مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

خریدبادام‌زمینی برشته باکیفیت

آنچه در این مقاله می خوانید...

مقایسه بادام‌زمینی برشته باکیفیت و خام کیفیت بادام‌زمینی برشتهمضرات بادام‌زمینی برشتهبادام‌زمینی برشته در بازار های ایرانتولید بادام‌زمینی برشته باکیفیتروش بوداده کردن بادام‌زمینی با پوست سخت
بادام‌زمینی برشته باکیفیت

بادام‌زمینی برشته باکیفیت، امروزه علاوه بر مصارف مستقيم و خوراکي اين محصول، جهت توليد انواع فرآورده هايي چون کره و روغن انجام مي گيرد.

یکی از راه‌های تهیه بادام‌زمینی برشته مرغوب مراجعه کردن به فروشگاه های آجیل و خشکبار است. دیگر راه های تهیه بادام‌زمینی برشته روش خانگی است. در ایران بسیاری از خانواده ها بادام زمینی برشته را در منزل تهیه می‌کنند. امروز می‌خواهیم راجب کیفیت بادام زمینی برشته و همچنین تولید خریدبادام‌زمینی برشته باکیفیت را در خانه به شما یاد داده ایم. چگونه این بادام‌زمینی برشته را تهیه کرده و برای مصرف شخصی و فروش خریدبادام‌زمینی برشته باکیفیت و همچنین تضمین کیفیت بادام زمینی را بدانید.

کیفیت بادام‌زمینی برشته در ایران در مناطق شمال کشور به خصوص آستانه اشرفیه کشت می‌شود.

بادام زمینی بی غلاف

مقایسه بادام‌زمینی برشته باکیفیت و خام 

‌ بو دادن ساختار ترکیب شیمیایی رنگ آجیل را تغییر می دهد. موجب کاهش رطوبت و ترکیدن آنها می‌شود. میزان چربی و کربوهیدرات در آجیل خام و برشته شده بسیار شبیه است. با اینکه چربی و کالری بادام‌زمینی برشته به ازای هر گرم کمی بیشتر است. ولی این تفاوت بسیار اندک است مثلاً ۲۸ گرم بادام زمینی خام محتوای ۱۶۱ کالری انرژی و ۴۱۰ گرم چربی است. در حالی که این مقدار برای بادام‌زمینی برشته باکیفیت محتوی ۱۶۷ کالری انرژی ۱۵ گرم چربی است. اگر کیفیت بادام‌زمینی برشته  که بسیار قابل توجه باشد مطالعات نشان می‌دهد. برشته کردن این بادام‌زمینی ها محتوای چربی گل را تغییر نمی دهد. ولی ممکن است موجب شود ساختار بادام‌زمینی تغییر کند. و چربی های چندش با نشده بیشتر موثر اکسیداسیون شوند.

 

کیفیت بادام‌زمینی برشته

کیفیت بادام‌زمینی برشته همانطور که می دانید از کیفیت بادام‌زمینی خام بالا تر است. زیرا بادام‌زمینی خام آماده به طبخ نمی باشد اما بادام‌زمینی برشته باکیفیت هم طعم بادام زمینی بهتری دارد. هم بهتر قابل فروش و مصرف می باشد به همین دلیل است که ما صرفاً بادام‌زمینی برشته باکیفیت را خیلی می پسندیم.

قیمت بادام‌زمینی آستانه

مضرات بادام‌زمینی برشته

چند وقت پیش در مطلبی مطالعه می‌کردم که طعم بو و رنگ بهتر آجیل‌های بو داده در اثر ترکیباتی است که در طول نوعی واکنش شیمیایی به نام واکنش ((میلارد)) ایجاد می‌شوند. این واکنش میان اسید آمینه ((آسپاراژین)) و قند طبیعی موجود در مغز انجام می‌شود. این پدیده موجب قهوه ای شدن آجیل می‌شود. و زمانی رخ می‌دهد که دمای بو دادن بالای ۱۲۰ درجه سانتیگراد باشد. واکنش میلارد می‌تواند یک ماده مضر ای به نام تشکیل دهد مصرف زیاد این ماده در حیوانات بروز سرطان‌ها را تشدید می‌کند. ممکن است این ماده در انسان نیز خاصیت بالقوه سرطان زایی داشته باشد. ولی این نیاز به شواهد بیشتری می باشد زیرا آزمایش‌ها همین رو نشان ندهد.

جهت فروش محصولات بادام‌زمینی برشته باکیفیت می توانید همین الان با سایت بادامیکو تماس بگیرید.

خرید بادام زمینی ارزان

بادام‌زمینی برشته در بازار های ایران

در حال حاضر یکی از بزرگترین بازارهای فروش بادام‌زمینی در ایران در دو شهر و استان موجود است. شهر اول تهران می باشد که انواع بازار بادام‌زمینی برشته باکیفیت بالا و درجه مرغوبیت بالا به فروش می رسد.

دومین شهر آستانه اشرفیه گیلان است که در آن شهر بادام‌زمینی کشته شده و آماده بهره برداری می باشد. ما در ایران کیفیت بادام‌زمینی را بسیار بالا می‌دانیم چون مزاج ایرانی با این کیفیت بسیار مهم می‌باشد .

بادام‌زمینی ایرانی در سال ۹۸ در بعضی از سایت ها بر اساس درجه مرغوبیت قیمت متفاوتی دارد. الان در حال حاضر قیمت بادام‌زمینی برشته باکیفیت نوسان دارد بادام زمینی انواع مختلفی دارد که یکی از معروف ترین آنها می توان به بادام‌زمینی خام شور به رشته برشته شور خراسانی آستانه اشرفیه گیلان چینی و … اشاره کرد.

ارزانترین بادام‌زمینی که در حال حاضر در ایران موجود است بادام‌زمینی چینی است. اما با کیفیت ترین بادام‌زمینی بادام‌زمینی آستانه اشرفیه است که کشاورزان در آستانه اشرفیه به تولید و فروش بادام‌زمینی و همچنین به صورت جزئی و عمده مشغولند.

 

کیفیت بادام زمینی برشته

 

 

تولید بادام‌زمینی برشته باکیفیت

اگر دوست دارید از فرآیند تولید بادام‌زمینی برشته مطلع باشید پس خوب به این مطالب دقت کنید

برای برشته کردن بادام‍‌زمینی نیاز به نمک و ادویه داریم. فر را از قبل روی ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۷۷ درجه سانتیگراد گرم می کنیم. در فاصله گرم شدن فر و توجه داشته باشیم که برای پختن بادام‌زمینی به بادام زمینی بدون پوسته راحت تر و بهتر است. چرا که دیگر نیازی به پوست گرفتن بادام‌زمینی نیست اما اگر می‌خواهید بادام‌زمینی با پوست سخت را برشته و بوداده کنید.

 

روش بوداده کردن بادام‌زمینی با پوست سخت

قبل از شروع آن ها را با آب سرد آبکشی کنید و بسیار بسیار محتاج باشید. زیرا که باید این بادام‌زمینی برشته را به دقت بشویید سپس با حوله تمیز یا دستمال آشپزخانه خشکشان کنید. سپس بادام‌زمینی برشته باکیفیت را در سینی فر پخش کنید. طوری که یک لایه از آنها در سطح صاف قرار بگیرد تا به طور مساوی به رشته و بو داده شود.

برای اینکه بعد از پایان کار سینی را به راحتی تمیز کنید. می توانید سطح سینی را با یک کاغذ روغنی و فویل بپوشانید. حال بادام‌زمینی ها را روی آن گسترده کنید البته استفاده از کاغذ روغنی ضروری نیست چون بادام‌زمینی برشته به سینی نمی‌چسبد .

سینی فر را در قفسه وسط فر قرار دهید. به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه صبر کنید تا برشته و پخته شود. پیشنهاد می کند که بعد از ۵ دقیقه سینی را تکان دهید تا بادام زمینی ها حرارت ببینند. هر ۵ دقیقه سینی را خارج کرده و بررسی کنید تا طلایی را برداشته شود. بادام زمینی بو داده به تنهایی خوش طعم است. مقداری نمک و ادویه دیگر روی آنها پاشیده وقتی که بادام‌زمینی ها را به اندازه کافی خنک شدند آنها را میل فرمایید.

بادام‌زمینی برشته باکیفیت

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *