مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت بادام زمینی در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزش غذایی بادام زمینیعوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینیبررسی قیمت بادام زمینیمقایسه قیمت بادام زمینی در زمان های مختلف
قیمت بادام زمینی در بازار

قیمت اجناس در بازار روز به روز تغییر می کند. به همین دلیل آگاهی از قیمت بادام زمینی در بازار بسیار مهم است. بادام زمینی جز تنقلات محبوبی است که در طعم های مختلف تولید می شود. بادام زمینی دارای طعم های دودی، پنیری، فلفلی، نمکی و … است. برای هر محصول طعم ازجمله مهم ترین عامل جذب مشتری می باشد. به همین دلیل بادام زمینی را در طعم های مختلف تولید می کنند. برای طعم دهی بادام زمینی از افزودنی ها خاصی استفاده می کنند.

به همین دلیل عامل مهمی در تعیین قیمت بادام زمینی است. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت بادام زمینی، بسته بندی و قیمت ارز است. ایران دارای آب و هوای مطلوبی برای کشت بادام زمینی است و اردبیل و استانه اشرفیه دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی هستند ولی وارداتی از کشورهای دیگر نیز انجام می گیرد.

کشورهای هند و چین بزررگترین تولید کننده های بادام زمینی هستند. برای بدست آوردن قیمت بادام زمینی در بازار روش های مختلفی است. سایت های فروشگاهی و نرم افزار های فروشگاهی از جمله روش هایی هستند که می توان به سادگی قیمت بادام زمینی را بدست آورد.

قیمت بادام زمینی در بازار
قیمت بادام زمینی در بازار

قیمت بادام زمینی در بازار در سال های اخیر افزایش داشته است. چرا که قیمت ارز نیز روبه افزایش بوده است. بنابر گزارش های منتشر شده، بادام زمینی یکی از پر مصرف ترین تنقلاتی است که همه افراد در گروه سنی مختلف آن را مصرف می کنند. اما دلیل آن چیست؟ به طور کلی پزشکان نیز مصرف بادام زمینی را برای تمامی افراد توصیه کردند. آن ها با تحقیق های زیادی که در زمینه بادام زمینی انجام دادند ویتامین های موجود در بادام زمینی را یافتند.

سپس با شناسایی دقیق تر آن، رابطه ای بین مصرف بادام زمینی و درمان بعضی بیماری ها دریافتند. در این مقاله به بررسی قیمت بادام زمینی در بازار و راه های دریافت این قیمت را بررسی می کنیم. سپس عوامل مختلف مؤثر بر قیمت بادام زمینی را تشریح می کنیم. و در انتها به بررسی قیمت بادام زمینی در سال های اخیر می پردازیم.

ارزش غذایی بادام زمینی

امروزه آگاهی از ارزش غذایی مواد غذایی مصرفی زیاد شده است. محققین بررسی های گسترده ای در زمینه مواد غذایی انجام داده اند که نشان می دهد، هر ماده غذایی به چه میزان مفید است. در بخش به بررسی ارزش غذایی بادام زمینی پرداخته می شود:

قیمت بادام زمینی در بازار
قیمت بادام زمینی در بازار

نتایج بررسی های محققین نشان داده است که بادام زمینی حاوی آهن و منیزیم است که برای کودکان در حال رشد و میان سالانی که بیماری هایی در رابطه با استخوان دارند مفید است. همچنین بادام زمینی حاوی ویتامین D، E، B3 نیز است. این ویتامین های برای شادابی پوست بسیار مفید است و به فرد مبتلا به سرطان نیز کمک بسیاری می کند. همچنین برای درمان بیماری های قبلی و عروقی نیز بسیار مفید می باشد.

همچنین بخوانید: فروش بادام زمینی پوست کنده با کیفیت عالی

بادام زمینی منبع اصلی کربوهیدرات و پروتیئین است که ورزشکاران و مادران شیرده می توانند از آن به خوبی استفاده کنند. پزشکان مصرف دو وعده از این ماده غذایی در هفته را برای ورزشکاران توصیه می کنند. همچنین متخصصین تغذیه در هر رژیم غذایی که برای افراد تجویز می کنند، بادام زمینی را نیز توصیه می کنند. با مشاهده نتایج محققین، مشخص شد که مصرف بادام زمینی بسیار مفید است و در می یابیم که مصرف بادام زمینی در بین افراد جامعه زیاد است. به همین دلیل آگاهی از قیمت بادام زمینی در بازار امر مهم است. در ادامه به عوامل تأثیر گذار بر تعیین قیمت بادام زمینی پرداخته می شود.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی

قیمت بادام زمینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ایران به دلیل وابسته بودن مواد اولیه و تجهیزات کشاورزی به قیمت ارز، اولین و اصلی ترین عامل قیمت ارز می باشد. در ادامه به بررسی این عوامل پرداخته شده است:

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی
عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی
  • قیمت ارز: معمولا در کشور ایران قیمت ارز در سال های اخیر روبه افزایش بوده است و به همین دلیل قیمت بادام زمینی نیز افزایش بوده است. تجهیزات کشاورزی و مواد اولیه هر صنعتی وابسته به قیمت ارز می باشد.
  • نحوه بسته بندی: بادام زمینی در وزن ها و طعم های مختلی تولید می شود. به همین دلیل برای هر طعم، بسته بندی مخصوصی باید داشته باشد. به همین منظور بسته بندی محصول دومین عامل تاثیر گذار است. از طرفی تبلیغات برای جذب مشتری همیشه امری مهم بوده است. اولین تبلیغ هر محصول هم، بسته بندی آن است.
  • عملیات فرآوری: بادام زمینی در طعم های مختلف تولید می شود و  هر طعم عملیات فرآوری مخصوصی دارد. از این رو، سومین عامل مهم در تعیین قیمت بادام زمینی، نوع عملیات فرآوری است.

با توجه به شناخت عوامل تأثیر گذار بر قیمت بادام زمینی، به بررسی قیمت بادام زمینی در بازار می پردازیم.

بررسی قیمت بادام زمینی

قیمت بادام زمینی در بازار در سه کیفیت مختلف عرضه می شود. در جدول زیر قیمت بادام زمینی در سه درجه کیفیت مختلف آورده شده است. مشاهده می شود که هر چه کیفیت محصول بهتر باشد، قیمت آن نیز بهتر است. یکی از مهم ترین عواملی که کیفیت کالا را بهتر می کند، نگهداری محصول است. چرا که بادام زمینی باید در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی درجه 1 1 71/500
بادام زمینی درجه 2 1 59/000
بادام زمینی درجه 3 1 48/000

در ادامه قیمت بادام زمینی در بازار را بر اساس طعم های مختلف آورده شده است. همان طور که در بخش قبل ذکر شد، هر طعم، عملیات فرآوری خاصی دارد. به همین منظور قیمت هر محصول متفاوت است.

 

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی طعم فلفلی 1 63/000
بادام زمینی  طعم نمکی 1 61/000
بادام زمینی طعم پنیری 1 69/000
بادام زمینی طعم کچاپ 1 68/000

مقایسه قیمت بادام زمینی در زمان های مختلف

قیمت بادام زمین نسبت به سال اخیر حدود 60 درصد افزایش یافته است. چرا که قیمت ارز نیز افزایش یافته است. برای بهتر نشان دادن این تغییرات در سال های اخیر، قیمت بادام زمینی را 4 زمان مختلف آورده شده است.

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
بادام زمینی تازه 1 کیلو گرمی 22/02/1398 33/500
بادام زمینی تازه 1 کیلو گرمی 21/02/1398 41/500
بادام زمینی تازه 1 کیلو گرمی 23/09/1398 44/500
بادام زمینی تازه 1 کیلو گرمی 03/02/1399 71/000

بادام زمینی یکی از محبوب ترین تنقلات موجود در بازار است که در کشور ایران نیز به خوبی رشد می کند. البته دو کشور چین و هند نیز بادام زمینی را تولید می کنند دو قطب بزرگ تولید بادام زمینی در جهان می باشند. بادام زمینی در آب و هوای معتدل به خوبی رشد می کند. قیمت بادام زمینی در بازار به سه عامل، قیمت ارز، نحوه بسته بندی محصول، نوع عملیات فرآوری بستگی دارد.

مقایسه قیمت بادام زمینی در زمان های مختلف
مقایسه قیمت بادام زمینی در زمان های مختلف

همچنین بخوانید: آخرین قیمت بادام زمینی تازه

را که بادام زمین در طعم ها مختلفی مانند، فلفلی، نمکی، پنیری و …. تولید می شود. همچنین این ماده غذایی مفید حاوی ویتامین های B3، E، D نیز می باشد و برای درمان افسردگی بسیار کارآمد است. مصرف بادام زمینی به ورزشکاران بسیار توصیه شده است، چرا که حاوی پروتئین و کربوهیدرات است. در نهایت با مقایسه قیمت بادام زمینی در سال های اخیر مشخص شد که قیمت بادام زمینی حدود 60 درصد افزایش داشته است.

مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید