مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

قیمت انواع بادام زمینی

آنچه در این مقاله می خوانید...

همه چیز درباره بادام زمینیموارد استفاده از بادام زمینیروند کاشت تا بازدهی محصولبرداشت محصولبادام‌زمینیقیمت بادام زمینی با پوستقیمت انواع بادام زمینی بدون پوستقیمت انواع بادام زمینی خام: قیمت انواع بادام زمینی عمده:
بادام‌زمینی

 

قیمت انواع بادام زمینی را میتوان در سایت ها جست وجو کرد.بادام زمینی خواص درمانی فراوانیی دارد و بسیار مغذی و پرخاصیت می باشد.

بادام‌زمینی

همه چیز درباره بادام زمینی

بادام زمینی یک محصول حبوبات است. که به طور عمده برای دانه های خوراکی آن پرورش می یابد. این گیاه در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به طور گسترده ای رشد می کند.

برای تولید کنندگان تجاری کوچک و بزرگ بسیار مهم است. که ارقام بادام زميني به دو دسته قابل تقسيم می شوند:  الف) ارقام بادام زميني در ايران بادام زميني داراي ارقـام متنـوعي اسـت . در ايران هم مطالعاتي از ناحيـه بانـك بـذر و نهـال صورت گرفته و بعضي از ارقام در شرايط اقليمي شمال محصول بيشتري داده اند.

ارقام بادام زميني كه در ايران به طور پراكنده كشت مـي شـوند.شـامل: نـورت كارولينـا ۲ ، شولاميت، فيلر، آلتيكا و فلورانر مي باشد. در استان گيلان معمولاً دو رقم بادام زميني كشت مي شود. -۱ رقم بومي گيلان كه از تيپ خزنده كه پتانسيل عملكرد دانـه آن بـه ۳ تـن در هكتار (%۴۶ درصد روغن دانه) مي رسد.

-۲ رقم فلوري اسپانيش با تيپ رشدي بوته اي است كه پتانسيل عملكرد دانـه آن به ۳ تن در هكتار و ميزان روغن دانه آن به حدود ۵۱ درصد مي رسد. ب) ارقام تجاري (Type Market ( چهار گونه تجاري عمده در بازار آمريكا عرضه مي شـود. كـه عبارتنـد از رانـر، ويرجينيا، اسپانيش، والنسيا كه هر كدام از لحاظ اندازه و طعم از يكديگر متمـايز مـي گردند . علاوه بر اينها انواع قرمز و سفيد تنسي هم وجود دارند. گونههـاي خاصـي از آنها به سبب تفاوتهاي طعم، مقدار روغن ، اندازه و شكل كاربردهاي خاصي دارند.

بادام زمینی

موارد استفاده از بادام زمینی

فرآوردههاي بادام زميني مهمترين موارد استفاده از بادام زميني بشرح زير است: -۱ بعنوان آجيل ( در ايران غالباً بدين صورت مصرف ميشود) -۲ روغنكشي -۳ تهيه و كره مارگارين -۵ استفاده از بادام در علوفه سبز -۶ استفاده از روغن بادام در پزشكي

محصول بادام علاوه بر دارا بودن ارزش غذايي بالا يكي از اقلام مهم صادراتي كشور مي باشد. اين امر زمينه ساز توجه ويژه به اين محصول در سطح برنامه ريزي كشور بوده است.

استان چهارمحال و بختياري با دارا بودن شرايط طبيعي مناسب از جمله حدود نه ميليارد مترمكعب آن خروجي در سال، ۸۱۰۰۰ هكتار زمين شيب دار مناسب براي بادام كاري، زمينه اي را فراهم نموده است. كه اين منطقه يكي از قطبهاي مهم توسعه كشت بادام باشد. در اين مطالعه مزيت نسبي توليد بادام در استان چهارمحال و بختياري با استفاده از شاخصهاي منفعت خالص اجتماعي (NSP)، نسبت هزينه منابع خالص (DRC) و نسبت هزينه به منفعت اجتماعي (SCB) مورد بررسي قرار گرفته است.

همچنين امكان افزايش عملكرد توليد در راستاي بهبود وضعيت موجود مزيت نسبي توليد بادام منطقه، از طريق محاسبه كارآيي فني بادام كاران با برآورد تابع توليد مرزي تصادفي بررسي شده است. براساس نتايج بدست آمده، سود خالص اجتماعي يك هكتار بادامستان، هزينه منابع داخلي و نسبت هزينه به منفعت اجتماعي اين فعاليت به ترتيب معادل ۱۷۹۶۰ هزار ريال، ۲۶٫۴ و ۲۹٫۴ درصد مي باشد. ولی شرکت های پخش کننده بادام زمینی در ایران در اقصی نقاط کشور به توزیع این محصول به فروشگاه های سطح کشور مشغول هستند. این شرکت ها برای عرضه و تقاضای بیشتر محصولات خود، نمایندگی هایی را در سراسر کشور دایر کرده اند. تا با پرسنل آشنا به فروش، مشتری را به پای خرید کشانده اند. و رقابت سالمی را با هم صنف های خود داشته باشند.

بادام زمینی

روند کاشت تا بازدهی محصول

گیاهان بادام زمینی هنگام غلاف در حال رشد هستند. بنابراین حتی هنگامی که آماده برداشت هستند. بعضی از غلاف ها نابالغ هستند. به منظور به حداکثر رساندن عملکرد ، زمان برداشت مهم است. اگر خیلی زود باشد ، غلافهای خیلی زیاد ناخوشایند خواهند بود. اگر خیلی دیر شود. غلافها در ساقه جمع می شوند و در خاک باقی می مانند. برای برداشت محصول ، کل گیاه از جمله بیشتر ریشه ها از خاک خارج می شود. غلاف ها با شبکه ای از رگه های برافراشته پوشانده شده و بین دانه ها منقبض شده اند.

برداشت محصول

برداشت محصول در دو مرحله انجام می شود. در سیستم های مکانیزه از دستگاهی برای بریدن ریشه اصلی گیاه بادام زمینی با برش از طریق خاک درست زیر سطح غلاف های بادام زمینی استفاده می شود.

دستگاه “بوش” را از روی زمین بلند می کند و آن را می لرزد. سپس بوت را معکوس می کند. گیاه را به صورت وارونه روی زمین می گذارد تا بادام زمینی ها از خاک خارج نشود. این اجازه می دهد تا بادام زمینی به آرامی تا کمی کمتر از یک سوم از سطح رطوبت اصلی خود در طی یک دوره سه تا چهار روز خشک شود.

به طور سنتی ، بادام زمینی ها با دست کشیده و معکوس می شدند. بعد از اینکه بادام زمینی به اندازه کافی خشک شد. آنها را رنده کرده و غلاف بادام زمینی را از بقیه بوش جدا می کنیم. بسیاری از ارقام بادام زمینی در سراسر جهان رشد می کنند. کلاس های بازار رشد یافته در ایالات متحده اسپانیایی ، رانر ، ویرجینیا و والنسیا هستند. تولید بادام زمینی در ایالات متحده به سه منطقه اصلی تقسیم می شود. منطقه جنوب شرقی ایالات متحده که شامل آلاباما ، جورجیا و فلوریدا است. منطقه جنوب غربی ایالات متحده که شامل نیومکزیکو ، اوکلاهما و تگزاس است. و منطقه سوم در شرق عمومی ایالات متحده که شامل ویرجینیا ، کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی است.

بادام‌زمینی

قیمت بادام زمینی با پوست

مرکز فروش بادام زمینی علاوه بر فروش عمده، بادام زمینی فله را نیز در لیست محصولات فروش خود داردو ۱۲ تومان له بالا یا توجه یه وزن محصول است. این نوع از محصول با روکش های شکلاتی و عسلی و بدون روکش نیز به صورت فله ای به فروش می رود که طرفداران ویژه خود را دارا می باشد.

روال های تحقیق: قیمت و اطلاعات بازاریابی موجود در این گزارش از ابتدای هر هفته تاکنون ارائه می شود

اولین خریداران بادام زمینی سهام کشاورز. هر هفته از پاسخ دهندگان خواسته می شود پوندهای خریداری شده (بازاریابی) از کشور را گزارش دهند

کشاورزان و کل دلارهایی که براساس نوع (دوندگان ، اسپانیایی ، والنسیا و ویرژینیاس) پرداخت شده اند برای هفته قبل. گزارش شده است

داده ها شامل کلیه خصوصیات و نمرات و حذف بادام زمینی مورد استفاده برای بذر می باشد. داده ها از طریق تلفن ، نمابر و هر هفته برای هفته قبل اینترنت. بررسی قیمت بادام زمینی شماری از اولین خریداران شناخته شده کشاورز است و سهام بادام زمینی از تولید کنندگان. تمام تلاش برای تهیه گزارش از کلیه خریداران انجام می شود.

قیمت انواع بادام زمینی بدون پوست

برآورد قیمت و بازاریابی برای سه هفته قبل بر اساس گزارش های دیرهنگام قابل تجدید نظر است. دردر پایان سال بازاریابی ، تمام خریداران فرصتی برای به روزرسانی یا ارائه اطلاعات دیررس برای هر هفته در طول هفته خواهند داشت و  ۱۶ تومان بالا یا توجه یه وزن محصول است و همچنین بازاریابی پس از این داده ها با داده های قبلی گزارش شده ، تخمین های هفتگی اصلاح شده خواهد بود.

قیمت انواع بادام زمینی خام:

بررسی قیمت بادام زمینی در معرض خطاهای غیر نمونه برداری مانند حذف ، تکثیر ، قرارگیری برای داده های موجود ، و اشتباه در گزارش ، ضبط و پردازش داده ها. این خطاها به طور مستقیم قابل اندازه گیری نیستند. اما از طریق کنترل کیفیت سفت و سخت در فرآیند جمع آوری داده ها و بررسی دقیق کلیه داده های گزارش شده برای آنها به حداقل می رسد.

بطور مثال قیمت بادام زمینی خام از ۹۵۰۰ تومان تا ۱۴۰۰۰ تومان در بسنه های ۱۰۰ گرمی و ۲۵۰ گرمی در بازار اریه می شود.  به عبارتی دیگر با کم کردن هزینه های جاری، ۲۴۹ درصد یا  ۱۰میلیون تومان سود خالص به دست خواهید آورد. بادام زمینی از بازار صادراتی پرتقاضایی هم برخوردار است. کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و عمان به ترتیب بزرگ ترین وارد کنندگان بادام زمینی ایرانی هستند. اما بازار های داخلی درچند سال اخیر برای بادام زمینی داغ تر شده است. به طوری که برای رفع نیاز سالانه ۱۶ هزار تن بادام زمینی وارد کشور می شود.

قیمت انواع بادام زمینی عمده:

یکی از مزیت های کسب وکار کاشت بادام زمینی، زود بازده بودن آن است. برای شروع این کار به ۲۶  میلیون تومان سرمایه اولیه  در مقیاس یک هکتار نیازمندید .بادام زمینی  در کشت اول ۵ تن محصول میدهد که درحال حاضر با قیمت ۴۰ میلیون تومان برای شما سودآوری خواهد داشت و در بازار امروز ایران بسته به کیفیت محصول از کیلویی ۱۰۰ تومان به بالا وجود دارند. و به عبارتی دیگر با کم کردن هزینه های جاری، ۲۴۹ درصد یا  ۱۰میلیون تومان سود خالص به دست خواهید آورد. بادام زمینی از بازار صادراتی پرتقاضایی هم برخوردار است. کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و عمان به ترتیب بزرگ ترین وارد کنندگان بادام زمینی ایرانی هستند اما بازار های داخلی درچند سال اخیر برای بادام زمینی داغ تر شده است به طوری که برای رفع نیاز سالانه ۱۶ هزار تن بادام زمینی وارد کشور می شود.

بادام زمینی

 

فروش گز
بادام زمینی سعدی

برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

? مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین بادام زمینی دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که بادام زمینی خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
? کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید