مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

جدیدترین قیمت مغز بادام زمینی بو داده

آنچه در این مقاله می خوانید...

مقدمهارزش غذایی بادام زمینیطرز تهیه و فرآوری بادام زمینی بو دادهمواد لازمطرز تهیهبررسی قیمت مغز بادام زمینی بو دادهمقایسه قیمت مغز بادام زمینی بو داده در سال های اخیرجمع بندی

مقدمه

یکی از تنقلات مفید برای افراد بادام زمینی بو داده است که با توجه به طعم دهنده هایی هم که به آن اضافه می کنند دل چسب تر می شود. بیشتر کودکان دنبال تنقلات متنوع تر می روند که بادام زمینی توانایی تبدیل شدن به یکی از بهترین تنقلات را دارد. این محصول از خانواده نخودیان است و در کشور ایران نیز قابل کشت است. این گیاه، بوته ای است و هنگام گل کردن آن، به سمت زمین خم می شود و بادام را در خاک دفن می کند. به همین دلیل اسم آن بادام زمینی است.

جدیدترین قیمت مغز بادام زمینی بو داده
جدیدترین قیمت مغز بادام زمینی بو داده

این گیاه در آب و هوای گرم به خوبی رشد می کنند و ایران نیز یکی از بهترین مکان ها برای رشد این گیاه است. این گیاه در حالت خام مزه چندان مطلوبی برای تمامی افراد ندارد و به همین علت شرکت های تجاری و کارخانه ها با اضافه کردن افزودنی های مختلف سعی در جذب هر چه بیشتر مشتری می کنند. یکی از محصولات فرآوری شده، بادام زمینی بو داده است که خود به طعم های مختلف نمکی و کچاپ تقسیم بندی می شود. یقینأ قیمت مغز بادام زمینی بو داده به دلیل عملیات فرآوری خاص، گرون تر از بادام زمینی خام است. در این مقاله به بررسی قیمت مغز بادام زمینی بو داده پرداخته می شود. اما پیش از آن موارد مصرف آن توضیح داده می شود تا با خاصیت این محصول بیشتر آشنا شویم.

برای اطلاع از آخرین قیمت بادام زمینی تازه، مقاله قیمت بادام زمینی تازه و درجه یک را بخوانید.

ارزش غذایی بادام زمینی

در بین تنقلات موجود در بازار بادام زمینی از ارزش غذایی زیادی برخوردار است. چنانچه در هر 100 گرم از این محصول:

 • 567 کالری
 • 26 گرم پروتئین
 • 705 میلی گرم پتاسیم
 • 18 میلی گرم سدیم
 • 49 گرم چربی کامل
 • 16 گرم کربوهیدرات کل

وجود دارد که این میزان از پروتیئن و کالری برای افراد ورزشکار و مادران شیرده و کودکان در حال رشد بسیار مفید است. همچنین حاوی ویتامین های مفیدی برای مبارزه با سرطان و افسردگی نیز است. پزشکان مصرف این محصول را به افراد چاق توصیه نمی کنند.

طرز تهیه و فرآوری بادام زمینی بو داده

آماده سازی بادام زمینی بو داده به روش های مختلفی انجام می شود. اما در این بخش ساده ترین روش را توضیح می دهیم تا با بادام زمینی بو داده بیشتر آشنا شویم. چرا که تفاوت قیمت این محصول با بادام زمینی خام همین مرحله فرآوری است.

مواد لازم

یک کیلوگرم بادام زمینی- 2 قاشق غذاخوری بادام زمینی- 2 قاشق نمک خوراکی

طرز تهیه

ابتدا دما را 175 درجه سلسیوس گرم کنید. بادام زمینی خام را با آب سرد شسته با نمک و روغن بادام زمینی مخلوط کنید. بادام زمینی را به مدت 30 دقیقه در داخل فر قرار دهید و وسط کار آن را بهم زنید.

جدیدترین قیمت مغز بادام زمینی بو داده و طرز تهیه آن
جدیدترین قیمت مغز بادام زمینی بو داده و طرز تهیه آن

 

با شناخت خواص بادام زمینی و موارد مصرف آن میزان تقاضای افراد مشخص شده است. تمامی پزشکان نیز مصرف این محصول را برای افراد توضیه کردند. در ادامه نحوه چگونگی فرآوری بادام زمینی بو داده توضیح داده شده است. در ادامه، به بررسی قیمت مغز بادام زمینی بو داده پرداخته می شود. ابتدا عوامل مؤثر بر قیمت مغز بادام زمینی بو داده توضیح داده می شود.

 1. نوع طعم دهنده
 2. نوع بسته بندی
 3. محل کشت محصول
 4. نحوه فرآوری
 5. قیمت ارز

 

بررسی قیمت مغز بادام زمینی بو داده

قیمت مغز بادام زمینی بو داده در جدول زیر آورده شده است. در ابتدا قیمت مغز بادام زمینی بو داده در طعم های مختلف آورده شده است.

 

نام محصول وزن (گرم) قیمت (تومان)
مغز بادام زمینی بو داده نمکی 500 000/24
مغز بادام زمینی بو داده کچاپ 500 500/27

همان طور که مشاهده می کنید نوع طعم دهنده بر روی قیمت محصول تأثیر دارد. چنانچه مغز بادام زمینی بو دادده کچاپ از نمکی گران تر است.

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر قیمت محصول، اندازه و مرغوبیت محصول است. در جدول زیر قیمت مغز بادام زمینی بو داده در اندازه های مختلف را نشان می دهد.

نام محصول وزن (گرم) قیمت (تومان)
مغز بادام زمینی بو داده ریز با پوست 1000 500/42
مغز بادام زمینی بو داده متوسط با پوست 1000 500/75
مغز بادام زمینی بو داده درشت با پوست 1000 000/95

مقایسه قیمت مغز بادام زمینی بو داده در سال های اخیر

بنابر صحبت های ریئس اتحادیه صنف خشکبار، در سال اخیر افزایش 40 درصدی در قیمت مغز بادام زمینی بو داده داشته ایم که ناشی از افزایش قیمت ارز بوده است. در جدول زیر میزان تغییرات قیمت در سال اخیر را نشان می دهد. برای مقایسه بهتر، قیمت یک محصول خاص در 4 زمان مختلف بررسی شده است.

قیمت بادام زمینی با پوست را می توانید در مقاله فروش بادام زمینی خام با پوست بخوانید.

 

نام محصول تاریخ (ه.ش) قیمت (تومان)
مغز بادام زمینی بو داده 18/02/1398 33/000
مغز بادام زمینی بو داده 25/06/1398 34/500
مغز بادام زمینی بو داده 22/08/1398 37/000
مغز بادام زمینی بو داده 07/03/1399 55/000

طبق جدول فوق، قیمت مغز بادام زمینی بو داده تغییرات زیادی داشته است و نسبت به سال اخیر حدود 55 درصد افزایش یافته است. ریئس اتحادیه صنف خشکبار جواب این سوال که این افزایش ناشی از کمبود این محصول بوده است گفت: امسال و سال های اخیر کمبود این محصول را نداشته ایم و این افزایش، ناشی از نوسانات قیمت ارز می باشد.

مقایسه قیمت مغز بادام زمینی بو داده در سال های اخیر
مقایسه قیمت مغز بادام زمینی بو داده در سال های اخیر

جمع بندی

در بین تنقلاتی که وجود دارد، مغز بادام زمینی بو داده یکی از بهترین تنقلاتی است که حاوی ویتامین های مفیدی برای افراد است. همچنین مصرف آن برای کودکان و مادران شیرده توصیه شده است. سه کشور هند، چین و ایالات متحد امریکا عمده ترین صادر کننده این محصول هستند که ایران نیز دو استان آستانه اشرفیه و اردبیل این محصول را کشت می دهد. مغز بادام زمینی بو داده فرآوری ساده ای دارد و در طعم های مختلف نمکی و کچاپ تولید می شود. قیمت این محصول به عوامل مختلفی همچون نوع طعم دهنده، نوع بسته بندی، اندازه محصول بستگی دارد. تغییرات قیمت این محصول نسبت به سال اخیر حدود 50 درصد بوده است.

فروش گز
بادام زمینی سعدی

برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

? مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین بادام زمینی دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که بادام زمینی خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
? کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید