مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

قیمت بادام زمینی عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزش غذایی بادام زمینیارزش غذایی بادام زمینیموارد مصرف بادام زمینیعوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینیبررسی قیمت بادام زمینی عمدهمقایسه قیمت بادام زمینی عمده

قیمت بادام زمینی عمده نیازمند آگاهی از برخی نکات است. گیاه بادام زمینی بوته ای است و زمانی که میوه آن که همان بادام می باشد به داخل زمان رفته و بادام را درون زمین دفن می کند. به همین علت نام آن بادام زمینی است. این گیاه در آب و هوایی که یخبندان نباشد به خوبی رشد می کند. به همین دلیل در کشورهای هند، ایالات متحد آمریکا و چین به خوبی رشد کرده و این سه کشور این محصول را به دیگر نقاط جهان صادر می کنند. ایران نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی متفاوتی که دارد، این گیاه رشد می کند. در استان استانه اشرفیه تولید این محصول بسیار زیاد است و به عبارتی، قطب تولید این محصول در کشور ایران استانه اشرفیه است.

قیمت بادام زمینی عمده
قیمت بادام زمینی عمده و تمام جزئیات آن

بادام زمینی به دلیل ارزش غذایی زیادی که دارد از نظر پزشکان بسیار مفید است و مصرف آن توصیه شده است. همچنین به دلیل تنوع در طعم و مزه، و سهولت در مصرف آن، تمامی افراد این ماده غذایی را مصرف می کنند. این محصول به صورت های عمده و جزئی به فروش می رسد. به همین دلیل قیمت بادام زمینی عمده با جزئی متفاوت است. پس از برداشت این محصول، به صورت عمده به فروش می رسد و سپس شرکت ها و کارخانه ها آن را بر اساس طعم هایی که مصرف کنندگان علاقه دارند طعم دهی می کنند. سپس با قرارگیری در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می کنند.

در مقاله فروش بادام زمینی فله به نکات مختلفی در این رابطه پرداخته ایم.

این محصول را می توان هم به صورت حضوری و هم به صوت اینترنتی خرید کرد. در خرید باید به نکاتی از جمله، محل نگهداری و نوع بسته بندی توجه ویژه ای داشت، چرا که این دو نکته به مرغوبیت کالا کمک می کند و باعث تفاوت در قیمت بادام زمینی می شود. برای شناخت و بررسی قیمت بادام زمینی عمده ابتدا باید به خواص این محصول پی برد. سپس موارد مصرف آن را معرفی کرد و در انتها به بررسی قیمت آن پرداخت. در این مقاله علاوه بر موارد فوق، به بررسی قیمت بادام زمینی عمده در سال های اخیر و مقایسه آن نیز پرداخته می شود.

ارزش غذایی بادام زمینی

پزشکان زیادی توصیه کردند که بادام زمینی برای درمان سرطان و افسردگی بسیار مفید است. در ادامه به بررسی خواص و ویتامین های موجود در بادام زمینی پرداخته می شود و سپس موارد مصرف آن در علم پزشکی ذکر می شود.

ارزش غذایی بادام زمینی

این ماده غذایی مفید دارای پروتئین است که برای افراد ورزشکار و پر تحرک بسیار مفید است. همچنین بادام زمینی دارای کلسیم نیز هست. از جمله ویتامین هایی که بادام زمینی دارد می توان به ویتامین B6 نام برد. منیزیم، سدیم، کربوهیدرات و فسفر از جمله خواص دیگر این ماده غذایی مفید است.

موارد مصرف بادام زمینی

پزشکان مصرف بادام زمینی را برای افرادی که مبتلا به سرطان هستند را سفارش نمودند. همچنین مصرف بادام زمینی برای درمان افسردگی بسیار کار آمد است. به مادران شیرده نیز مصرف این ماده غذایی مفید سفارش شده است. به بیماران قلبی و عروقی مصرف و وعده از بادام زمینی در هفته به منظور بهبود توصیه شده است.

قیمت بادام زمینی عمده
موارد مصرف بادام زمینی

بادام زمینی آستانه اشرفیه یکی از بهترین بادام ها است. اطلاعات کلی درباره خرید این بادام را در مقاله خرید اینترنتی بادام زمینی آستانه اشرفیه بخوانید.

همان طور که مشاهده می کنید مصرف بادام زمینی بسیار زیاد است و پزشکان نیز آن را توصیه کردند. از این رو قیمت آن نیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در قیمت گذاری این محصول چند ویژگی بسیار اهمیت دارد که در بخش بعدی به بررسی آن ها می پردازیم.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بادام زمینی

قیمت بادام زمینی عمده همیشه کمتر از قیمت آن به صورت جزئی است. چرا که در وزن و حجم های بیشتری خریداری شده است. عواملی که بر قیمت این محصول تأثیر می گذارد عبارت است از:

  • منطقه کشت: در ایران مناطق مختلفی بادام زمینی را کشت می دهند و کیفیت هر منطقه متفاوت است. به همین دلیل منطقه کشت محصول بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال، قیمت بادام زمینی استانه اشرفیه از دیگر نقاط کشور بیشتر است.
  • بسته بندی محصول: بسته بندی محصول در حفظ و نگهداری آن تأثیر زیادی دارد. همچنین در جذب مشتری نیز تأثیر بسزایی دارد. به همین دلیل بسته بندی محصول نیز یکی از عواملی است که در قیمت بادام زمینی چه به صورت عمده و جزئی نقش مهمی ایفا می کند.
  • عملیات فرآوری: بادام زمینی در بازار در طعم های مختلفی به فروش می رسید. طعم های نمکی، کچاپ، تند ازجمله طعم هایی هستند که در بازار موجود است. فرآوری بادام زمینی بر اساس هر طعم، هزینه هایی دارد که بر قیمت تمام شده آن تأثیر بسزایی دارد.

همان طور که مشاهده کردید عوامل مختلفی بر قیمت بادام زمینی عمده تأثیر داشت. در ادامه به بررسی قیمت ها و مقایسه آن در سال های اخیر پرداخته می شود.

 

بررسی قیمت بادام زمینی عمده

قیمت تمامی اجناس با توجه به قیمت ارز تغییراتی داشته است. قیمت بادام زمینی نیز با تغییر قیمت ارز تغییراتی داشته است. ابتدا در جدول زیر قیمت بادام زمینی عمده در طعم های مختلف آورده شده است.

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (میلیون تومان)
بادام زمینی خام 1000 42
بادام زمینی با طعم نمکی 1000 48
بادام زمینی با طعم کچاپ 1000 52

همان طور که مشاهده می کنید قیمت بادام زمینی عمده در طعم های مختلف متفاوت است. را که عملیات طعم دهی هر کدام متفاوت است و هزینه متفاوتی دارد.

در جدول زیر نیز قیمت بادام زمینی به صورت جزئی و در وزن های یک کیلو گرمی آورده شده است:

نام محصول وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بادام زمینی خام 1 00/58
بادام زمینی با طعم نمکی 1 000/61
بادام زمینی با طعم کچاپ 1 000/64

 

مقایسه قیمت بادام زمینی عمده

قیمت بادام زمینی عمده در سال های اخیر با توجه به قیمت ارز تغییرات بسیاری داشته است. در جدول زیر درصد تغییرات قیمت بادام زمینی عمده آورده شده است. بدین منظور، قیمت این محصول در تازیخ 16/10/97 ملاک تغییرات بوده است.

نام محصول تاریخ (ه.ش) درصد تغییرات (%)
بادام زمینی خام بدون پوست 18/02/1398 15+
بادام زمینی خام بدون پوست 25/06/1398 5/3+
بادام زمینی خام بدون پوست 22/08/1398 34+
بادام زمینی خام بدون پوست 07/03/1399 38+

 

مقایسه قیمت بادام زمینی عمده
مقایسه قیمت بادام زمینی عمده

از بین تنقلاتی که در بازار موجود است، بادام زمینی یکی از سالم ترین و مفید ترین آن ها است که پزشکان نیز مصرف آن را توصیه کردند و برای درمان بیماری هایی همچون سرطان و افسردگی و ناراحتی های قلبی و عروقی مفید است. این گیاه در آب و هوایی مرطوب و مکان هایی که یخنبدان صورت نمی گیرد به خوبی رشد می کند. به همین دلیل استانه اشرفیه یکی از قطب های تولید این محصول است. این محصول در طعم های متفاوتی تولید می شود و همچنین قیمت بادام زمینی عمده در سال های اخیر روند افزایشی داشته. این محصول را می توان به صورت عمده و جزئی در سایت های معتبر فروش مواد غذایی تهیه کرد و یا در بازار به صورت حضوری تهیه نمود.

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *