بادام زمینی ها در دونوع بدون پوست و باپوست عرضه می‌شود. بادام زمینی باپوست تازه تر است و از نظر بهداشتی بهتر است چون در معرض هوای آلوده و گرد وغبار قرار نگرفته است. بادام زمینی باپوست بیشتر از نوع ویرجینیا و والنسیا می‌باشد. قیمت بادام زمینی باپوست کمتر از نوع بدون پوست آن است و برای افرادی که در فکر یک خرید باصرفه هستند بهترین انتخاب است.
 • خرید بادام زمینی آستانه: آستانه ی اشرفیه یکی از شهرستان های استان گیلان است که حجم عمده ای از بادام زمینی کشور را تامین می‌کند. بادام زمینی آستانه ی اشرفیه بسیار محبوب است و طعم بی نظیری دارد. آب و هوایمناسب و استفاده نکردن از کودهای شیمیایی و مواد ترا ریخته دلیل محبوبیت بادام زمینی آستانه ی اشرفیه است. خرید و فروش بادام زمینی آستانه بیشتر در شمال کشور و توسط کشاورزان و تولیدکنندگان اصلی آن انجام میشود.

خرید و فروش بادام زمینی

صادرات بادام زمینی

صادرات بادام زمینی در ایران بسیار وسیع و عمده انجام می‌شود. یکی از راه های کسب درامد در ایران محسوب می‌شود و سود خوبی از این راه به دست می آید. سالانه نزدیک به 20تن بادام زمینی به کشورهای دیگر صادر می‌شود. کشورهای اروپایی یکی از وارد کنندگان بادام زمینی ایرانی محسوب می‌شوند. بادام زمینی آستانه شهرت جهانی دارد و کشورهای زیادی خواهان وارد کردن این نوع بادام زمینی به کشور خود می‌باشند. برای صادر کردن بادام زمینی از انواع با کیفیت آن استفاده می‌شود. همچنین از بسته بندی های مختلف نیز برای بادام زمینی استفاده می‌کنند تا از آلوده شدن آن در طول مسیر جلوگیری شود. بسته بندی باعث می‌شود تا بادام زمینی طعم و بوی خود را از دست دد و از کیفیت بادام زمینی کاسته نشود. خرید و فروش بادام زمینی به کشورهای دیگر بسیار حائز اهمیت است و مزایایی را به دنبال دارد.

 1. خرید و فروش بادام زمینی با سایر کشورها باعث وارد کردن ارز و دلار خارجی به کشور می‌شود که به چرخه ی اقتصاد کشور بسیار کمک می‌کند.
 2. صادرات بادام زمینی باعث می‌شود افراد زیادی در سراسر جهان از بادام زمینی ایرانی مصرف کنند و با طعم و کیفیت آن آشنا شوند.

مراحل کاشت بادام زمینی

گیاه بادام زمینی یک گیاه بومی آمریکای جنوبی و برزیل است که به سایر کشورها برای کشت انتقال داده شده است. گیاه بادام زمینی بهتر است در اوایل فصل بهار کاشت شود ولی تا نیمه ی خرداد برای کشت این گیاه فرصت باقی است و در اواخر شهریور تا اوایل پاییز برداشت بادام زمینی انجام می‌شود. گیاه بادام زمینی در شرایط آب و هوای مرطوب قادر به رشد خواهد بود. بیش از نیمی از مردم آستانه ی اشرفیه به کشت بادام زمینی مشغول هستند و از این راه کسب درآمد می‌کنند. بادام زمینی آستانه بسیار مرغوب است و به کشورهایی دیگر مانند افغانستان، قزقیزستان، روسیه، ترکیه و عراق صادر می‌شود.

بادام زمینی ها به صورت 4 نوع برای فروش به بازار عرضه می‌شوند. که افراد می‌توانند با توجه به ذائقه انواع مختلف آن را خریداری کنند.

 • بادام زمینی باپوست: بادام زمینی با پوست ساده ترین نوع بادام زمینی می‌باشد که برای فروش روانه ی بازار می‌شود.
 • بادام زمینی فرآورده: بادام زمینی فرآورده همان بادام زمینی بوداده است. طی این مرحله بادام زمینی را برشته و بوداده می‌کنند.
 • بادام زمینی برشته ی نمکی: در این نوع از بادام زمینی علاوه بر برشته شدن به بادام زمینی نمک نیز می افزایند تا طعم بهتری به دست آید.
 • بادام زمینی خام: بر روی بادام زمینی خام هیچ گونه فرآیندی صورت نمی‌گیرد. خرید و فروش بادام زمینی خام بیشتر از سایر انواع بادام زمینی می‌باشد.

 

چه کسانی خرید و فروش بادام زمینی را انجام می‌دهند؟

شرکت ها و نمایندگی های زیادی در سطح کشور در زمینه ی خرید و فروش بادام زمینی در سطح وسیع فعالیت دارند. بیشتر این شرکت ها بادام زمینی های خام را به صورت عمده خریداری کرده و با بوداده کردن آن ها در طعم های مختلف به فروش می‌رساند. بادام زمینی های با پوست قیمت کمتری دارند از این رو برای این شرکت ها بهترین انتخاب است تا با با بوداده کردن آن ها به سود فراوانی دست یابند. آجیل فروشی ها نیز یکی دیگر از مراکز خرید و فروش بادام زمینی محسوب می‌شود. خریداران بادام زمینی میتوانند با مراجعه به مراکز فروش بادام زمینی در سطح کشور و یا خشکباری و آجیل فروشی ها مقدار مورد نیاز بادام زمینی را با قیمت مناسب تهیه و خریداری کنند.

نمایندگی های خرید و فروش بادام زمینی

شرکت ها و نمایندگی های زیادی در سطح کشور در زمینه ی خرید و فروش بادام زمینی فعالیت می‌کنند. تنها وجه تمایز در بین این شرکت ها نوع بسته بندی متفاوت و طعم های مختلفی است که برای بادام زمینی ها در نظر می‌گیرند. این شرکت ها بادام زمینی ها در بسته بندی های متفاوت با حجم های مختلف برای فروش آماده می‌کنند. خرید و فروش بادام زمینی در طعم های متنوع بسیار وسیع و گسترده است.

 1. بادام زمینی سرکه ای- نمکی: یکی از طعم های محبوب بادام زمینی است که طرفداران زیادی دارد. از سرکه ی بالزامیک یا سرکه ی سیب برای این نوع از بادام زمینی استفاده می‌کنند.
 2. خرید و فروش بادام زمینی باطعم پیاز جعفری مدتی است که رواج پیدا کرده و محبوب شده است.

 

 

ویژگی های یک بادام زمینی مرغوب

برای کسانی که در زمینه ی خرید و فروش بادام زمینی فعالیت دارند، دانستن ویژگی های بادام زمینی مرغوب الزامی است. البته به دلیل اینکه کشور ایران ایران یکی از تولید کنندگان عمده بادام زمینی محسوب می‌شود، پیدا کردن بادام زمینی باکیفیت کار دشواری نیست.

 • اندازه ی بادام زمینی ها باید یک دست و یک اندازه باشد.
 • تازه بودن بادام زمینی بسیار مهم است، به هیچ وجه نباید در بادام زمینی آثار کهنگی احساس شود.
 • بادام زمینی با کیفیت بدون نخاله و سایر مواد آلاینده است.
 • حتما قبل از خریداری بادام زمینی به صورت عمده، آن را تست کنید. یک بادام زمینی مرغوب طعم و مزه ی واقعی خود را دارد. احساس کردن طعم ترشی در بادام زمینی نشان دهنده ی استفاده ی زیاد از مواد نگهدارنده است.

تولید کنندگان بادام زمینی در جهان

با توجه به شرایط ویژه ای که برای کشت و پرورش بادام زمینی نیاز است، کشورهای زیادی قادر به کشت بادام زمینی نیستند. ایران یکی از تولید کنندگان اصلی بادام زمینی در جهان محسوب می‌شود. مقدار تولیدی بادام زمینی در ایران به حدی است که علاوه بر تامین نیاز سالانه ی خود به بادام زمینی قادر به صادر کردن آن به سایر کشور ها خواهد بود. با توجه به خصوصیات منحصر به فرد بادام زمینی روز به روز بر مصرف کنندگان آن افزوده می‌شود. به طور میانگین مصرف سالانه ی بادام زمینی در ایران به 16 هزار تن می‌رسد. چین و هند نیز قادر به کشت بادام زمینی هستند اما بادام زمینی تولید شده را بیشتز برای تولید محصولات دیگر مانند کره بادام زمینی و روغن آن استفاده می‌کنند.

قیمت بادام زمینی

برای قیمت بادام زمینی نمی‌توان یک قیمت ثابت و مشخص را در نظر گرفت و با توجه به عواملی قیمت آن دچار نوسانات می‌شود. عوامل زیادی در قیمت بادام زمینی نقش دارند.

 • نوع بادام زمینی یکی از فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت آن است. بادام زمینی باپوست و بادام زمینی خام از ارزان ترین نوع بادام زمینی به شمار می‌روند. نوع بوداده و بدون پوست بادام زمینی قیمت بیشتری دارند.
 • اندازه بادام زمینی نیز در قیمت آن نقش دارد. بادام زمینی های درشت قیمت بیشتری نسبت به بادام زمینی های ریز دارد.
 • درجه ی کیفی بادام زمینی نیز یکی دیگر ازعوامل موثر در تعیین قیمت آن میباشد. هرچه بادام زمینی از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، لذا قیمت آن نیز بیشتر است.
 • مقدار بادام زمینی خریداری شده نیز در قیمت آن تاثیر دارد. اگر بادام زمینی به صورت عمده و فله خریداری شود، فروشنده تخفیفات ویژه ای به خریدار می‌دهد و قیمت نهایی بادام زمینی بسیار کاهش پیدا می‌کند.

قیمت روز بادام زمینی

برای اطلاع از قیمت روز بادام زمینی می‌توان با مراجعه به تولیدکنندگان عمده از قیمت بادام زمینی مطلع شد. همچنین شرکت ها و مراکز فزوش زیادی محصولات خود را از طریق اینترنتی و آنلاین به فروش می‌رسانند. با مراجعه به وب سایت های فروش بادام زمینی می‌توان از قیمت آن با خبر شد.

خرید و فروش بادام زمینی به صورت عمده

خرید و فروش بادام زمینی به صورت عمده

خرید و فروش بادام زمینی یکی از مشاغل پر سودی است که کمترین ریسک را دارد. افراد زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. خرید و فروش بادام زمینی را به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌دهند. افراد زیادی به دلیل گرفتاری و مشغله های زیاد، قادر به خریداری بادام زمینی به صورت حضوری نخواهند بود. امروزه خرید اینترنتی بسیار رواج پیدا کرده است و دیگر نیازی به اتلاف وقت و زمان نیست. البته برای خریداری محصولات خوراکی، مصرف کنندگان برای اطمینان حاصل کردن از طعم و کیفیت محصول خریداری شده بیشتر خرید حضوری را ترجیح می‌دهند تا از نمونه ی خریداری شده تست کنند و از درجه ی کیفی آن مطمئن شوند.

مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید