مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

قیمت بادام زمینی خارجی با بهترین کیفیت

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینیعوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی خارجیبررسی قیمت بادام زمینی خارجی
قیمت بادام زمینی خارجی

قیمت بادام زمینی خارجی عنوانی است که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. بادام زمینی از جمله تنقلات پر طرفدار در بین افراد است. این ماده غذایی مفید از گیاه بوته ای حاصل می شود. گیاه بادام زمینی هنگام میوه دادن، به طرف زمین خم می شود و میوه خود را که همان بادام است درون زمین می گذارد. به همین علت، نام میوه این گیاه، بادام زمینی است. در کشور های مختلف جهان، هند، چین، آمریکا و … از جمله صادر کنندگان بزرگ این محصول هستند. چرا که شرایط آب و هوایی که این گیاه نیاز دارد در این کشور ها می باشد. بوته بادام زمینی در مناطقی که یخبندان صورت نگیرد به خوبی رشد می کند. در کشور ایران نیز استانه اشرفیه قطب بزرگ تولید این محصول است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارها روزمره به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می شود. یکی از آن فعالیت ها، خرید می باشد. شرکت ها و کارخانه های تولید بادام زمینی نیز به منظور تسهیل در خرید اجناس و جذب مشتری بیشتر، سایت و اپلیکیشن های برای این منظور طراحی کرده اند که مشتریان آن ها به صورت غیرر حضوری نیز خرید کند. به طور کلی قیمت بادام زمینی خارجی با بادام زمینی داخلی یکسان نیست.

قیمت بادام زمینی خارجی
قیمت بادام زمینی خارجی

بادام زمینی در بسته بندی های مختلف از 35 گرم تا 5 کیلوگرم به فروش می رسد. همچنین این ماده غذایی مفید در طعم های مختلفی مانند سرکه ای، نمکی، کچاپ و …. تولید می شود. در کشور ایران تولید این محصول به اندازه کافی می باشد، اما به دلیل تنوع طلبی مصرف کنندگان، از کشورهای دیگر نیز این محصول وارد می شود. در بازار ایران، بادام زمینی از کشور های چین و هند وارد می شود. بادام زمینی خارجی به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شود.

اولین تقسیم بندی سایز آن است. یعنی بادام زمینی خارجی به سه سایز درشت، متوسط و ریز تقسیم می شود. در تقسیم بندی نوع دوم، کیفیت این محصول مهم است و به سه دسته درجه 1، درجه 2 و درجه 3 تقسیم می شود. دسته آخر، نوع طعم دهنده آن است که در بخش قبل، طعم های موجود در بازار ذکر شده است. همان طور که مشاهده می کنید، این ماده غذایی محبوبیت ویژه ای در بین افراد دارد و طعم های مختلفی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. دلیل محبوبیت بادام زمینی فقط طعم آن نیست.

چرا که محققین با بررسی های انجام داده در رابطه با این ماده غذایی مفید، دریافتند که ارزش غذایی زیادی دارد و همچنین برای افرادی که به بیماری های همچون فشار خون و افسردگی مبتلا هستند مفید است. به منظور بررسی قیمت بادام زمینی خارجی، ابتدا به بررسی خواص آن می پردازیم، سپس عوامل تأثیر گذار بر آن تشریح می شود. و در نهایت قیمت این محصول مورد ارزیابی قرار می گیرد.

ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینی

بادام زمینی علاوه بر اینکه طعم و مزه خوبی دارد، از ارزش غذایی زیادی برخوردار است.

پزشکان اثر مصرف بادام زمینی را برای افرادی که دچار بیماری های مختلفی هستند بررسی کردند.

همچنین اثر مصرف آن را برای گروه های سنی مختلف نیز بررسی کردند.

در ادامه نتایج این پژوهش ها آورده شده است.

پزشکان ابتدا خواص بادام زمینی رو معرفی کردند. ویتامین های B6، B3 از جمله ویتامین هایی است که در این ماده غذایی وجود دارد و باعث شادابی پوست می شود. ویتامین D و E نیز در بادام می باشد که باعث رفع بسیاری از ناراحتی های قلبی و عروقی و افسردگی است. پزشکان مصرف بادام  زمینی را به دلیل داشتن کربوهیدرات و پروتیئن را به ورزشکاران و افراد پر تحرک توصیه کردند. همچنین مادران شیرده و کودکانی که در حال رشد هستند نیز باید هفته ای دو وعده از این ماده غذایی استفاده کنند. در بین بادام زمینی ها موجود در بازار بادام زمینی ساده برای رژیم غذایی افراد به دلیل نداشتن افزودنی ها، بهتر است. از طرفی، محققین برای افرادی که تحرک زیادی ندارند، مصرف بادام زمینی را توصیه نکردند.

ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینی
ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینی

دلیل محبوبیت این ماده غذایی، علاوه بر طعم و مزه خوبی که دارد، ارزش غذایی آن نیز هم است.

به همین دلیل تقاضای آن بسیار بالاست و ممکن است قیمت بادام زمینی خارجی و ایرانی افزایش یابد.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی خارجی

بادام زمینی در ایران در دو استان استانه اشرفیه و اردبیل تولید می شود، ولی از کشورهای دیگر نیز به منظور تنوع در نوع محصول وارد می شود. در ادامه به عوامل تأثیر گذار بر قیمت بادام زمینی خارجی پرداخته می شود:

 

  • قیمت ارز: در واردات اجناس به داخل کشور، قیمت ارز نقش مهمی در قیمت تمام شده آن محصول دارد. روند ده ساله ارزش پول ایران نزولی بوده است. به همین دلیل قیمت بادام زمینی خارجی در طی این ده سال افزایش یافته است.
  • شرایط جوی منطقه کشت: یکی از دلایل واردات بادام زمینی خارجی، کیفیت آن است چرا که بادام زمینی در آب و هوای کشور چین و هند مرغوب تر است. به همین دلیل شرایط جوی منطقه کشت محصول بسیار مهم است.
  • بسته بندی محصول: هر محصولی در ابتدا به وسیله بسته بندی آن معرفی می شود. چنانچه شرکت ها هزینه زیادی برای طراحی بسته بندی محصولات خود می کنند و از این رو بسته بندی محصول تأثیر زیادی بر قیمت محصول دارد.
  • عملیات فرآوری: بادام زمینی در طعم های مختلفی مانند سرکه ای ، پنیری، کچاپ و نمکی و … تولید می شود. هر طعم، با اضافه کردن افزودنی خاصی حاصل می شود. به همین دلیل قیمت بادام زمینی خارجی ساده ارزان تر از سایر بادام زمینی ها است.

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، قیمت بادام زمینی خارجی به چهار عامل، قیمت ارز، منطقه کشت، نوع بسته بندی، نوع عملیات فرآوری بستگی دارد. حال، به بررسی قیمت بادام زمینی خارجی پرداخته می شود.

بررسی قیمت بادام زمینی خارجی

بادام زمینی خارجی در سه اندازه درشت و متوسط و ریز و در سه درجه کیفیت عالی، خوب و متوسط وارد می شود. در دو جدول زیر به بررسی قیمت های این محصولات و مقایسه آن پرداخته می شود.

 

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی خارجی (چینی) درشت 1 000/95
بادام زمینی خارجی (چینی) متوسط 1 000/80
بادام زمینی خارجی (چینی) ریز 1 000/75

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید، قیمت بادام زمینی خارجی نوع درشت از سایر، بیشتر است. در ادامه جدول قیمت بادام زمینی بر اساس درجه کیفیت آورده شده است.

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی خارجی (چینی) درجه 1 1 000/100
بادام زمینی خارجی (چینی) درجه 2 1 000/75
بادام زمینی خارجی (چینی) درجه 3 1 000/55

همان طور که مشاهده می کنید، قیمت محصول درجه 1 از سایر بیشتر است و این اهمیت کیفیت محصول را نشان می دهد.

بررسی قیمت بادام زمینی خارجی
بررسی قیمت بادام زمینی خارجی

بادام زمینی در آب و هوای مرطوب و در مناطقی که یخبندان صورت نمی گیرد به خوبی رشد می کند.

به همین دلیل در کشور های هند و چین نیز این گیاه کشت می شود.

آن ها از بزرگ ترین صادر کنندهای بادام زمینی هستند.

در ایران نیز استانه اشرفیه قطب بزرگ تولید بادام زمینی است.

این ماده غذایی مفید دارای ارزش غذایی زیادی است که پزشکان مصرف آن را به مادران شیرده و ورزشکاران به دلیل داشتن کربوهیدرات و پروتئین توصیه کردند. با توجه به اهمیت این ماده غذایی، متوجه می شویم که تقاضای خرید این محصول زیاد است. قیمت بادام زمینی خارجی نیز به چهار عامل قیمت ارز، نوع منطقه کشت، نوع بسته بندی، نوع طعم دهنده بستگی دارد و در سال های اخیر روند آن افزایشی بوده است.

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *