مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

میوه های خشک – صادرات بادام زمینی به اروپا

میوه های خشک – صادرات بادام زمینی به اروپا

اتحادیه اروپا بزرگترین بازار آجیل های خوراکی در جهان است که بیش از 40٪ از کل واردات جهان را تشکیل می دهد. حجم واردات به طور پیوسته در حال افزایش است. بازارهای بزرگ وارداتی و مصرفی مانند هلند ، آلمان ، فرانسه و انگلیس فرصت هایی را برای صادرکنندگان کشورهای در حال توسعه فراهم می کند.

خرید بادام زمینی

محصولات طبیعی ، کم قند و بی خطر عمده ترین روند حمایت از افزایش مصرف آجیل های خوراکی و میوه های خشک است و اروپا بزرگترین بازار هم برای آجیل های خوراکی و هم برای میوه های خشک در جهان است و این میزان تا حدود زیادی به واردات بستگی دارد. بازار رشد سالم را نشان می دهد که احتمالاً در میان مدت و بلند مدت بویژه در آجیل درختان نیز ادامه خواهد یافت. از این رو برای تولید کنندگان ، سرمایه گذاران و صادرکنندگان ، این محصولات فرصت های بزرگی را ارائه می دهند ، البته به شرط آنکه بتوانند کیفیت و ایمنی را رعایت کنند.

آجیل و میوه های خشک دو گروه مختلف از محصولات هستند که معمولاً توسط همین شرکت ها در تجارت بین المللی مورد معامله قرار می گیرند. دلیل این امر ماندگاری بیشتر آنها در مقایسه با میوه و سبزیجات تازه و همچنین شرایط ذخیره سازی و نگهداری مشابه است. آجیل ها و میوه های خشک نیز به همین روش استفاده می شوند: به عنوان میان وعده یا به عنوان مواد آشپزی در نانوایی یا شیرینی فروشی. بادام زمینی که از یک پوسته سخت و تشکیل شده است ، که بیشتر خوراکی است. اما در یک زمینه کلی ، به طیف گسترده ای از دانه های خشک شده نیز آجیل گفته می شود و از طرفی، میوه خشک میوه ای است که اکثر محتوای اصلی آب از آن حذف شده است. این کار یا به صورت طبیعی ، از طریق تمیز کردن ، یا با استفاده از خشک کن های تخصصی یا دهیدراتورها انجام می شود.

این مطالعه شامل اطلاعات کلی در مورد بازار الزامات صادرات بادام زمینی به بازاراروپا است که مورد علاقه تولید کنندگان کشورهای در حال توسعه است.

میوه های خشک - صادرات بادام زمینی به اروپا
میوه های خشک – صادرات بادام زمینی به اروپا

 

برچسب زدن

برچسب گذاری زیر در تجارت آجیل ها و خشک استفاده می شود:

باید نام محصول اعلام شود و مشخص شود که آیا این محصول به طور طبیعی خشک شده است یا شکر اضافه شده است (برای انواع خاصی از میوه های خشک شده).

اطلاعات مربوط به آجیل باید شامل مشخصات پوسته یا پوسته باشد همچنین با توجه به انواع خاصی از میوه های خشک که دارای دانه  هستند ، برچسب باید  وجود دانه ها اعلام کند و معمول است که علاوه بر درجه بندی ، مشخصات شامل سال و تنوع محصول نیز می باشد.

نام محصول؛

شناسایی قطعه؛

نام و نشانی از تولید کننده ، بسته بندی کننده ، توزیع کننده یا وارد کننده؛

دستورالعمل های ذخیره سازی

اما شناسایی نام و نشانی از سازنده ، بسته بندی ، توزیع کننده یا وارد کننده ممکن است با یک علامت شناسایی جایگزین شود همچنین در مورد بسته بندی های خرده فروشی ، برچسب زدن محصولات باید مطابق مقررات اتحادیه اروپا در مورد اطلاعات غذایی به مصرف کنندگان باشد. این آیین نامه با وضوح بیشتری برچسب زدن به مواد مغذی ، برچسب زدن به منشا ، برچسب زدن آلرژن و خوانایی (حداقل اندازه فونت برای اطلاعات اجباری) را مشخص می کند. این آیین نامه از 13 دسامبر سال 2014 وارد عمل شد.

میوه های خشک

فرآیند خرید و فروش با رد / شکایت

استعلام همراه با کپی رد / شکایت توسط APEDA منتشر می شود و از طریق ایمیل به آزمایشگاه مجاز ، NRL و صادرکننده مربوطه APEDA ممکن است جستجو کند. در صورت لزوم شفاف سازی از کشور وارد کننده / مقامات بهداشت ارتباط می گیرد.

در واقع   APEDA واحد را تحت “هشدار داخلی” قرار داده و صادرکننده مربوطه را در آینده نزدیک بررسی می کند

هفت روز اصطلاحی است که به عنوان یک نتیجه از صادرات جهت توقیف انجام می شود. “هشدار داخلی” و APEDA مطابق رویه ، صدور گواهینامه صادرات را ادامه خواهند دادو واحد لازم است تا اطلاعات مندرج زیر را در این سند ارسال کند.

هفت روز:

-مشخصات کامل محموله مانند نام محصول ، کمیت ، کد دسته ای / درجه (همراه با نسخه های خود گواهی اسناد مرتبط مانند گواهی صادرات ، بهداشت

گواهی ، بارنامه ، و غیره و همچنین منبع مواد اولیه مورد استفاده برای پردازش و صادرات)

-گزارش آزمایش محصولات نهایی از جمله گزارش، آزمایش قبل از صادرات برای آفلاتوکسین ها مربوط به محموله.

-اطلاعات مربوط به محصولات زیرزمینی و محصولات مغز بادام زمینی که توسط پردازنده در انبار موجود است.

-بازخورد در مورد دلیل هشدار سریع یا رد.

-اطلاعات اضافی ، در صورت وجود ، مربوط به رد / شکایت است.

اگر صادرکننده نتواند اطلاعات ذکر شده در بالا و بازخورد را ارسال کند و در محل APEDA  قرار دهد، صدور گواهینامه صادرات و / یا NOC به صادرکننده ابلاغ نمی شود و باید ظرف بیست روزاطلاعاته مربوط به رد / شکایت از صادرکننده مربوطه بدست آید.

بررسی سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی همراه با اقدامات اصلاحی برای اطمینان از سازگاری به منظور اطمینان از عدم وجود رد / شکایت.

پس از آن ، APEDA باید نمونه هایی را برای آزمایش  محموله آجیل تهیه کند. پیشبرد چنین محموله ای به گونه ای که می توان برای جمع آوری نمونه ها اقدامات لازم را انجام داد و نماینده APEDA. نمونه ها به طور مشترک توسط نماینده APEDA جمع آوری می شوند، همچنین همراه نماینده هزینه انجام چنین آزمایشاتی بر عهده صادر کننده مربوطه خواهد بود.

آزمایشگاه، اطلاعات محصول مورد نظر را آزمایش کرده است:

هر آزمایشگاه که از طریق نمونه گیری و درگیر با محموله مورد نظر است و آزمایش نمونه های پیش از حمل و نقل از نظر آلاینده (های) ناشی از آن با رد درخواست ، توسط APEDA در مورد شکایت اطلاع داده می شود. به علاوه  آزمایشگاه مجموعه کاملی از کروماتوگرافی تست انجام شده را به APEDA ارسال می کند، آزمایشگاهها باید نمونه های باقی مانده را به NRL بفرستند تا NRL بتواند آزمایش حفظ شده را انجام دهد وNRL  نتایج نمونه ها را به APEDA ارسال می کند.

هدف از ارزیابی تسهیلات

  1. ارزیابی تسهیلات برای انجام تجزیه و تحلیل ریشه-علت

) APEDA تجزیه و تحلیل علت اصلی را در سطح گیاه انجام می دهد و گزارش مفصلی را ارسال می کند و اقدامات و اقدامات اصلاحی پیشنهادی اریه می کند.

  1. دوره ای بودن تأیید توسط APEDA بسته به شرایط به صورت ماهانه خواهد بود.
  2. وقوع رد / شکایت هزینه مربوط به بازدید تأیید شده توسط APEDAبه واحد مربوطه انجام می شود.

میوه های خشک

بسته بندی

بسته بندی مورد استفاده برای میوه های خشک و آجیل خوراکی باید:

-از ویژگی های ارگانیک و کیفیت محصول محافظت کنید.

-از محصول در برابر آلودگی باکتریولوژیکی و آلودگی های دیگر محافظت کنید (از جمله آلودگی به خود مواد بسته بندی).

-هیچ گونه بو ، طعم ، رنگ و یا سایر خصوصیات خارجی را به محصول منتقل نکنید.

ا-یمنی مواد تماس با مواد غذایی باید مورد ارزیابی قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که از انتقال مواد ناخوشایند مواد شیمیایی از مواد به مواد غذایی استفاده نشده است.

یک قاعده کلی برای بسته بندی صادرات وجود ندارد ، اما میوه های خشک و آجیل های پوسته شده معمولاً درون جعبه های کارتن با بوش پلاستیکی داخل آن بسته بندی می شوند. آجیل های بدون چربی که برای عمده فروشی در نظر گرفته شده اند ، معمولاً در کیسه های جوت یا پلاستیک یا در “پلی کبک” ها بسته بندی می شوند. همچنین می توان آنها را در کارتن های مقوایی یا جعبه های چوبی بسته بندی کرد.

میوه های خشک

در اروپا بسته استاندارد فله ای 10 کیلوگرم است ، اما از کارتن های 12 کیلویی ، جعبه های مشترک تخته سه لا 12 تا 15 کیلوگرمی و کیسه های پارچه ای 25 تا 70 کیلوگرمی نیز استفاده می شود. هنگام بسته بندی در کارتن های راه راه یا میلگرد ، محصول باید روی پالت ها حمل شود.

اندازه بسته بندی انتخاب شده باید به گونه ای باشد که ابعاد مطابق با اندازه های معمولی پالت (800 1، 1200 میلی متر و 1000 1، 1200 میلی متر) و واحد های باربری باشد همچنین بسته بندی خرده فروشی شامل کیسه های پلاستیکی ، ظروف پلاستیکی یا کیسه های فویل است.

کدام بازارهای اروپایی برای صادرکننده بادام زمینی فرصت هایی را ارائه می دهند؟

هلند ، آلمان ، انگلیس و فرانسه فرصت هایی را برای صادرکنندگان بادام زمینی فراهم می کنند. بریتانیا بزرگترین وارد کننده آجیل در اروپا است ، در حالی که آلمان بزرگترین وارد کننده میوه خشک اروپا است. علاوه بر این بزرگترین بازارها ، می توان فرصتهایی را در بازارهای رو به رشد اروپا مرکزی یافت.

از نظر ارزش

صادرات اروپا (از جمله تجارت داخل اروپایی بادام زمینی و میوه های خشک از سال 2013 سالانه 9٪ رشد داشته و در سال 2017 به 4.5 میلیارد یورو رسیده است و از نظر کمیت ، صادرات 5٪ رشد کرده و به بیش از 1 میلیون رسیده است تن در مدت مشابه رشد سریعتر از ارزش نسبت به حجم تحت تأثیر افزایش قیمت ها در سالهای اخیر است (از لحاظ تئوری ممکن است با تغییر به سمت آجیل های گران تر و میوه های خشک در مخلوط واردات نیز ایجاد شود). حدود 90٪ از کل صادرات اروپا صادرات داخل اروپایی است.

صادرات اروپا به طور عمده شامل صادرات مجدد محصولات وارداتی است. حتی اسپانیا که بزرگترین تولید کننده بادام اروپایی است ، مقادیر قابل توجهی بادام وارداتی از ایالات متحده را دوباره صادر می کند و در بین بزرگترین صادرکنندگان اروپایی طی پنج سال گذشته ، بیشترین رشد ارزش صادرات در آلمان (14٪ ؛ عمدتا آجیل بادام زمینی) ، هلند (13٪ ؛ عمدتا آجیل بادام زمینی ، مغز بادام و بادام) و ایتالیا (12٪) بوده است.

میوه های خشک

آجیل ها و میوه های خوراکی باید با چه شرایطی مطابقت داشته باشد تا در بازار اروپا مجاز باشد؟

-الزامات قانونی

تمام مواد غذایی از جمله میوه های خشک و آجیل خوراکی که در اتحادیه اروپا فروخته می شوند باید بی خطر باشند. این امر در مورد محصولات وارداتی نیز صدق می کند و مواد افزودنی باید تأیید شود. آلاینده های مضر مانند بقایای سموم دفع آفات یا سطوح بیش از حد مایکوتوکسین ها یا مواد نگهدارنده ممنوع است. همچنین باید از برچسب زدن به راحتی مشخص شود که آیا مواد غذایی حاوی آلرژن هستند.

-کنترل مرزی

در صورت عدم تطابق مکرر محصولات خاص منشاء کشورهای خاص ، ممکن است کنترل مرزهای سختگیرانه تری اعمال شود. این شرایط سخت تر در عمل به معنی بررسی اجباری آزمایشگاه برای تعداد مشخصی از ظروف یا کامیون های وارداتی است.

-ایمنی مواد غذایی

در حال حاضر ، موارد موجود در این لیست برای افزایش کنترل به دلیل وجود آفلاتوکسین ها ، منبعی از بولیوی ، گامبیا ، ماداگاسکار ، سنگال و سودان هستند. فندق از جورجیا و پسته از آمریکا. در حال حاضر همچنین کنترل حضور اوچراتوکسین A در انگورهای خشک شده از ایران و زردآلوهای خشک شده از ترکیه افزایش یافته است. در كنار كنترل مایكوتوكسین ، شاهد افزایش سولفیت برای زردآلوهای خشک شده وارد شده ازبكستان هستیم. اضافات جدید در لیست کنترل افزایش یافته توت goji از چین است ، که با حضور در بقایای آفت کش ها کنترل می شوند.

با توجه به میوه های خشک و آجیل ها ، اعلان ها به طور گسترده پایدار بودند و در سال 2015 تعداد 121 نوتیفیکیشن در مقایسه با 115 نوتیفیکیشن ثبت شده در سال 2014 ثبت شده است و همانطور که در مورد آجیل های خوراکی ، آفلاتوکسین ها دلیل اصلی اطلاع رسانی بوده و به 47 اعلان رسیده است و پس از آن سولفیت ها با 33 اعلان و اوچراتوکسین A با 19 اعلان دنبال می شوند. انجیر خشک با 62 نوتیفیکیشن و زردآلو خشک با 33 اعلان بیشترین محصولات را داشتند و صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی درخواست متداول واردکنندگان اروپایی و همچنین متداول ترین طرح صدور گواهینامه پذیرفته شده در بازارهای اروپا عبارتند از IFS ، FSSC 22000 و BRC. و در اروپا برنامه های صدور گواهینامه حفاظت از محیط زیست ، ارگانیک و Fairtrade رواج بیشتری پیدا می کند. برای تولید ارگانیک می توانید استانداردهای IFOAM را در نظر بگیرید.

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon مشاور فروش مجموعه سعدی: 09193459761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید