مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

صادرات بادام زمینی ارگانیک به اروپا

آنچه در این مقاله می خوانید...

آجیل های خوراکی ارگانیکبرچسب زدن بادام زمینیدستورالعمل های ذخیره سازیهفت روز:بسته بندیآجیل ها و میوه های خوراکی باید با چه شرایطی مطابقت داشته باشد -الزامات قانونی-کنترل مرزی-ایمنی مواد غذاییصادرات بادام زمینی ارگانیک
صادرات‌بادام‌زمینی‌ارگانیک

صادرات بادام زمینی ارگانیک، توسط شرکت ها به سراسر استان انجام میشود.صادرات بادام زمینی در بازارهای داخلی و خارجی رونق فراوان دارد.

بادام زمینی شمال کشور

آجیل های خوراکی ارگانیک

محصولات طبیعی ، کم قند و بی خطر عمده ترین روند حمایت از افزایش مصرف آجیل های خوراکی و میوه های خشک است. و اروپا بزرگترین بازار هم برای آجیل های خوراکی و هم برای میوه های خشک در جهان است. و این میزان تا حدود زیادی به واردات بستگی دارد. بازار رشد سالم را نشان می دهد که احتمالاً در میان مدت و بلند مدت بویژه در آجیل درختان نیز ادامه خواهد یافت. از این رو برای تولید کنندگان ، سرمایه گذاران و صادرکنندگان ، این محصولات فرصت های بزرگی را ارائه می دهند. البته به شرط آنکه بتوانند کیفیت و ایمنی را رعایت کنند.

آجیل و میوه های خشک دو گروه مختلف از محصولات هستند. که معمولاً توسط همین شرکت ها در تجارت بین المللی مورد معامله قرار می گیرند. دلیل این امر ماندگاری بیشتر آنها در مقایسه با میوه و سبزیجات تازه و همچنین شرایط ذخیره سازی و نگهداری مشابه است. آجیل ها و میوه های خشک نیز به همین روش استفاده می شوند. به عنوان میان وعده یا به عنوان مواد آشپزی در نانوایی یا شیرینی فروشی. بادام زمینی که از یک پوسته سخت و تشکیل شده است. که بیشتر خوراکی است. اما در یک زمینه کلی ، به طیف گسترده ای از دانه های خشک شده نیز آجیل گفته می شود. و از طرفی، میوه خشک میوه ای است که اکثر محتوای اصلی آب از آن حذف شده است. این کار یا به صورت طبیعی ، از طریق تمیز کردن ، یا با استفاده از خشک کن های تخصصی یا دهیدراتورها انجام می شود.

 

صادرات‌بادام‌زمینی‌ارگانیک

 

برچسب زدن بادام زمینی

برچسب گذاری زیر در صادرات بادام زمینی ارگانیک استفاده می شود:

باید نام محصول اعلام شود و مشخص شود که آیا این محصول به طور طبیعی خشک شده است یا شکر اضافه شده است (برای انواع خاصی از میوه های خشک شده).

اطلاعات مربوط به آجیل باید شامل مشخصات پوسته یا پوسته باشد همچنین با توجه به انواع خاصی از میوه های خشک که دارای دانه  هستند ، برچسب باید  وجود دانه ها اعلام کند و معمول است که علاوه بر درجه بندی ، مشخصات شامل سال و تنوع محصول نیز می باشد.

نام محصول؛

شناسایی قطعه؛

نام و نشانی از تولید کننده ، بسته بندی کننده ، توزیع کننده یا وارد کننده؛

دستورالعمل های ذخیره سازی

اما شناسایی نام و نشانی از سازنده ، بسته بندی ، صادرات بادام زمینی ارگانیک ممکن است با یک علامت شناسایی جایگزین شود همچنین در مورد بسته بندی های خرده فروشی ، برچسب زدن محصولات باید مطابق مقررات اتحادیه اروپا در مورد اطلاعات غذایی به مصرف کنندگان باشد. این آیین نامه با وضوح بیشتری برچسب زدن به مواد مغذی بادام زمینی ارگانیک، برچسب زدن به منشا ، برچسب زدن آلرژن و خوانایی (حداقل اندازه فونت برای اطلاعات اجباری) را مشخص می کند. این آیین نامه از ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۴ وارد عمل شد.

هفت روز اصطلاحی است که به عنوان یک نتیجه از صادرات جهت توقیف انجام می شود. “هشدار داخلی” و APEDA مطابق رویه ، صدور گواهینامه صادرات را ادامه خواهند دادو واحد لازم است تا اطلاعات مندرج زیر را در این سند ارسال کند.

هفت روز:

-مشخصات کامل محموله مانند نام محصول ، کمیت ، کد دسته ای / درجه (همراه با نسخه های خود گواهی اسناد مرتبط مانند گواهی صادرات ، بهداشت

گواهی ، بارنامه ، و غیره و همچنین منبع مواد اولیه مورد استفاده برای پردازش و صادرات)

-گزارش آزمایش محصولات نهایی از جمله گزارش، آزمایش قبل از صادرات برای آفلاتوکسین ها مربوط به محموله.

-اطلاعات مربوط به محصولات زیرزمینی و محصولات مغز بادام زمینی که توسط پردازنده در انبار موجود است.

-بازخورد در مورد دلیل هشدار سریع یا رد.

-اطلاعات اضافی ، در صورت وجود ، مربوط به رد / شکایت است.

اگر صادرکننده نتواند اطلاعات ذکر شده در بالا و بازخورد را ارسال کند. و در محل APEDA  قرار دهد، صدور گواهینامه صادرات و / یا NOC به صادرکننده ابلاغ نمی شود و باید ظرف بیست روزاطلاعاته مربوط به رد / شکایت از صادرکننده مربوطه بدست آید.

بررسی سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی همراه با اقدامات اصلاحی برای اطمینان از سازگاری به منظور اطمینان از عدم وجود رد / شکایت.

پس از آن ، APEDA باید نمونه هایی را برای آزمایش  محموله آجیل تهیه کند. پیشبرد چنین محموله ای به گونه ای که می توان برای جمع آوری نمونه ها اقدامات لازم را انجام داد. و نماینده APEDA. نمونه ها به طور مشترک توسط نماینده APEDA جمع آوری می شوند. همچنین همراه نماینده هزینه انجام چنین آزمایشاتی بر عهده صادر کننده مربوطه خواهد بود..

بسته بندی

بسته بندی مورد استفاده برای میوه های خشک و آجیل خوراکی مانند بادام زمینی ارگانیک باید:

-از ویژگی های ارگانیک و کیفیت محصول محافظت کنید.

-از محصول در برابر آلودگی باکتریولوژیکی و آلودگی های دیگر محافظت کنید (از جمله آلودگی به خود مواد بسته بندی).

-هیچ گونه بو ، طعم ، رنگ و یا سایر خصوصیات خارجی را به محصول منتقل نکنید.

ا-یمنی مواد تماس با مواد غذایی باید مورد ارزیابی قرار گیرد. و اطمینان حاصل شود که از انتقال مواد ناخوشایند مواد شیمیایی از مواد به مواد غذایی استفاده نشده است.

یک قاعده کلی برای بسته بندی صادرات وجود ندارد . اما میوه های خشک و آجیل های پوسته شده معمولاً درون جعبه های کارتن با بوش پلاستیکی داخل آن بسته بندی می شوند. آجیل های بدون چربی که برای عمده فروشی در نظر گرفته شده اند. معمولاً در کیسه های جوت یا پلاستیک یا در “پلی کبک” ها بسته بندی می شوند. همچنین می توان آنها را در کارتن های مقوایی یا جعبه های چوبی بسته بندی کرد.

صادرات بادام زمینی

آجیل ها و میوه های خوراکی باید با چه شرایطی مطابقت داشته باشد 

-الزامات قانونی

تمام مواد غذایی از جمله میوه های خشک و آجیل خوراکی که در اتحادیه اروپا فروخته می شوند باید بی خطر باشند. این امر در مورد محصولات وارداتی نیز صدق می کند. و مواد افزودنی باید تأیید شود. آلاینده های مضر مانند بقایای سموم دفع آفات یا سطوح بیش از حد مایکوتوکسین ها یا مواد نگهدارنده ممنوع است. همچنین باید از برچسب زدن به راحتی مشخص شود که آیا مواد غذایی حاوی آلرژن هستند.

-کنترل مرزی

در صورت عدم تطابق مکرر محصولات خاص منشاء کشورهای خاص ، ممکن است کنترل مرزهای سختگیرانه تری اعمال شود. این شرایط سخت تر در عمل به معنی بررسی اجباری آزمایشگاه برای تعداد مشخصی از ظروف یا کامیون های وارداتی است.

-ایمنی مواد غذایی

در حال حاضر ، موارد موجود در این لیست برای افزایش کنترل به دلیل وجود آفلاتوکسین ها ، منبعی از بولیوی و سودان هستند. فندق از جورجیا و پسته از آمریکا. در حال حاضر همچنین کنترل حضور اوچراتوکسین A در انگورهای خشک شده از ایران و زردآلوهای خشک شده از ترکیه افزایش یافته است. در كنار كنترل مایكوتوكسین ، شاهد افزایش سولفیت برای زردآلوهای خشک شده وارد شده ازبكستان هستیم. اضافات جدید در لیست کنترل افزایش یافته توت goji از چین است ، که با حضور در بقایای آفت کش ها کنترل می شوند.

با توجه به میوه های خشک و آجیل ها ، اعلان ها به طور گسترده پایدار بودند و در سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۲۱ نوتیفیکیشن در مقایسه با ۱۱۵ نوتیفیکیشن ثبت شده در سال ۲۰۱۴ ثبت شده است و همانطور که در مورد آجیل های خوراکی ، آفلاتوکسین ها دلیل اصلی اطلاع رسانی بوده و به ۴۷ اعلان رسیده است و پس از آن سولفیت ها با ۳۳ اعلان و اوچراتوکسین A با ۱۹ اعلان دنبال می شوند. انجیر خشک با ۶۲ نوتیفیکیشن و زردآلو خشک با ۳۳ اعلان بیشترین محصولات را داشتند و صدور گواهینامه ایمنی مواد غذایی درخواست متداول واردکنندگان اروپایی و همچنین متداول ترین طرح صدور گواهینامه پذیرفته شده در بازارهای اروپا عبارتند از IFS ، FSSC 22000 و BRC. و در اروپا برنامه های صدور گواهینامه حفاظت از محیط زیست ، ارگانیک و Fairtrade رواج بیشتری پیدا می کند. برای تولید ارگانیک می توانید استانداردهای IFOAM را در نظر بگیرید

صادرات بادام زمینی ارگانیک

صادرات بادام زمینی ارگانیک

امروزه تولید کننده عمده بادام زمینی درجه یک آستانه، بهترین گونه بادام زمینی در كشور می باشد. که این تولید کنندگان، بادام زمینی ها را از طریق بهترین ماشین های خشک کن و مجرب ترین افراد خشک می کنند. تا طعم و رنگ مطبوع آن حفظ گردد.

از علل مرغوبیت و با کیفیت بودن بادام های تولید شده در شهر آستانه، می توان به داشتن خاک حاصل خیز، آب و هوای مناسب .اشاره نمود. که عامل اساسی در تولید، کشت و گسترش بادام درجه یک این شهر شده است. از این رو بادام زمینی درجه یک آستانه بسیار درشت، خوش عطر و طعم و مرغوب می باشد.

تولید کننده بادام زمینی با تولید بادام زمینی به صورت عمده، سود دهی مناسبی را به مصرف کننده می دهد. و ارائه آن در بازار نیاز مشتری های بسیاری را تامین می نماید. و از این طریق خریداران می توانند بهترین بادام زمینی را با قیمت مناسب تهیه نمایند.

صادرات بادام زمینی

 

مهندس علی احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه سعدی شما را به خرید بهترین محصولات بادام زمینی و کره بادام زمینی دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *