مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشخصات بادام زمینی درجه یک کدام است

مشخصات بادام زمینی درجه یک

بادام زمینی یا زیر زمینی زیرزمینی ، در آمریکای جنوبی سرچشمه گرفته است و هم اکنون در سراسر مناطق گرمسیری مناطق گرم و معتدل دنیا رشد می کند. این محصول در زمان گسترش اروپا در قرن شانزدهم توسط مردم بومی جهان جدید به طور گسترده پرورش یافت و متعاقباً به اروپا ، آفریقا ، آسیا و جزایر اقیانوس آرام منتقل شد، همچنین بادام زمینی در زمان استعمار به کشورهای جنوب شرقی ایالات متحده معرفی شد. بادام زمینی در درجه اول به عنوان یک محصول باغی در ایالات متحده تا سال ۱۸۷۰ رشد می کرد. به عنوان یک محصول مزرعه ، بادام زمینی معمولاً برای مرتع گراز تا حدود سال ۱۹۳۰ مورد استفاده قرار می گرفت.

مشخصات بادام زمینی درجه یک
مشخصات بادام زمینی درجه یک

مشخصات بادام زمینی درجه یک

بادام زمینی ، یک محصول مهم روغن و مواد غذایی ، در حال حاضر در حدود ۴۲ میلیون هکتار در سراسر جهان رشد می کند. این سومین دانه روغنی مهم جهان در کنار سویا و پنبه است ، هند ، چین و ایالات متحده بیش از ۲۵ سال از تولید کنندگان پیشرو بوده اند و حدود ۷۰٪ محصول جهان را رشد می دهند. بادام زمینی در سال ۱۹۸۲ در بین زراعت اصلی رده بندی در ایالات متحده و در رتبه دوم ارزش دلار برای هر هکتار در رتبه نهم قرار داشت. تولید بادام زمینی در ایالات متحده در طی سالهای ۱۹۸۹-۱۹۹۰ ۱٫۸ میلیون تن تخمین زده شد. یا حدود ۸٪ از تولید جهانی ۲۳٫۲ میلیون تن در سال ۱۹۸۳ ، جورجیا ، تگزاس ، آلاباما و کارولینای شمالی ۸۰٪ از ۱،۳۷۵،۰۰۰ هکتار بادام زمینی در ایالات متحده رشد کردند. ویرجینیا ، اوکلاهما ، فلوریدا ، کارولینای جنوبی و نیومکزیکو سایر ایالت ها با بیش از ۱۰،۰۰۰ هکتار بادام زمینی بودند.

مشخصات بادام زمینی درجه یک
مشخصات بادام زمینی درجه یک

محصول بادام زمینی در ایالات متحده از چهار نوع بازار از دو زیر گونه تشکیل شده است و  شامل انواع بازار ویرجینیا و Runner است. گونه دوم ،هایوجیا شامل دو گونه گیاه شناسی با اهمیت اقتصادی است: ولگاریس ، نوع بازار اسپانیا و  نوع بازار والنسیا. بادام زمینی ویرجینیا بزرگترین غلاف و دانه های دراز دارد ، در حالی که بادام زمینی انواع مختلفی از نوع ویرجینیا هستند. انواع اسپانیایی دانه های گرد کوچکتر دارند و والنسیا از نظر اندازه و شکل متوسط ​​است. والنسیا در درجه اول در نیومکزیکو ، اسپانیایی در اوکلاهما و تگزاس و انواع دیگر در جنوب شرقی و تگزاس رشد می کند. نوع روینده شامل ۷۰٪ تجارت خوراکی در ایالات متحده با ویرجینیا و اسپانیایی به ترتیب ۲۰ و ۱۰٪ است. بادام زمینی والنسیا به طور کلی کمتر از ۱ درصد بازار ایالات متحده را تشکیل می دهد. بادام زمینی به دلیل نیاز به درجه حرارت گرم ، فقط در کشورهای شمالی رشد کرده است. استفاده از انواع سازگار ضعیف و شیوه های تولید نادرست معمولاً منجر به بازده کم و آجیل با کیفیت پایین می شود. با این حال ، بادام زمینی به عنوان یک محصول غذایی در مینسوتا و ویسکانسین از پتانسیل خوبی برخوردار است و می تواند یک محصول نقدی جایگزین برای سویا ، ذرت ، سیب زمینی یا گیاه دانه ای باشد و از تمام قسمت های گیاه بادام زمینی قابل استفاده است. بادام زمینی ، که در درجه اول برای مصرف انسان رشد می کند ، به عنوان دانه های کامل دارای کاربردهای مختلفی است یا برای تهیه کره بادام زمینی ، روغن و سایر محصولات فرآوری می شود. دانه حاوی ۲۵ تا ۳۲ درصد پروتئین (متوسط ​​۲۵ درصد پروتئین قابل هضم) و روغن ۴۲ تا ۵۲ درصد است. یک پیمانه بادام زمینی دارای انرژی غذایی بالایی است و تقریباً همان مقدار انرژی را به همراه ۲ پوند گوشت گاو ، ۱٫۵ پوند پنیر چدار ، ۹ پیمانه شیر یا ۳۶ تخم مرغ با اندازه متوسط ​​فراهم می کند، همچنین به طور عمده به عنوان دانه بو داده یا کره بادام زمینی در ایالات متحده در مقایسه با روغن به عنوان سایر نقاط جهان مصرف می شود. آمریکایی ها هر روز حدود ۴ میلیون پوند (وزن بدون چربی) بادام زمینی می خورند. تقریبا دو سوم کل بادام زمینی ایالات متحده برای محصولات غذایی استفاده می شود که بیشتر آنها در کره بادام زمینی ساخته می شود. بادام زمینی نمکی و پوسته شده ، آب نبات ، و بادام زمینی بو داده شده رایج ترین مورد استفاده بعدی برای بادام زمینی های تولید شده در این کشور است. یک سوم باقیمانده از تولید سالانه برای بذر ، خوراک ، تولید روغن یا به عنوان غذا یا روغن صادر می شود. آجیل های بزرگ فروخته شده به عنوان داخل و خارج از پوسته توسط ویرجینیا تهیه می شود. گونه های اسپانیایی آجیل های پوسته ای کوچک ، “قرمز” را تهیه می کنند و از نوع والنسیا برای آجیل با اندازه متوسط ​​موجود در پوسته استفاده می شود. رانر و اسپانیایی در کره بادام زمینی ساخته می شوند در حالی که همه انواع برای محصولات بادام زمینی استفاده می شود که به اندازه دانه خاصی احتیاج ندارند و محصولات غیر غذایی مانند صابون ، دارو ، آرایشی و روان کننده ها را می توان از بادام زمینی تهیه کرد. تاک های دارای برگ یک یونجه پروتئین عالی عالی برای اسب ها و دام های نشخوارکننده هستند. غلافها یا پوسته ها به عنوان خراش فیبر زیاد در خوراک دام ، سوخت (شومینه ، مالچ استفاده می شود و در ساخت تخته ذرات یا کود مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات بادام زمینی درجه یک
مشخصات بادام زمینی درجه یک

مشخصات بادام زمینی درجه یک

بادام زمینی یک حبوبات خود گرده افشانی ، نامشخص ، سالانه و علفی است. گرده افشانی متقاطع طبیعی به دلیل گل های غیر معمولی یا عمل زنبورها با سرعت کمتر از ۱٪ تا بیشتر از ۶٪ اتفاق می افتد (Coffelt، ۱۹۸۹). میوه یک غلاف با یک تا پنج دانه است که در زیر یک ساختار سوزنی به نام یک میخ ، یک ساختار تخمدان دراز شکل می گیرد و همچنین، گیاهی علفی سالانه است که به ارتفاع ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر رشد می کند. گیاه بادام زمینی با یک قلاب چوبی به خوبی توسعه یافته و بسیاری از ریشه ها و گره های جانبی قابل ساختن است. برگها برعكس بوده و با چهار جزوه برافراشته شده اند. هر جزوه به طول ۱ تا ۷ سانتی متر و در عرض ۱ تا ۳ سانتی متر است. گلها به طول ۱٫۰ تا ۱٫۵ سانتی متر ، نارنجی زرد روشن یا زرد مایل به سبز با روکش مایل به قرمز است. آنها در خوشه های زیر بغل در ساقه های بالای زمین متولد می شوند و فقط یک روز دوام می آورند. ممکن است در هر گره یک تا چند گل وجود داشته باشد و در گره های پایین معمولاً فراوان است. اولین گلها در ۴ تا ۶ هفته پس از کاشت ظاهر می شوند و حداکثر تولید گل ۶ تا ۱۰ هفته پس از کاشت رخ می دهد. ۸ تا ۱۴ روز پس از گرده افشانی ، ساقه کوتاهی در پایه تخمدان دراز می شود تا یک ساختار نخ مانند مانند معروف به “میخ” ایجاد کند. این تخمدان را از ۵ تا ۸ سانتی متر به داخل خاک منتقل می کند ، جایی که به یک غلاف تبدیل می شود. غلافها ۳ تا ۷ سانتی متر طول دارند ، به طور معمول حاوی یک تا چهار دانه هستند. غلافها پس از ۲ تا ۳ هفته در خاک به حداکثر اندازه می رسند ، حداکثر مقدار روغن در ۶ تا ۷ هفته و حداکثر مقدار پروتئین پس از ۵ تا ۸ هفته است. محصول بادام زمینی پس از ۷ تا ۹ هفته در خاک بالغ می شود ، بلوغ با حداکثر میزان پروتئین ، روغن ، ماده خشک و همچنین وجود رگه های تیره و لکه دار شدن قهوه ای در داخل غلاف اندازه گیری می شود. بادام زمینی بسته به نوع آن معمولاً حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ روز از کاشت تا بلوغ نیاز دارد. گلدهی در طی یک دوره طولانی ادامه دارد و غلافها در تمام مراحل رشد محصول برداشت هستند. میخ ها در نهایت در خاک پوسیده می شوند و غلافهای شل حاصل از آن هنگام برداشت از بین می روند.

مشخصات بادام زمینی درجه یک
مشخصات بادام زمینی درجه یک

پردازش و الگوهای مصرف بادام زمینی در کشورهای مختلف متفاوت است. در ایالات متحده ، ۶۵٪ از بادام زمینی برای مواد غذایی استفاده می شود ، حدود ۳۰٪ برای فرآوری کره بادام زمینی و فقط ۱۵٪ برای روغن. در چین ۵۵٪ از بادام زمینی برای استخراج روغن ، ۳۰٪ برای مواد غذایی ، ۷٪ برای صادرات و ۸٪ برای ذخیره بذر استفاده می شود. در حال حاضر ، محصولات اصلی فرآوری شده بادام زمینی در چین شامل روغن بادام زمینی ، پروتئین بادام زمینی (پودر) ، پروتئین بادام زمینی ، نوشیدنی بادام زمینی ، کره بادام زمینی و آب نبات بادام زمینی است. میزان تولید سالانه روغن بادام زمینی حدود ۲٫۵ میلیون تن است ، و مصرف سالانه آن ۸٪ از کل روغن خوراکی است. در ضمن ، کل محتوای اسیدهای چرب اشباع نشده بیش از ۸۵٪ است که بسیار شبیه به ترکیب اسیدهای چرب روغن زیتون است. با اثربخشی در کاهش بروز بیماری های قلبی عروقی ، به عنوان “روغن زیتون چینی” شناخته می شود ، بنابراین روغن بادام زمینی پیشروترین محصولات فرآوری شده بادام زمینی داخلی و محور تحقیقات در زمینه پردازش بادام زمینی بوده است. در عین حال ، در سالهای اخیر و با ارتقاء فن آوری پرس سرد بادام زمینی ، توسعه عمیق و استفاده از پروتئین بادام زمینی توجه داخلی را به ویژه آماده سازی ، ساختار و ارزیابی عملکردی پروتئین بادام زمینی و تأثیرات مختلف برانگیخته است. انواع ترکیبات پروتئین و محتویات فرعی در خصوص خاصیت ژل ، حلالیت ، امولسیون و سایر خواص عملکردی به طور فزاینده ای در این زمینه به مرکز تحقیقات تبدیل شده است. براساس تحقیق در مورد ویژگی های پردازش انواع مختلف بادام زمینی ، این تیم به طور سیستماتیک خواص عملکردی پروتئین بادام زمینی مانند تهیه ، ژل و محلول ، و همچنین ترکیب و پایداری اکسیداسیون روغن بادام زمینی را مورد بررسی قرار داده و ویژگی های پردازش روغن بادام زمینی ، پروتئین بادام زمینی و سایر محصولات اصلی فرآوری شده بادام زمینی ، به گونه ای که شرکت های پردازش بادام زمینی چین را با پشتیبانی فنی برای تولید محصولات با کیفیت بالا فرآوری شده بادام زمینی فراهم می کنند.

مشخصات بادام زمینی درجه یک

مشخصات بادام زمینی درجه یک
مشخصات بادام زمینی درجه یک

بهترین راه تشخیص بادام زمینی خوب، خوردن آن است. قبل از خرید هر آجیلی آن را بچشید البته نباید خیلی از این مسیر مطمئن باشید. چرا که در اکثر بادام زمینی اندکی خراب وجود دارد و احتمالا چشیدن طعم نمی تواند همیشه کارساز باشد. بادام زمینی با طعم تند، خیلی شور و یا ترش گزینه های مناسبی نیستند زیرا بو دادن بادام زمینی کهنه با آبلیمو یا سایر ادویه ها مانع از تشخیص کهنگی آن توسط مشتری می شود و طعم اصلی آن را پنهان می کند. همچنین طعم بیات و ماندگی از دیگر نشانه های کهنه بودن بادام زمینی است هر گونه بوی ترشیدگی، رطوبت و نا نیزعلامت هشداری برای شناخت بادام زمینی کهنه است. بعضی از متخلفان برای جلوه دادن به محصولات خود از رنگ های غیر مجاز خوراکی استفاده می کنند که این گونه رنگ ها از عوامل ایجاد و بروز سرطان ها و ناراحتی های کبد هستند زیرا بعضی از آن ها را با مواد شیمیایی رنگ میکنند و یا از رنگ های طبیعی مثل زردچوبه استفاده می شود.

مزایای بادام زمینی در کنار مرغوب بودن آن:

  1. ۱٫ حمایت از سلامت قلب

بادام زمینی حاوی چربیهای اشباع نشده اشباع نشده و غیر اشباع نسبت به چربیهای اشباع شده است. این نسبت چربی باعث می شود بادام زمینی برای قلب بهتر از منابع چربی با نسبت بیشتری از چربیهای اشباع باشد.

  1. ۲٫ حفظ وزن سالم

از آنجا که بادام زمینی پر از چربی های سالم ، پروتئین و فیبر است ، یک میان وعده رضایت بخش را ایجاد می کنند. خوردن آنها با اعتدال ممکن است به فرد در حفظ وزن سالم کمک کند.

  1. ۳٫ مدیریت میزان قند خون

بادام زمینی یک غذای عالی برای افراد مبتلا به دیابت یا خطر دیابت است. بادام زمینی از شاخص قند خون پایین (GI) برخوردار است ، به این معنی که باعث ایجاد سنبله های بزرگ در قند خون نمی شود.

 

  1. بادام زمینی به کنترل میزان قند خون کمک می کند زیرا از نظر کربوهیدرات نسبتاً کم اما دارای پروتئین ، چربی و فیبر هستند. فیبر فرآیندهای گوارشی را کند می کند و باعث می شود آزادتر انرژی حاصل شود و پروتئین برای تجزیه بیشتر از کربوهیدرات های ساده طول می کشد.

 

 

مشخصات بادام زمینی درجه یک

خطرات و ملاحظات

بادام زمینی حاوی پروتئین هایی به نام آراچین و کوناراچین است. برخی از افراد به این پروتئین ها به شدت حساسیت دارند. برای این افراد ، بادام زمینی می تواند یک واکنش آلرژیک خطرناک برای زندگی ایجاد کند.از آنجا که بادام زمینی دارای کالری بالایی است ، خوردن آنها در اعتدال به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل ، معقول است. مصرف زیاد کالری ممکن است منجر به افزایش وزن شود. این درست است بدون توجه به این که آیا غذاهایی که کالری از آنها دریافت می کنند مغذی هستند ولی بادام زمینی شور به دلیل دارا بودن سدیم زیاد ممکن است از بادام زمینی خام از سلامتی کمتری برخوردار باشد. به گفته این ، اگر افراد آنها را در حد اعتدال مصرف كنند ، می توانند از آنها به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم و متعادل لذت ببرند.

مهدی سعدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید