مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

صادرات عمده بادام زمینی درجه یک

به نظر شما صادرات بادام زمینی به اروپا چه الزاماتی دارد؟  صادرات به کشور اروپا همانند  سایر کشور هایی است که از ایران تقاضای صادر کردن بادام زمینی را دارند ان هم‌ به دلیل ویژگی های منحصر به فردی است که بادام زمینی دارد. صادرات عمده بادام زمینی به کشور های دیگر از منطقه آزاد انزلی و با عبور از گمرک این منطقه انجام می شود‌. با صادر کردن بادام زمینی علاوه بر فعالیت اقتصادی در ایران در کشور های دیگر نیز چرخه اقتصاد به کار می افتد.

چرا که این گیاه بسیار مغذی در بین مردم طرفداران زیادی دارد. بهترین بادام‌ زمینی در سراسر دنیا در کشور ما وجود دارد که هر ساله یکی از مشتریان پر و پا قرص این دانه اروپایی ها هستند که با خرید  عمده بادام زمینی هر ساله سود خوبی را به جیب میزنند. فروشگاه ها و خشکبار های ایرانی با قرار دادن بادام‌ زمینی مرغوب به دست مشتریان و بازرگانان باعث می شوند این چرخه هر ساله تکرار شود  و در این میان هر دو طرف سود خوبی را از فروش بادام زمینی ببرند. معمولا کشور هایی هم چون گرجستان، ارمنستان و اوکراین هر ساله از ایران بادام زمینی خریداری می کنند.

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟
صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

آمار و ارقام صادرات خشکبار به اروپا

در حال حاضر اتحادیه اروپا یکی از بزرگ ترین بازار های خشکبار به شمار می آید. بنابراین هر ساله کشور اروپا نیاز دارد که خشکبار مورد نیاز خود را از کشور های همسایه و کشور هایی که مرغوب ترین و بیشتری خشکبار را دارند تهیه کند‌. صادرات بادام‌ زمینی به اروپا چه الزاماتی دارد؟ هر ساله بیش از ۴۰ درصد واردات خشکبار در جهان متعلق به کشور های اروپایی است. میزان واردات خشکبار در اروپا در سال های اخیر در حال رشد بوده و انتظار می رود که هم چنان نیز رشد پیدا کند. از سال ۲۰۱۲ میزان واردات خشکبار در قاره اروپا رشد چشم گیر و ۱۰ درصدی داشته است.

پس از آن نرخ رشد اقتصادی اروپا با توجه به میزان واردات رشد ۱۱ درصدی داشته و هر ساله با توجه به کمیت حدود ۵ درصد به این بازه اضافه می شود و در حال حاضر اروپا سالیانه حدود ۲ تا ۳ میلیون تن خشکبار را وارد می کند. بدین ترتیب نمودار رشد واردات خشکبار خصوصا بادام‌ زمینی هر سال نسبت به سال قبلی بیشتر خواهد شد. در سال ۲۰۱۶ میزان واردات بادام زمینی برای اروپا حدود ۱۱ میلیارد دلار بوده است.

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

راهنمای صادرات خشکبار به اروپا

صادرات بادام زمینی به اروپا چه الزاماتی دارد؟ یکی از پرفروش ترین منابعی که در ایران سالیانه به کشور های دیگر صادر می شود خشکبار و بادام است. به طور کلی نرخ صادرات بادام‌ زمینی و خشکبار در ایران به قدری افزایش یافته است که میزان صادرات بادام زمینی  هر ساله ۵ درصد از صادرات کلی را شامل می شود. بر اساس اطلاعات دست یافته میزان صادرات بادام زمینی به کشور های دیگر سالیانه حدود ۲ میلیارد دلار است که شاید بتوان گفت از این سهم و این اعداد و ارقام‌ کمترین سهم برای کشاورزان و زمین داران است. بر اساس اطلاعات موجود حدود ۵۰ کشور سالیانه رابط خرید و فروش انواع خشکبار در ایران هستند. صادرات و واردات از طریق این کشور ها صورت می گیرد که همان طور که گفته شد چرخه اقتصادی را به رونق می اندازد.

فروش و صادرات بادام‌ زمینی در ایران پس از نرخ فروش پسته و صادرات پسته از ایران قرار دارد. بنابراین اولین رتبه در صادرات خشکبار مربوط به پسته ایران است. در سال ۱۳۹۶ صادرات پسته بیشترین میزان را در ایران داشته است و حدود ۳۰۰ هزار تن پسته به کشور های اروپایی با نرخ ۵۴۰ میلیون دلار فروخته شده است. هم چنین در همین سال بیشترین میزان صادرات به اروپا شامل کشمش هم بوده است و حدود ۵۱۴ هزار تن کشمش از بازار های ایرانی به کشور های دیگر با نرخ ۹۰۸ میلیون دلار صادر شده است. ایران یکی از بزرگترین صادر کنندگان انواع خشکبار  و مرکز تولید بادام زمینی  در جهان است. در این بین ایران صادرات خشکبار دیگر را هم به کشور های همسایه با بهترین نرخ انجام می دهد که یکی از این صادرات مربوط به خرما برای کشورهای اروپای  شرقی است

. بنابراین از اطلاعات موجود می‌ توان پی به این‌ مطلب برد که بزرگترین بازار های وارد کننده خشکبار در اروپا وجود دارند که هر ساله فقط از ایران مقدار زیادی انواع خشکبار را وارد می کنند. حال به نظر شما چنین کشوری از لحاظ  محصولات  و مواد غذایی دیگر تا چه اندازه وارد کننده است؟ حالا با تمام این اطلاعات در رابطه با صادرات بادام زمینی و انواع خشکبار از ایران صادرات بادام زمینی به اروپا چه الزاماتی دارد؟

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟
صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

کشور های تقاضا دهنده واردات خشکبار در اروپا

صادرات بادام زمینی به اروپا چه الزاماتی دارد؟ کشور های عضو اتحادیه اروپا با واردات خشکبار خود باعث شده اند که سهم عظیمی از صادرات کشور هایی هم چون ایران را به خود اختصاص دهند. شاید بتوان به جرئت گفت که بیشترین میزان صادرات در ایران برای کشور های عضو اتحادیه اروپا صورت می گیرد. تعدادی از کشور هایی که بیشتری جمعیت را نیز دارند سالیانه مقدار زیادی بادام‌ زمینی از ایران تهیه می‌ کنند.

این کشور ها شامل: آلمان، هلند، انگلستان و فرانسه می باشند. آلمان به تنهایی یکی از بزرگ ترین وارد کننده های میوه های خشک است و انگلستان نیز یکی از بی سابقه ترین ها در واردات آجیل است. در کنار این بازار های بزرگ وارد کننده در جهان خصوصا اروپا ایران با داشتن بیشترین و با کیفیت ترین آجیل ها خصوصا پسته، کشمش، بادام زمینی و خرما سالیانه مقدار فراوانی از درآمد خود را از طریق صادرات به این کشور ها تامین می کند.

کشور های اروپایی ایران را به عنوان یکی از بزرگ ترین منابع تولید آجیل و خشکبار در جهان می دانند به طوری که سالیانه قبل از به دست آمدن بادام زمینی و پسته خیلی از کشور های اروپایی این غلات را پیش خرید می کنند و متقاضی واردات بادام‌ زمینی از ایران هستند. آیا تا به این جا با مطالب فوق به پاسخ این سوال دست یافتید: صادرات بادام زمینی به اروپا چه الزاماتی دارد؟

فروش و قیمت بادام‌ زمینی

فروش بادام زمینی بعد از برنج در کشور است. به عنوان یک ماده مغذی طرفداران زیادی در کشور دارد. مرغوب ترین بادام زمینی در کشور ما مختص به استانه اشرفیه است. معمولا این محصول را اوایل اردیبهشت تا نیمه های خرداد کشت می دهند و در اواسط شهریور ماه می توان ان را برداشت کرد. صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

می توان گفت که در شهر آستانه اشرفیه بالغ بر ۲ هزار هکتار زمین کشت بادام زمینی وجود دارد که سالیانه حدود ده هزار تن پیله خشک بادام‌ زمینی از این زمین ها برداشت می شود و حدود ۹۰ درصد تجارت بادام‌ زمینی را در ایران به خود اختصاص داده است. به همین دلیل تولید و فروش بادام زمینی صادراتی اعلا  با میزان زیاد در این شهرستان تعیین کننده قیمت بادام زمینی در ایران است.

مشخصات محصول برای صادرات

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟ محصولاتی که برای صادرات انتخاب می شوند باید دارای مشخصات ویژه ای باشند خصوصا اگر خریدار و وارد کننده این محصولات کشور های اروپایی باشند.

 • کیفیت: اگر کشوری تصمیم به واردات محصولی می گیرد این تصمیم بر پایه کیفیت آن محصول در کشور های دیگر است بنابراین اگر اروپا تصمیم گرفته که سالیانه خشکبار و بادام‌ زمینی خود را از ایران تهیه کند به دلیل کیفیت بی سابقه ای است که در بادام زمینی صادراتی مرغوب ایران وجود دارد.
 • برچسب زدن: برای کشور های دیگر خصوصا اروپاییان واردات محصولات با استاندارد های سلامت امری واجب است بنابراین بادام  زمینی که به کشور های اروپایی صادر می شود باید از نشان سلامت و برچسب های استاندارد برخوردار باشد هم چنین در آزمایشگاه سلامت این گیاه بررسی شود و سپس به اروپا صادر گردد. در غیر این صورت علاوه بر صدمه به اقتصاد کشور صدمه به جان و مال مردم اروپا نیز زده خواهد شد.
 • بسته بندی : حتی در فروشگاه های ایرانی هم‌ زمانی که شما آجیل می خرید معمولا آجیل را درون بسته بندی برای شما قرار می دهند. حال با خود فکر کنید که آیا برای صادرات بادام زمینی چیزی غیر از این قانون وجود دارد؟ صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد ؟ یکی از این الزامات بسته بندی است که باید در شیک ترین و کامل ترین نوع خود انجام شود.

راهنمای صادرات به اروپا

اتحادیه اروپا به عنوان وارد کننده بادام زمینی قوانینی را وضع کرده است و بادام زمینی را به غیر از اجرای قوانین وضع شده نمی پذیرد. صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟ یکی از این الزامات قوانینی است که وضع شده است و کشور صادر کننده ملزوم به اجرای آن است در غیر این صورت ممکن است کشور صادر کننده جریمه شود و حتی قرار داد خرید و فروش دو کشور کنسل شود. اما در این میان کشور صادر کننده نیز قوانینی وضع می کند که در عوض کشور وارد کننده ملزوم به رعایت ان است.

اتحادیه اروپا در خصوص واردات خشکبار و اجیل قوانینی برای بسته بندی، گمرکی و شرایط ورود محصول به منطقه خود دارد. ایران نیز به عنوان صادر کننده باید به تمامی نکات خواسته شده از اروپا توجه کند‌. معمولا در هر قرارداد میزان هزینه ای که گمرک اروپا برای ورود این محصول دریافت می کند مشخص می شود و حتی  برای واردات محصولاتی که به هیچ عنوان در اروپا تولید نمی شوند  این تعرفه در مناطق مختلف متفاوت است.

الزامات و شرایط صادرات

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟ برای صادرات به اروپا طبق نظریه اتحادیه اروپا باید موارد زیر کاملا اجرا شود و الزامات و شرایط صادرات به اروپا چنین است:

 • گواهی حفاظت از محیط زیست و محصولات ارگانیک، این گواهی در حال رواج در بین تمامی صادرات کشور های مختلف است و معمولا برای محصولات صادر شده ارگانیک از گواهی IFOAMاستفاده می کنند.
 • صادرات محصولات ارگانیک توسط کشور هایی که قواعد کنترل ان ها مطابق با اروپاست بسیار آسان تر است مثل :کانادا، سوئیس، آرژانتین و استرالیا.
 • یکی دیگر از رایج ترین درخواست های اروپا گواهی امنیت محصولات غذایی مثل :BRC, IFS,FSsc 22000

رایج ترین الزامات صادرات بادام زمینی به اروپا

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟ برای صادرات بادام زمینی به اروپا الزامات دیگری همچون موارد زیر باید کاملا رعایت شود:

 1. میزان رطوبت
 2. اندازه( بنابه درخواست اتحادیه اروپا متفاوت است)
 3. میزان و نوع مواد نگهدارنده
 4. میزان و رتبه کیفیت

صادرات بادام زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟

در صادرات به اروپا چه برچسب هایی باید روی بسته بندی بادام زمینی وجود داشته باشند؟

پس از این که بادام زمینی در ایران تولید و توسط کارخانه های تولید کننده بسته بندی شد باید بر روی این محصول برچسب هایی زده شود که دولت اروپا را از صحت و سلامت این محصول اگاه کند. صادرات بادام زمینس در اروپا چه الزاماتی دارد؟

 1. نام بادام زمینی  به طور کامل ارائه شود. برای مثال هر گونه مواد افزودنی به ان ملحق شده است باید به طور کامل درج شود.
 2. اطلاعات کافی از بادام زمینی  بر روی بسته بندی برچسب شوند. به خصوص اگر بادام زمینی با پوست باشد.
 3. تمامی ویژگی های بادام زمینی باید درج شود ، این که آیا هسته دارد و چند هسته دارد و غیره.
 4. سال تولید، درجه بندی و دیگر مشخصات حتما بر روی بادام زمینی برچسب شوند.

بسته بندی آجیل و بادام زمینی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

صادرات بادام‌ زمینی در اروپا چه الزاماتی دارد؟ بسته بندی آجیل ها و بادام زمینی توسط کارخانه های تولید کننده بادام زمینی انجام می شود اما میزان این بسته بندی ها با توجه به درخواست اتحادیه اروپاست. اما به طور کلی بسته بندی باید ویژگی هایی داشته باشد که پس از تهیه دولت اروپا را با مشکل مواجه نکند این ویژگی ها شامل موارد زیر هستند:

 1. محافظ ویژگی ها و کیفیت محصول باشد.
 2. محافظت بادام زمینی در برابر آلودگی را شامل شود.
 3. محافظت از بو، رنگ، مزه و دیگر خواص بادام زمینی نیز از ویژگی هایی است که بسته بندی ان باید داشته باشد.
مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید