مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

قیمت بادام زمینی شور با بهترین کیفیت

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینیعوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی شوربررسی قیمت بادام زمینی شورمقایسه قیمت بادام زمینی شور
قیمت بادام زمینی شور

قیمت بادام زمینی شور به همراه تمام جزئیات آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد. بادام زمینی در بین افراد از محوبیت ویژه ای برخوردار است. این ماده غذایی مفید از گیاه بوته ای حاصل می شود. بوته بادام زمینی هنگام میوه دادن به سمت زمین خم می شود و میوه خود که همان بادام است را درون زمین دفن می کند. دلیل نام گذاری آن نیز همین است. این گیاه به خوبی در ایران، چین، هند و….. به خوبی رشد می کند. عمده ترین تولید بادام زمینی در ایران برای استان استانه اشرفیه است. چرا که این گیاه در مناطقی که یخبندان صورت نمی گیرد به خوبی می تواند رشد کند. بادام زمینی در طعم های مختلفی مانند سرکه ای، پنیری، شور و کچاپ و… تولید می شود و به دست مصرف کننده می رسد.

قیمت بادام زمینی بستگی به چند عاملی دارد که در این مقاله به خوبی به آن پرداخته می شود. همچنین روش های مختلفی برای خرید این محصول وجود دارد. یکی از روش های رایج، خرید حضوری می باشد. اما به تازگی با توسعه تکنولوژی، سایت ها و نرم افزارهای فروشگاهی ساخته شده است که مشتریان به راحتی اجناس مورد استفاده خود را تهیه کنند. قیمت بادام زمینی بر اساس درجه کیفیت و نوع طعم دهنده به بازار عرضه می شود.

قیمت بادام زمینی شور
قیمت بادام زمینی شور

یکی از پرطرفدار ترین طعم ها، بادام زمینی شور است. قیمت بادام زمینی شور به دلیل افزودن طعم دهنده ها، از بادام زمینی ساده بیشتر است. در بخش های بعدی به بررسی دقیق قیمت بادام زمینی شور پرداخته می شود و قیمت آن را نیز با سال هایی اخیر مقایسه می کنیم. اما در ابتدا، باید به بررسی ارزش غذایی این ماده غذایی پرداخته شود. چرا که محققین مصرف آن را به افراد زیادی توصیه کردند. در ادامه، نتایج این پژوهش ها آورده شده است.

ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینی

با بررسی ها صورت گرفته توسط محققین مشخص شد که بادام زمینی از ارزش غذایی زیادی برخوردار است. چنانه در هر 100 گرم از این ماده غذایی:

  1. 26 گرم پروتئین
  2. 16 گرم کربوهیدروات
  3. 705 میلی گرم پتاسیم
  4. 49 گرم چربی
  5. 567 کالری

وجود دارد. از این رو در هر رژیم غذایی برای افراد، از این ماده غذایی مفید استفاده می کنند. همچنین بادام زمینی حاوی ویتامین های D، E، B3، B6 نیز است و برای افرادی که دچار افسرردگی هستند بسیار مفید است. همچنین برای افرادی که مبتلا به سرطان نیز هستند و بیماری قلبی و عروقی نیز دارند سفارش شده است. در ادامه این پژوهش ها مشخص شد که بادام زمینی حاوی منیزیم و آهن هم می باشد و برای کودکان در حال رشد بسیار مفید است.

ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینی - قیمت بادام زمینی شور
ارزش غذایی و موارد مصرف بادام زمینی – قیمت بادام زمینی شور

متخصصین تغذیه در رژیم های مختلفی که برای افراد تجویز می کنند، بادام زمینی را قرار می دهند. به دلیل وجود کربوهیدرات و پروتئین نیز مصرف بادام زمینی به افراد ورزشکار و پر تحرک توصیه شده است و سبب افزایش شیر در مادران شیر ده می شود. با توجه به اهمیت و ارزش غذایی بادام زمینی مشخص شد که مصرف آن بسیار ضروری است. به همین دلیل مصرف آن زیاد است. در ادامه به بررسی قیمت بادام زمینی شور پرداخته می شود. ابتدا به عوامل مؤثر بر قیمت آن تشریح می شود و سپس قیمت آن در سال ها اخیر نیز مقایسه می شود.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی شور

قیمت بادام زمینی شور در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. سه عامل مختلفی مانند منطقه کشت محصول، چگونی بسته بندی محصول و نوع طعم دهنده محصول بستگی دارد. در ادامه به بررسی دقیق تر این سه عامل پرداخته می شود.

 

  • چگونگی بسته بندی محصول: بسته بندی محصول معرفی کننده محتوای داخل آن است. شرکت ها هزینه های زیادی برای جذب مشتری از طریق بسته بندی انجام می دهند. به همین دلیل جنس، نوع طراحی روی بسته بندی تأثیر زیادی بر قیمت محصول دارد.
  • شرایط جوی منطقه کشت: به طور کلی هر محصول بر اساس کیفیت آن قیمت گذاری می شود. در زمینه بادام زمینی شور نیز همین طور است. به عبارت دیگر قیمت محصولات استانه اشرفیه از مناطق دیگر به دلیل مرغوبیت محصول بیشتر از سایر شهر ها است.
  • عملیات فرآوری: امروزه تنوع حرف اول را می زند. شرکت ها با تولید کردند طعم های مختلف سعی در جذب هر چه بیشتر مشتری دارند. برای بادام زمینی طعم های شور، پنیری، کچاپ و… در نظر گرفته شده است و که هر کدام با افزودن، افزدونی خاصی حاصل می شود. به همین دلیل هر طعم دهنده، عملیات فرآوری خاصی دارد که بر قیمت محصول تأثیر می گذارد.

با شناخت ارزش غذایی بادام زمینی شور، و آشنایی با عوامل تأثیر گذار بر قیمت محصول، حال به بررسی قیمت می پردازیم.

بررسی قیمت بادام زمینی شور

بادام زمینی شور به سه دسته درشت، متوسط و ریز تقسیم بندی می شود. در ابتدا قیمت این سه دسته بررسی شده است.

 

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی شور درشت 1 58/000
بادام زمینی شور متوسط 1 49/000
بادام زمینی شور ریز 1 42/000

در جدول نشان داده شده است مشخص است که قیمت بادام زمینی شور درشت بیشتر است. بادام زمینی ریز معمولا برای تهیه کره بادام زمینی تهیه می شود. در ادامه قیمت بادام زمینی را بر اساس درجه کیفیت محصول نشان داده شده است.

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی شور درجه 1 1 85/000
بادام زمینی شور درجه 2 1 70/000
بادام زمینی شور درجه 3 1 65/000

مرغوبیت یک کالا از اهمیت خاصی برخوردار است که باید به آن به خوبی توجه کرد. به همین دلیل قیمت بادام زمینی شور درجه 1 نیز بیشتر است. در ادامه به بررسی قیمت بادام زمینی شور در سال های اخیر می پردازیم.

مقایسه قیمت بادام زمینی شور

تغییرات قیمت در اجناس در سال های اخیر بسیار اتفاق افتاده است. به جز عواملی که در بخش قبلی ذکر شد، قیمت ارز نیز نقش مهمی در تعیین قیمت محصولات را دارد. در ادامه به بررسی قیمت بادام زمینی شور در 4 دوره زمانی متفاوت پرداخته شده است.

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
بادام زمینی شور 18/01/1398 26/000
بادام زمینی شور 25/06/1398 36/000
بادام زمینی شور 13/08/1398 38/000
بادام زمینی شور 11/03/1399 48/000
مقایسه قیمت بادام زمینی شور
مقایسه قیمت بادام زمینی شور

بادام زمینی یکی از بهترین تنقلات برای افراد است. بادام زمینی در طعم های مختلفی مانند شور، کچاپ، پنیری و … تولید می شود و به دست مصرف کننده می رسد. قیمت بادام زمینی شور به سه عامل، منطقه کشت، بسته بندی، چگونگی فرآوری بستگی دارد. البته قیمت ارز نیر نقش مهمی در تعیین قیمت اجناس دارد. در سال های اخیر قیمت بادام زمینی شور به طور تقریبی 45 درصد افزایش داشته است. پزشکان و محققین مصرف این ماده غذایی را برای افراد ورزشکار و پر تحرک و مادران شیرده به دلیل وجود کربوهیدرات و پروتئین توصیه کردند.

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *