مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت بادام زمینی – بادام زمینی صادراتی مرغوب

قیمت بادام زمینی

ویژگی بادام زمینی

بادام زمینی صادراتی مرغوب به عنوان یکی از مهم ترین غلاتی که در کشور تولید می شود ویژگی و خواص بسیار زیادی دارد. از طرفی قیمت بادام زمینی در کشور کاملا به صرفه بوده و استفاده از این دانه با کیفیت را امکان پذیر کرده است. این ویژگی ها شامل:

 • دارای طب متعادل است و به عنوان گردو و یا بادام یک دانه روغنی نیست بلکه جزء حبوباتی مثل عدس و لوبیا است.
 • یک منبع خوب انرژی است به طوری که شما با مصرف ۱۰۰ گرم بادام زمینی چربی حدود۵۰ گرم و کربوهیدرات حدود ۱۸ گرم را دریافت می کنید.
 • بیشترین میزان پروتئین را دارد به طوری که یکی از پر پروتئین ترین آجیل ها در کشور به شمار می آید. مصرف صد گرم بادام زمینی معادل با ۲۵ گرم پروتئین است. پس کودکان شما با مصرف بادام زمینی می توانند مقدار زیادی پروتئین به دست آورند.
 • چربی های موجود در بادام زمینی به صورت غیر اشباع هستند و مصرف ان ها به سلامت بدن آسیبی نخواهد زد.
 • بادام زمینی اعلا دارای مقدار زیادی پتاسیم است که باعث تنظیم فشار خون و تنظیم ضربان قلب می شود و از طرفی از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند.
 • بادام زمینی بدون کلسترول است و منبع غنی فسفر است که استفاده از ان از خستگی و ضعف جلوگیری می کند.
 • بادام زمینی به خصوص برای مادران شیر ده مناسب است چرا که میوه ی نارس ان باعث افزایش ترشح شیر می شود.
 • خواص روغن بادام زمینی تقریبا شبیه به روغن زیتون است و از یبوست جلوگیری می کند و ملین است .
 • بادام زمینی مناسب برای معده و ریه و طحال است و برای درمان بیماری های این نواحی استفاده می شود.
 • سینه را نرم می کند و باعث می شود سرفه های خشک از بین بروند.
 • این محصول به شکل های متفاوتی تهیه و تولید می شود و از فراورده های متنوعی برخوردار است و قیمت بادام‌ زمینی در کشور ما مقرون به صرفه است که از این لحاظ چرخه اقتصاد کشور را به رونق انداخته است.

فواید پزشکی بادام زمینی

پزشکان و متخصصین با بررسی ویژگی های مختلف بادام زمینی به این نتیجه دست یافته اند که  خرید بادام زمینی  اعلا می تواند یک منبع بسیار خوب برای درمان انواع بیماری ها باشد از این رو در خیلی از موارد توصیه می کنند که از بادام زمینی استفاده کنند. البته یکی دیگر از دلایل توصیه به استفاده بادام زمینی به صرفه بودن  قیمت بادام زمینی نسب به خشکبار دیگر در کشور است. بادام زمینی برای درمان بیماری هایی از قبیل دیابت، بیماری های پوستی مناسب است و برای جلوگیری از چاقی و در مادران باردار بسیار کاربردی است.

به دلیل مناسب بودن قیمت بادام زمینی در کشور ما بهترین درمان ها از طریق همین دانه انجام می شوند.  کسانی که کف دستشان پوسته پوسته می شود می توانند با خوردن بادام زمینی و هم چنین استفاده از روغن بادام زمینی این مشکل را حل کنند. شاید برای اکثر شما پیش آمده باشد که با تغییر برند شامپو موهای شما شوره بزند شما می توانید با استفاده از بادام زمینی این مشکل را حل کنید. به دلیل وجود فیبر غذایی و کربوهیدرات بادام زمینی می تواند میزان مصرف انسولین و دیابت را تنظیم کند. از طرفی با داشتن کالری زیاد باعث می شود که افراد چاق از خوردن غذای  زیاد بپرهیزند و همین امر باعث لاغری می شود.

کشور های صادر کننده بادام زمینی

صادرات بادام زمینی معمولا در کشور هایی صورت میپذیرد که به مقادیر زیاد تولید بادام زمینی دارند. یکی از این کشور ها کشور خود ما یعنی ایران است که به دلیل کیفیت بی نظیری که دارد در بین کشور های مختلف خریداران زیادی دارد. شاید با خود فکر کنید که این یک اغراق است اما باید گفت که بهترین و پر خاصیت ترین بادام زمینی در کل جهان در کشور ما تولید می شود که خریداران ان از کشور های عراق، روسیه، ترکیه، قطر، عمان، کویت و افغانستان می باشند.

قیمت بادام زمینی
قیمت بادام زمینی

کشور های وارد کننده بادام زمینی

معمولا کشور هایی به عنوان وارد کننده بادام زمینی شناخته می شوند که استفاده آن ها از فراورده ها و روغن بادام زمینی است. کشور های مثل آمریکا، آرژانتین، سنگال، برزیل و سودان بزرگ ترین وارد کنندگان بادام زمینی هستند که سهم کوچکی از اقتصاد کشور های تولید کننده را رونق می بخشند.  چین و هند دو کشور مهم تولید کننده بادام زمینی در جهان هستند.  البته در این بین می توان گفت که کشور ما هم از وارد کنندگان بادام زمینی محسوب می شود اما این مسئله به دلیل محبوبیت این آجیل در بین مردم است وگرنه کیفیت و قیمت بادام‌ زمینی را در ایران بهتر و مناسب تر از سایر کشور ها خواهید یافت.

قیمت بادام زمینی

فروش بادام زمینی یکی از مهم ترین محصولات زراعی بعد از برنج در کشور است. به عنوان یک ماده مغذی طرفداران زیادی در کشور دارد. مرغوب ترین بادام زمینی در کشور ما مختص به استانه اشرفیه است. معمولا این محصول را ازوایل اردیبهشت تا نیمه های خرداد کشت می دهند و در اواسط شهریور ماه می توان ان را برداشت کرد. می توان گفت که در شهر آستانه اشرفیه بالغ بر ۲ هزار هکتار زمین کشت بادام زمینی وجود دارد که سالیانه حدود ده هزار تن پیله خشک بادام‌ زمینی از این زمین ها برداشت می شود و حدود ۹۰ درصد تجارت بادام‌ زمینی را در ایران به خود اختصاص داده است. به همین دلیل تولید و فروش بادام زمینی اعلا  با میزان زیاد در این شهرستان تعیین کننده قیمت بادام زمینی در ایران است.

ارزش بادام زمینی در ایران سالیانه حدود ۶۰ تا ۷۰  میلیارد تومان است که سهم بسیار زیادی در چرخه اقتصاد کشور دارد. قیمت بادام زمینی  با توجه به میزان تولید، عرضه و خرید مشتریان و بعضی اوقات با وجود دلالان متغیر است. البته بهتر است بدانید که قیمت روز بادام زمینی در کشور در بازار های بزرگ و مرکزی توسط دلالان و واسطه گران و تجار مشخص می شود.

قیمت بادام زمینی خام

قیمت بادام زمینی خام در کشور بسیار مقرون به صرفه بوده و تمامی هم وطنان ما می توانند خرید بادام زمینی خام را به صورت حضوری و اینترنتی انجام دهند. همان طور که گفته شد قیمت بادام زمینی در کشور ما با توجه به خواصی که دارد به نسبت آجیل های دیگر کمتر است. معمولا از بادام زمینی خام در کارخانه های تولید فراورده های بادام زمینی اعم از تولید روغن ها و کرم ها و حتی کارخانه هایی مثل مزمز استفاده می کنند. چرا که برای تهیه این موارد بایستی از پسته شامی خام استفاده کرد.

قیمت بادام زمینی عمده

بخش اعظمی از تولیدات بادام زمینی در ایران مختص به دو شهر شیراز و تهران است بدین ترتیب تولیدات عمده مربوط به این دو شهر بوده که باعث می شوند قیمت بادام زمینی عمده در این دو شهر ارزان تر از شهرهای دیگر باشد. اما به طور کلی قیمت بادام زمینی  به صورت عمده از سایر شکل های بادام زمینی ارزان تر است. قیمت بادام زمینی عمده  اعلابا توجه به ریز و درشت بودن آن ، خام و یا بو داده ، با پوست و بدون پوست ان متفاوت است. اما برای اطلاع از قیمت ان باید بذر بادام زمینی را بشناسیم. بادام زمینی به صورت عمده در شرکت ها و کارخانجات تولید بادام زمینی در مناطق مختلفی از ایران به فروش می رسد. البته خرید عمده بادام زمینی مختص به فروشندگان، کارخانه داران و تولیدات آجیل و خشکبار می باشد.

قیمت بادام زمینی با پوست

تولیدات فراوان بادام زمینی  با پوست مرکز تولید بادام زمینی  در شهرهایی مثل پارس اباد مغان و آستانه اشرفیه صورت میگیرد به همین جهت قیمت بادام زمینی با پوست در این دو شهر نسبت به کل شهرهای کشور ارزان تر است بدین ترتیب افرادی که بادام زمینی با پوست را می پسندند بهتر است برای خرید به مقدار زیاد به این شهر ها بروند و بادام زمینی مرغوب را با بهترین قیمت خریداری کنند. قیمت بادام زمینی در شهر مغان با توجه به ویژگی هایی است که بادام زمینی دارد و در صورت درشت و یک دست بودن، خام و بو داده بودن دارای قیمت های متفاوتی است. کارخانه های بسیاری در کشور وجود دارند که بادام زمینی با پوست را با ارزان ترین قیمت به دست مشتریان خود می دهند. خرید از این کارخانه ها به صورت فله و بسته بندی شده امکان پذیر است.

قیمت بادام زمینی بدون پوست

ابتدا باید گفت که بادام زمینی دارای دو نوع پوست است. پوست خارجی کرمی رنگ است و به دو صورت بو داده شده و خام مورد استفاده قرار میگیرد. اما بادام‌ زمینی بدون پوست یک پوست بسیار نازک قرمز رنگ دارد که معمولا از فراورده های ان استفاده می کنند‌ . فراورده های آجیل بدون پوست شامل: بادام‌ زمینی بدون پوست سرکه ای، نمکی، فلفلی و آتشین است که طرفداران خاص خود را دارد و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان فراورده بادام زمینی بدون پوست در کشور شرکت مزمز می باشد. قیمت بادام زمینی بدون پوست نسب به مدل های با پوست ان با توجه به نحوه استفاده ان به صورت خام، بو داده، فراوری شده، ریز بودن و درشت بودن متفاوت است. اما میتوان گفت به طور کلی قیمت بادام زمینی به این شکل یعنی بدون پوست مقداری بیشتر از سایر مدل های بادام زمینی است. سایز طبیعی بادام‌ زمینی بدون پوست حدود ۴۰ تا ۵۰میلی متر است.

مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید